NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Sty 14, 2011 4:29 pm
L4 wystawione przez pl lek.
Autor Wiadomość
Teo71 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 3
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 2:32 pm   L4 wystawione przez pl lek.

hej mam pilne pytanie
posiadam druk e106 zgłoszony do nfz jeżeli polski lekarz wypisze mi L4 to ja je wraz z drukiem e115 powinienem wysłać do pracodawcy holenderskiego i jaka jest dalej procedura (on to chyba musi honorować jako kraj unijny i traktować to jako normalne zwolnienie lekarskie???)
mam drugie pytanie kiedy nie miałem jeszcze druku e106, poszedłem do lekarza prywatnie do placówki którą wskazuje mi mój pracodawca argumentując że tylko z tych placówek będzie honorował i tutaj najciekawsze tzw. zaświadczenia od lekarza na którym będzie zamieszczona informacja o okresie niezdolności do pracy, miejscu przebywania w tym czasie i zakazie odbywania długich podróży, a następnie zgłoszenie tego do najbliższego pośrednika w Polsce. Zaświadczenie dokładnie o takiej treści uzyskałem i zachowałem wszelkich dalszych procedur. Po kilkunastu dniach dostałem informację że moje świadczenie chorobowe zostało wstrzymane i dostałem zaproszenie na spotkanie z koordynatorem zdrowia tam w nl(który jest pracownikiem firmy) zerwania umowy i poniesienia wszelkich kosztów w razie niestawienia się.
Moje pytanie czy to jest zgodne z prawem i czym jest to zaświadczenie bo L4 to typowe chorobowe a to czy to nie jest jakies oszustwo i wolna amerykanka biura pracy??
jak ktoś wie coś na ten temat proszę o pomoc[/b]
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 7:24 pm   

po pierwsze w Holandii nikt nie wydaje L4.. .nie ma czegos takiego tutaj

po drugie... jesli jestes chory to pracodawca ma prawo zglosic cie do arboarts, ktory stwierdza czy jestes chory czy nie... i kiedy powinienes wrocic do pracy...

i tak jak sam juz wspomniales... nie stawienie sie na spotkanie z arboarts grozi konsekwencjami... jesli sie nie mozesz zjawic to wypada o tym powiadomic...

poczytaj troche forum... nawet tak nie dawno byla mowa o chorobowym...
 
 
Teo71 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 3
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 10:48 am   

czytałem dzieki

jednak każdy przypadek jest trochę inny

w tym momencie nie wiem co mam robić, jeżeli zgłoszę odpowiednio wcześniej że się nie stawie to jak rozumiem taka wizyta nie będzie umówiona czyli nie zostanę obciążony jej kosztami

a mogą ze mną zerwać kntrakt?? i jakie papiery potrzebuje z polski, jeżeli nie L4 to co, przecież jakieś zaświadczenie muszę mieć, że nie jestem zdolny do pracy czy wystarczy moje słowo
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 12:52 pm   

Teo71 napisał/a:
Zaświadczenie dokładnie o takiej treści uzyskałem i zachowałem wszelkich dalszych procedur. Po kilkunastu dniach dostałem informację że moje świadczenie chorobowe zostało wstrzymane i dostałem zaproszenie na spotkanie z koordynatorem zdrowia tam w nl

jak sam piszesz zaswiadczenie im wyslales ich doradca medycyny uznal po przestudiowaniu tego zaswiadczenia ze jednak mozesz podrozowac i masz sie stawic u nich na spotkaniu.
Teo71 napisał/a:
jeżeli zgłoszę odpowiednio wcześniej że się nie stawie to jak rozumiem taka wizyta nie będzie umówiona czyli nie zostanę obciążony jej kosztami
jezeli zadzwonisz to napewno ustala z toba inna date (oczywiscie jak najwczesniejsza ) po wysluchaniu powodu dla jakiego chcesz przasunac to spotkanie.
Teo71 napisał/a:
a mogą ze mną zerwać kntrakt??
Zalezy jaki kontrakt masz czesto zdaza sie ze w kontrakcie stoi ze w razie choroby automatycznie jest zakanczany kontakt miedzy toba a pracodawca.
I tak za niestawienie sie na to spotkanie z ARBO moga zerwac automatycznie twoj kontrakt .
Teo71 napisał/a:
jakie papiery potrzebuje z polski
jezeli jestes obloznie chory i poruszanie czy przemieszczanie nie jest mozliwe lub jak jestes w szpitalu to popros swojego lekarza o wystawienie stosownego poswiadczenia ze takowy stan zdrowia nie pozwala na jaka kolwiek podroz.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 3:09 pm   

Teo71 napisał/a:
jeżeli zgłoszę odpowiednio wcześniej że się nie stawie to jak rozumiem taka wizyta nie będzie umówiona czyli nie zostanę obciążony jej kosztami


kolezanka z pracy ma podobny problem... dostala wezwanie na rozmowe z arboarts... ale nie moze na nie isc, bo ma wizyte u specjalisty, tutaj w Holandii... i niestety powiedziano jej, ze tylko jej pracodawca moze przelozyc spotkanie... ona sama tego nie moze zrobic...
 
 
Teo71 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 12:28 pm   

ja dostałem informację, że holenderskie prawo zobowiązuje zarówno pracodawce jak i pracownika do reintegracji i zostałem zaproszony na rozmowę z Koordynatorem d/s Zdrowia, Pracy i Reintegracji oraz ewentualnie lekarzem zakładowym. Także to chyba nie jest spotkanie z arboarts(albo ewentualnie)ale widzę, że kwestia dotycząca tej instytucji to zawsze sprawa pracodawcy, który i teraz pytanie?? podważa zwolnienie chorobowe, czy szuka jakiegoś optymalnego rozwiązania w związku niedyspozycją pracownika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group