NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie się uczyć niderlandzkiego?
Autor Wiadomość
Niedziela w Holandii
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 11
Skąd: Den Haag (Haga) - biuro redakcji
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 1:02 am   Gdzie się uczyć niderlandzkiego?

Wiele osób zgłasza się do redakcji Niedzieli z zapytaniami o kursach nauki języka niderlandzkiego. Można się uzyć samemu, brać prywatne lekcje lub w małych grupkach. Wiele osób szuka kursów wieczorowych, z których mogliby korzystać wieczorami po pracy.
Jeśli macie informacje o takich kursach, gdziekolwiek w Holandii (a może nawet i poza), to proszę podajcie tutaj detale ... Napewno niejednemu rodakowi przydałoby się poprawić 'gadkę z tubylcami' ...
 
 
Abracadabra
Poczatkujacy


Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 22
Skąd: Doetinchem
Wysłany: Czw Sie 24, 2006 12:50 pm   

Hejka! Wlasnie znalazlam przypadkowo te stronke :roll: Mieszkam w Holandii od 4 lat, jezyk znam na...powiedzmy 4+ i juz od pol roku szukam Polakow chcacych sie tego jezyka nauczyc. Gmina nie tylko nie chce finansowac nauki mieszkancow UE, ale rowniez nie chciala oddac do dyspozycji adresow Polakow chcacych sie jezyka nauczyc na wlasna reke ( a w zasadzie z pomoca Stichtingu "Allochsteun" :evil:
Tak wiec projekt stoi w miejscu, ja nie mam co robic(mimo propozycji pracy), zloszcze sie ze Holendrzy sie z Polakow smieja i... ciagle nie wiem jak zdobyc potencjalnych "klientow" :D Jesli moglabym sie na cos przydac moj adres jest na moim profilu, bardzo chcialabym zeby te kursy sie wreszcie zaczely. Moglabym tez pomoc w wypelnianiu dokumentow lub ich tlumaczeniu. Nie wiem czy w ten sposob odpowiedzialam na pytanie.
Abra
 
 
 
ida 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 5
Skąd: Nederland
Wysłany: Czw Wrz 28, 2006 12:49 pm   

Wiem, ze kursy jezykowe organizowane przez Nova College odbywaja sie miedzy innymi w Hoofddorp'ie. Dotowane sa przez gmine, wiec koszt za semestr wynosi 60 euro + 15 euro - koszty administracyjne (za rok).
Lekcje wprawdzie juz sie rozpoczely, ale zadzwonic zawsze warto i sie cos blizszego dowiedziec.

Wiecej info dla zainteresowanych:

http://www.novacollege.nl...aspx?OPLNR=1263
 
 
marcin_zet 
Super gaduła

Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 304
Wysłany: Czw Wrz 28, 2006 7:35 pm   ciemnogrod

chca z nas zrobic ceimnogrod boja sie nas :lol: :lol: :lol:
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 10:00 am   

ja zapisalam sie do normalnej szkoly holenderskiej cena 11 euro reszte finansuje Nl. fakteycznie czeka sie dosc dlugo na miejsce ale za to po tej szkole uzyskuje sie dyplom Nederlands 2 taal. czyli holenderski twoj drugi jezyk. jesli jest wam wiec potrzebny jezyk tylko po to by moc sie dogadac mozna chodzic na wszelkie prywatne kursy ale jesli wiazecie z Holandia swoja przyszlosc lepiej jest poczekac na miejsce w tej szkole i tam zaczac nauke. swiadectwo w rece oraz wieksze mozliwosci. pozdrawiam
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 1:38 pm   

hmm..mnie bez problemu przyjeli na taal kurs do ROC..hm i gmina rowniez bez problemu finansuje moja nauke..co prawda zapisalam sie juz w sierpniu szkole zaczne dopiero w styczniu bo dopiero wtedy zaczyna sie nowy kurs ale warto..zadnych problemow z zapisaniem sie nie mialam poprostu wypelnilam formularz potem bylam na rozmowie i tyle..a ja musze zdobyc Nivou (stopien) 4,bo dalej chce isc na studia i z tego powodu to szkola wybiera poziom po rozmowie z osoba chcaca zaczac kurs..sa w ROC rowniez kursy wieczorowe dwa razy w tygodniu..ja akurat ide na codzienny kurs 4 godz pzez 5dni w tygodniu kurs ma niby trwac 1.5 roku po czym wliczony jest staz jezykowy..a co do ROC to ta szkola w wielu miastach jest na bank!
 
