NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie się uczyć niderlandzkiego?
Autor Wiadomość
Ewa
Gaduła


Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 112
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Paź 12, 2006 11:54 am   

pasQdzia napisał/a:
Tox ok juz lecimy a jeszcze w jakim miescie;> nauczysz sie jezyka i spadasz stad? to nie kumam po co jezyk Tobie;>

Chyba chodzilo mu o spadanie z firmy :twisted:
 
 
Tox82 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 82
Skąd: NL
Wysłany: Czw Paź 12, 2006 5:44 pm   

No tak dokładnie ..o spadanie z firmy :) z Holandii narazie nie zamierzam rezygnowac :wink: mi sie tu podoba mimo wszystkich negatywnych opinii innych osób :) pozdrówka...
 
 
k.niunia
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1
Skąd: Vlaardingen-Wroclaw
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 10:34 pm   

Hej wszystkim.Czy ktos chodzi moze do szkoly blisko rotterdamu??ja nie bardzo wiem gdzie sie znajduje taka szkola tak zebym nie musiala daleko dojezdzac a mieszkam we Vlardingen.pozdrawiam wszystkich :)
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Paź 16, 2006 9:42 pm   

aaaaaaaaaa ale ja glupia jestem :oops: juz nie rozumiem co sie do mnie po Pl mowi przez ta Holandie ;) a Tox masz meldunek tutaj? Bo ja sie dowiedzialam ze jak nie masz meldunku to gemeente placic nie bedzie..
 
 
Tox82 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 82
Skąd: NL
Wysłany: Wto Paź 17, 2006 5:53 pm   

Spoko!!!!kazdemu sie mogło zdarzyc :) nio mam meldunek..znaczy "pasi" tak?? :wink: verblijfsdocument...ja narazie taki zapracowany i wogóle ze nie miałem czasu odwiedzic gemeente :P pozdrówka
 
 
Przemion 
Poczatkujacy


Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 48
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Paź 17, 2006 9:02 pm   

Co do nauki polecam Delft - ich metoda jest genialna, i Leiden, oba to kursy intensywane, ale po roku mowicie płynnie po Holendersku. Jednak nie ejst latwo, ani tanio.

Kurs to cztery dni w tygodniu, po 4 godziny, przez 4,5 tygodni na poziom, poziomy są 3. Cena za poziom około 400 EUR, ale to najlepszy kurs językowy jaki znam w zakresie Holenderskiego.

Jeżeli wybierzecie coś co ma mniej godzin, to ryzykujecie tylko to, że nie nauczycie się prawie niczego. Aby nauczyć się dobrze języka, trzeba bardzo dużo czasu poświęcać na jego przyswojenie, ale daje to niezle rezultaty. Po takim rocznym kursie ludzie są zdolni studiować po Holendersku! Dodatkowo na kursach godzina lub dwie w tygodniu nie ma takiego "przymusu" do nauki i prze to prawie nic nie robimy.... ale najważniejsze to się nauczyć, bo każdemu metoda móże pasować inna. :D
_________________
"There Are No Secrets, Only Information You Don't Yet Have"
Adam Curry
Hochlander - tego słucha mój kot...
 
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Paź 17, 2006 10:40 pm   

e Tox to ja nie wiem czemu..ja nawet nie mam tego verbaljsdocumnet mam tylko meldunek i sitker w paszporcie(pozwolenie na pobyt na pol roku) jak cos sie dowiem dam znac :) pozdrawiam
 
 
Tox82 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 82
Skąd: NL
Wysłany: Śro Paź 18, 2006 6:03 pm   

Dzieki Pasqdzia :) pifko masz u mnie juz z góry :D pozdrówka!!!!
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Paź 18, 2006 10:12 pm   

Tox mmmmmmm Bavaria :oops: a jakie Nivou(nie wiem czy tak sie dokladnie pisze-stopien) masz zrobic;>
 
 
Ewa
Gaduła


Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 112
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Paź 18, 2006 11:57 pm   

pasQdzia napisał/a:
Tox mmmmmmm Bavaria :oops: a jakie Nivou(nie wiem czy tak sie dokladnie pisze-stopien) masz zrobic;>

Niveau :mrgreen:
 
 
Tox82 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 82
Skąd: NL
Wysłany: Czw Paź 19, 2006 5:44 pm   

:D moze byc Bavaria...ale jedno tylko co mi sie nie upijesz :wink: hmm....jaki stopien mam zrobic??teraz ja nie rozumiem :) ja robie jaki stopien ja chce :) ja tam sie sam zgłosiłem ....nie dostałem zadnego przydziału :) jesli dobrze zrozumiałem o co wogóle chodzi;)pozdrówka
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Paź 23, 2006 9:53 am   

hmm..Tox no byc moze byc moze..a ktore Niveau(?)chcesz zrobic..:> e ja jedno wypije i sie upijam :P :twisted:
 
 
Tox82 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 82
Skąd: NL
Wysłany: Pon Paź 23, 2006 5:45 pm   

:D yyy taki stopien w którym osiagne dobra znajomosc NL.. :) jednym sie upijasz :P fajnie ..chciałbym to zobaczyc!!!! :!: :!: :)
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Paź 23, 2006 10:55 pm   

Tox nie chcialbys uwierz ;) :P 8) e to fajnie masz z tym stopniem..a duzo chcesz umiec;>
 
 
Tox82 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 82
Skąd: NL
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 5:45 pm   

E tam :) ja wiem co chce..m :wink: yyyy....chciałbym sie uczyc az sie naucze albo zdechne po drodze :) zastanwiam sie nad studiami tutaj...wiec w takim stopniu zeby wszystko zrozumiec na wykładach :P pozdro!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group