NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie się uczyć niderlandzkiego?
Autor Wiadomość
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 10:09 am   

hej mam pytanko czy ktos chodził do szkoły ROC w Amsterdamie? wczoraj sie zapisalam, kazali czekać na telefon i poinformowali mnie ze caly kurs jest za darmo. Czy tak jest faktycznie, jak długo trwaja te kursy i jaki jest ich poziom???
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 10:14 am   

ja ide do ROC W EINDHOVEN.kurs tez jest bezplatny jak zadzwonia do Ciebie umowia Cie na spotkanie i tam Ci wszystko powiedza,bo kazda osoba ma inaczej..
 
 
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 10:16 am   

no wlasnie tak mi babka powiedziala. a co z ksiazkami? to juz chyba trzeba sobie kupic?
 
 
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 10:19 am   

a byłas juz na tej rozmowie? jestem ciekawa po jakim czasie wogole do mnie zadzwonia i jak ta rozmowa wyglada
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 8:00 pm   

agata napisał/a:
ja zapisalam sie do normalnej szkoly holenderskiej cena 11 euro reszte finansuje Nl. fakteycznie czeka sie dosc dlugo na miejsce ale za to po tej szkole uzyskuje sie dyplom Nederlands 2 taal. czyli holenderski twoj drugi jezyk. jesli jest wam wiec potrzebny jezyk tylko po to by moc sie dogadac mozna chodzic na wszelkie prywatne kursy ale jesli wiazecie z Holandia swoja przyszlosc lepiej jest poczekac na miejsce w tej szkole i tam zaczac nauke. swiadectwo w rece oraz wieksze mozliwosci. pozdrawiam


wcale sie z toba nie zgadzam... jezyka nauczylam sie sama.. zdalam egzaminy z NT2 niveau II i dostalam sie na studia holenderskie...

to ze dostaniesz swiadectwo z tej szkoly to jeszcze nic nie znaczy... znajomosc jezyka mozna w rozny sposob sprawdzic...
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 9:54 pm   nauka

zgadzam sie z toba calkowicie- tyle ze chyba nie sledzilas od poczatku tego forum - ktos pytal gdzie mozna uczyc sie jzyka i jakie sa koszty
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Czw Paź 26, 2006 10:47 am   

ksiazki tak kupuje sie samemu..roznie ale ok40euro kosztuja..a wiesz ja zapisalam sie w sierpniu a ide do szkoly w styczniu bo dopiero wtedy sie zaczyna nowy kurs a na rozmowie bylam w pazdzierniku..pozdrawiam

z2 poszlas na studia? to ja nie wiem czmmu mi kaza zrobic az 4:|
 
 
anna
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 68
Wysłany: Czw Paź 26, 2006 3:47 pm   podaje adresz szkoly w Venlo, gdzie mozecie sie uczyc jezyka

Obecnie jeszcze sie ucze w tej szkole, i jestem z niej zadowolona. Jest to szkola w Venlo, kosztuje nie za duzo bo okolo 100€ na pol roku + koszty ksiazek. Mozna sie tam uczyc wieczorowo jak rowniez dziennie. Adres tej szkoly to :
Gilde opleidingen
Laaghuissingel 11
5913 EK Venlo
tel. 077 351-00-44
Jezeli macie pytania na temat szkoly piszcie, w miare mozliwosci bede odpowiadac :D
_________________
pozdrowienia Ania
 
 
Tox82 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 82
Skąd: NL
Wysłany: Czw Paź 26, 2006 5:36 pm   

:) mój ROC w Bredzie wychodzi ze jest kurde najdrozszy!!! :wink: to trza miec pecha :P a co do rozpoczynania kursów....z tego co ja wiem to jak PasQdzia pisze..zaczniesz napewno w styczniu...bo z tego co mi wiadomo zaczynaja sie dwa razy do roku...przełom sierpnia wrzesnia...tak jak ja teraz własnie zaczałem...no i styczen egzaminy i pewno rozpoczecie tez nowych kursów..pozdro :)
 
 
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Czw Paź 26, 2006 6:14 pm   

pewnie zaczne w styczniu bo dzisiaj bylam na rozmowie i powiedzieli mi ze w przeciagu 6-8 tygodni dostane list z terminem rozpoczecia kursu. A co do ceny to w Amsterdamie ten kurs jest bezpłatny.
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 11:05 am   

Tox :)
 
 
Tox82 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 82
Skąd: NL
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 5:45 pm   

PasQdzia :wink:
 
 
martynka
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 10
Skąd: Holandia-Haaren
Wysłany: Pią Lis 03, 2006 12:36 pm   

witam cie Abracadabra.Mam takie pytanko do ciebie mieszkam w holandi ponad rok jeszcze nie dostalam stalego pobytu pomimo wyszlam za maz za holendra ale jest polakiem i mam problem chciala bym pujsc do szkoly uczyc sie jezyka ale bylam z mezem w Den Bosch (noord-braband) i powiedzieli mi ze nie stety nie moga mie zapisac na kurs dlatego ze nie mam stalego pobytu a jak pujde to mie wydala spowrotem do polski.Mozesz mi powiedziec jak ty poszlas do szkoly i czy mialas pobyt jak szlas do szkoly i po jakim czasie sie dostaje pobyt staly .Pozdrawiam martynka
 
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pią Lis 03, 2006 3:59 pm   szkola

martynka- szczerze powiem ze nie wiem o co ci chodzi- nie trzeba miec pobytu zeby isc do szkoly- a przeciez tak wogole jestes zameldowana w Nl. wystarczy sofi numer i tyle. nie wiem ale wydaje mi sie ze ktos cie wprowadzil w blad a poza tym od momentu wejscia polski do uni nie ma mowy o wydaleniu wiec zapewne zaszla jakas pomylka.pozdrawiam
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lis 03, 2006 6:22 pm   

martynka napisał/a:
witam cie Abracadabra.Mam takie pytanko do ciebie mieszkam w holandi ponad rok jeszcze nie dostalam stalego pobytu pomimo wyszlam za maz za holendra ale jest polakiem i mam problem chciala bym pujsc do szkoly uczyc sie jezyka ale bylam z mezem w Den Bosch (noord-braband) i powiedzieli mi ze nie stety nie moga mie zapisac na kurs dlatego ze nie mam stalego pobytu a jak pujde to mie wydala spowrotem do polski.Mozesz mi powiedziec jak ty poszlas do szkoly i czy mialas pobyt jak szlas do szkoly i po jakim czasie sie dostaje pobyt staly .Pozdrawiam martynka


ja sie ucze w holandii i nie mam stalego pobytu... ktos ci naopowiadal bajek...

jak masz odpowiednia wize a pewnie ja masz jak wyszlas za holendra... to po 3 latach mozesz sie ubiegac o holenderskie obywatelstwo...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group