 
Tox82 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 82
Skąd: NL
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 5:52 pm   

Hej .... :) ja tez juz rozpoczałem nauke w ROC...w Bredzie...z tym ze...opłaty wyszły mnie 595euro za 18 tyg.nauki czyli tak mniej wiecej to jest jeden semestr...plus ksiazki jedyne...130 euro... :wink: w styczniu egzamin i mozna ...nie trzeba rozpoczac wyzszy stopien...ile tych stopni jest ..nie wiem :) jak sie dowiem to szkrobne cos...pozdrawiam...powodzenia
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 10:33 pm   

stopni z tego co mi wiadomo jest 5..a najlepsze jest to ze wielu holendrow ma problemy z poziomem 4 a obcokrajowca kaza robic czasem 5..hm..za mnie bedzie geemente placilo nie wiem dlaczego nie za Ciebie Tox..?
 
 
renata
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 22
Skąd: den haag
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 2:39 pm   szkoła

Agata ale na jakiej to jest zasadzie? Tłumaczą po polsku czy jak?
 
 
Tox82 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 82
Skąd: NL
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 6:27 pm   

No ja tez nie wiem :) i w sumie mi to wisi :wink: mam nadzieje ze po kilku miesiacach moze kilkunastu zacznie sie to spłacac ...ja mam wieczorowo wiec moze to byc przyczyna...nie wiem...pozdro
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 9:34 pm   

Tox moja mama i brat jest wieczorowo i placi za nich geemente no w sumie oni placa za podreczniki z 40 euro moze..
Renata no jak po Polsku tlumacza? Po holendersku wszystko elegancko wyjasniaja nie tlumacza na zadne jezyki..
 
 
Tox82 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 82
Skąd: NL
Wysłany: Śro Paź 11, 2006 6:15 pm   

Pasqdziu :) hmm....czyli nie zostaje mi nic jak odwiedzic geemente i pomeczyc ich troszku :wink: pozyjemy zobaczymy....sorki takie małe wtracenie....własnie pisze se to i słysze przez okno krzyki koordynatora z mojego uitzendbiura haha...jego odpowiedz na pytanie o czy moze zadzwonic i zapytac gdzie ma isc do pracy...KOORDYNATOR mówi...."spierdalaj >>>cenzura<<< nie dam Ci numeru telefonu...za wielka dupe masz >>>cenzura<<<".....to takie małe wtracenie.....zebyscie zobaczyli jakie ciekawe biuro pracy mnie zatrudnia hahah a wracajac do tematu....u mnie w szkole jest tak...nauczycielka mówi oczywiscie po holendersku ale ..jak ktos naprawde nie rozumie to uzywa angielskiego badx niemieckiego w kazdym razie tak dobrze kobita uczy ego jezyka ze łatwo wiedza nawet po holendersku wchodzi...pozdrawiam!! :)
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Paź 11, 2006 8:07 pm   

Tox oj musisz odwiedzic geemente koniecznie :) a co do Twojego biura pracy podaj nazwe wpadniemy posluchac polskiej gwary :D :P
 
 
Tox82 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 82
Skąd: NL
Wysłany: Śro Paź 11, 2006 9:14 pm   

Pasqdziu :) haha Exotic Green .....wpadaj(cie)..... :wink: mam nadzieje ze szybko ten jezyk łapne i spadam stad :) :)
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Czw Paź 12, 2006 10:06 am   

Tox ok juz lecimy a jeszcze w jakim miescie;> nauczysz sie jezyka i spadasz stad? to nie kumam po co jezyk Tobie;>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group