NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problem apk
Autor Wiadomość
mario50 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 40
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 5:26 pm   problem apk

mam renault laguna 1.8 benzyna-gaz 2003r.jak silnik jest zimny auto gasnie na wolnych obrotach,musze go trzymac na lekkim gazie,jak sie zagrzeje pracuje idealnie.nie podbito mi apk poniewaz spaliny przekraczaja norme.powiedziano mi ze albo sonda jedna albo druga jest do wymiany lub katalizator.czy jest to mozliwe moze ktos mial takiproblem
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 5:29 pm   

a jak ze spalaniem? awaria sondy lambda czesto objawia sie znacznym wzrostem spalania.
swoja droga sprobuj poszukac na jakims forum renault (np. pierwsze z brzegu http://renault.auto.com.pl/forum/index.php )
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Śro Sty 26, 2011 5:49 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 5:46 pm   

mario50
nie bede pisala ze to przypadlosc wszystkich Renault mialam z z silnikiem 16V‎
ale dokladnie byl to ten sam problem
pozbylam sie tego auta zostawiajac w pierwszym lepszym garazu

dochodzilo juz do takich sytuacji ze auto gaslo na kazdym skrzyzowaniu

wejdz na polskie forum i poczytaj co pisza ... :039:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Sty 26, 2011 5:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mario50 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 40
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 6:31 pm   

spalanie jest wyzsze,ale myslalem ze to przea zime.niestety auta sie nieda zostawic na garazach bo niema apk.ale czy przez sonde moze byc zly wynik spalin.i ktora to moze byc sonda ,bo sa dwie
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 12:40 am   

mario50 napisał/a:
spalanie jest wyzsze,ale myslalem ze to przea zime.niestety auta sie nieda zostawic na garazach bo niema apk.ale czy przez sonde moze byc zly wynik spalin.i ktora to moze byc sonda ,bo sa dwie


moze i byc przez zime ale i sonde...przewaznie jak sonda padnie to silnik jak jest zimny moze tez nie rowno pracowac a takze moze byc troche slabszy pdoczas jazdy - jakby mu mocy brakowala...roznie sie to objawia....gasniecie na wolnych obrotach moze byc tez silniczek krokowy....

Ale jesli Ci na APK to powiedzieli to pewnie maja racje bo to mozna poznac - najlepiej podjec gdzie i neich podepna twoj samochod pod kompa i interfejs i bedzie mozna jednoznacznie stwierdzic czy to sonda czy nie - bedzie widac "falowanie"...

w ogloszenia sa posty apropo diagnozy roznych autek...
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Czw Sty 27, 2011 12:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 8:44 am   

a to spalanie to podwyzszylo sie o litr/100 czy np. dwukrotnie wzroslo?
podwyzszony co2 tez wskazywalby na sonde. W wielu przypadkach, jezeli sonda jest uszkodzona, a nie padnieta na amen, to komp ci za bardzo nie pomoze. Miernik analogowy bedzie tu najlepszym przyrzadem do sprawdzenia obu sond.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 9:50 am   

zaq napisał/a:
a to spalanie to podwyzszylo sie o litr/100 czy np. dwukrotnie wzroslo?
podwyzszony co2 tez wskazywalby na sonde. W wielu przypadkach, jezeli sonda jest uszkodzona, a nie padnieta na amen, to komp ci za bardzo nie pomoze. Miernik analogowy bedzie tu najlepszym przyrzadem do sprawdzenia obu sond.


zgadza sie zaq ale w PL ledwo kto sprawdza miernikiem dla diagnozy - takze w NL bym raczej tego nie oczekiwal;) a na kompie spokojnie mozna sprawdzic sonde na wlaczonym silniku - tylko trzeba umiec. Fakt komp nie powie ktora to sonda ,np z dwoch..czy przed czy za katalizatorem ale na bank pokaze ze sonda...
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 10:09 am   

mario50, a tak jeszcze pytanie pomocnicze. masz instalacje gazowa w tym aucie?
.:Paco:., nie wiem jak w renault, ale w vw (przynajmniej z tego tysiaclecia) mozesz dokladnie sprawdzic wskazania obu sond niezaleznie. chodzilo mi o to, ze jezeli sonda "zyje" i wydawaloby sie, ze prawidlowo oscyluje (0-1V) to niekoniecznie oznacza, ze jest dobra.
"na szczescie" w wiekszosci przypadkow sondy albo padaja, albo podaja jakies dziwne , napiecie. a do stwierdzenia tego wystarczy podpiecie do komputera :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 11:34 am   

zaq napisał/a:
mario50, a tak jeszcze pytanie pomocnicze. masz instalacje gazowa w tym aucie?
.:Paco:., nie wiem jak w renault, ale w vw (przynajmniej z tego tysiaclecia) mozesz dokladnie sprawdzic wskazania obu sond niezaleznie. chodzilo mi o to, ze jezeli sonda "zyje" i wydawaloby sie, ze prawidlowo oscyluje (0-1V) to niekoniecznie oznacza, ze jest dobra.
"na szczescie" w wiekszosci przypadkow sondy albo padaja, albo podaja jakies dziwne , napiecie. a do stwierdzenia tego wystarczy podpiecie do komputera :)


dokaldnie a mi chodzilo to zaq - gdzie Ty w holandii widziales aby holendrzy latali z miernikiem? w Pl to mozeliwe...natomiast jesli podepniesz do kompa komp Ci pokaze,ze sonda jest padnieta ale nie powie ktora..np w grupie vw tak jest:)
 
 
mario50 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 40
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 7:18 pm   

ZAG mam instalacje gazowa G3,w tym problem ze moja laguna gasnie i na gazie i benzynie,a rano musze go gazem podpedalowac bo dziwnie przerywa jakby nie palil na wszystkie swiece
 
 
Niunia27 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Lip 2010
Posty: 113
Wysłany: Śro Lut 09, 2011 8:34 am   

U mnie w aucie tez sa sady do wymiany,badz sada.Ale wlasnie problem w ty ze nie wiem ktora.Mam VW.Auto pali jak smok.Ale problemow z silnikiem nie mam(jeszcze)W czerwcu tez mnie czeka APK.I wyglada na to ze musze wymienic.I zas koszty :119:
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Lut 09, 2011 8:51 am   

diagnostyka sond to nie jest duzo roboty. W okolicach ams masz polski warsztat, gdzie moga ci z tym pomoc.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 8:20 pm   

Mi przy przegladzie rowniez pokazywalo ponad limit. koles sie mnie pytal jak uzytkuje auto wiec mu powiedzialem ze male trasy w miescie. to mi powiedzial zebym przelecial sie pare kilometrow autostrada na wyzszych obrotach (zaznaczam ze sady sa dobre i auto spala w normie) w zwiazku z tym ze mialem prawie pusty bak zatankowalem vpower i wskoczylem na autostrade w niemcowni i sobie pojezdzilem :033: wrocilem na badanie i spaliny w normie. Polecam ten sposob jezeli wiecie ze katalizator i sady sa sprawne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group