NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy pracowaliscie w tej szklarni????pomożcie prosze!!!!!
Autor Wiadomość
krostek50 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 1
Wysłany: Śro Gru 29, 2010 10:41 am   Czy pracowaliscie w tej szklarni????pomożcie prosze!!!!!

Hey witam Was! mam wielka prośbę do tych ktorzy pracowali lub pracuja w szklarni w miejscowosci Ridderkerk za Rotterdamem. Praca jest przy zbiorze chryzantem, wlascicielem szklarni jest niejaki Derek podobno fajny gosc ktory bardzo lubi Polakow.(pracuja tam Holendrzy Turcy i Polacy). Kolezanka ktora tam pracuje mowila mi ze ma prace dzieki pani Marii z Hagi(zaplacila za nia zreszta) a jakby szefem(po wlascicielu szklarni Dereku) jest marokan Hamit(ktory placi na czas i ogolnie uczciwie). Mowila tez ze klimat jest spoko i ludzie tam pracujacy sa OK przyjaznie nastawieni. Chcialbym sie jednak upewnic ze na pewno tak jest. Prosze o wasze wpisy! dzieki i pozdrawiam :039:
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Czw Gru 30, 2010 2:32 pm   

Ja się zastanawiam ile w Holandii jest takich Pani Marii...
Dawno dawno temu byłem świadkiem sytuacji, w której to niemiecki pracodawca pytał mojego znajomego z użyciem słownika polsko-niemieckiego "Ty jesteś praca u mnie, ja dzwonić do XXX on do Ty ile Ty płacić XXX". Znajomy zręcznie lawirował, że nie rozumie, że nie rozumie słowa łapówka, zapłata za pracę itd. Później się okazało, że owy pracodawca dobrze wiedział o tym, że trzeba płacić za pracę Panu XXX i chciał ukrócić ten proceder. Czasem ludzie sami sobie nie chcą pomóc.
W tym roku za pomoc w znalezieniu pracowników dostałem podwyżkę, od innego znajomego duży bukiet a od kilku pracujących po butelce szkockiej. Nic nie żądałem, wszak to pomoc a nie praca.
Szkoda tylko, że wielu ludzi rości sobie prawo do funduszy za znalezienie pracy. Wszystkie te Panie Marie "jutro spotkają się w kościele".
A do autora postu, skoro nie wierzysz koleżance, która tam pracuje to uwierzysz ludziom, których nigdy na oczy nie widziałeś? Chyba się coś komuś od śniegu pomieszało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group