NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie się uczyć niderlandzkiego?
Autor Wiadomość
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 6:06 pm   

Kubo1985 napisał/a:
Odnośnie tego j.holenderskiegow Tilburgu. Jest możliwośc w tej szkole uczyć się z j.polskiego? Znajomośc j.angielskiego w moim przypadku nie jest na tak wysokim poziomie żebym mógł się uczyć w systemie angielski-holenderski, wolałbym polski-holenderski.


A po co Ci taka szkoła gdzie mówią do Ciebie po polsku i niderlandzku?

Jak zaczniesz od poziomu 0 to nauczyciel jest przygotowany na taką grupę, więc będzie miał swoje metody jak słuchaczom wiedzę przekazać. Lepiej puścić się na głęboką wodę niż później żałować. Najważniejsze to systematyka w samodzielnej nauce w domu :)
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Wto Lis 05, 2013 1:06 pm   

Nikaa2, ja jestem w NL 3 miesiace i tak jak bagniaczka napisala ucze sie w MST za 50 euro za semestr moze nie jest to idealna szkola bo wszyscy ludzie z roznych poziomow sa razem to da sie nauczyc i zadna szkola nie nauczy cie jezyka jak sama nie bedziesz pracowala w domu.
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Lis 05, 2013 3:06 pm   

jolcia29, ludzie z roznych poziomow nie sa razem. Sa inne grupy, inne ksiazki. Tyle, ze w kazdej grupie ktos potrafi wiecej, inny mniej.
_________________
<cenzura>
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Wto Lis 05, 2013 4:47 pm   

bagniaczka, no niestety nie zgodze sie z toba u mnie w grupie sa osoby ktore maja za soba kursy pokonczone, sa tutaj kilka lat nawet 9 pieknie mowia, pisza po holendersku i w tej samej grupie jestem ja i inna dziewczyna gdzie obie jestesmy tutaj 3 miesiace i zero znajomosci jezyka, ksiazki mamy te same i grupy te same.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lis 05, 2013 4:58 pm   

bagniaczka napisał/a:
ludzie z roznych poziomow nie sa razem. Sa inne grupy, inne ksiazki. Tyle, ze w kazdej grupie ktos potrafi wiecej, inny mniej.
zgadzam sie z Baginiaczka


jolcia29,

Cytat:

no niestety nie zgodze sie z toba u mnie w grupie sa osoby ktore maja za soba kursy pokonczone, sa tutaj kilka lat nawet 9 pieknie mowia, pisza po holendersku i w tej samej grupie jestem ja


jak dla mnie to naprawde cos nowego

przechodzilam tu wszystkie etapy nauki , ale czegos takiego nie bylo i wiem ze do tej pory przynajmniej w mojej prowincji nie ma

osoba mowiaca po niderlandzku a zwlaszcza ta pismienna, byla zawsze na wyzszym Niveau niz ta startujaca od zera .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Wto Lis 05, 2013 8:02 pm   

Mozecie mi wierzyc lub nie ale tez bylam w szoku ze dzieja sie takie rzeczy, prawda jest ze sa inne grupy, inne ksiazki maja ale to zalezy kiedy przyszlo sie do tej szkoly. Jezeli kts jest nowy w tej szkole trafi do tej samej grupy co ja, ostatnio dolaczyl po 2 miesiacach od rozpoczecia nowy chlopak bo ktos zrezygnowal i to jest na porzadku dziennym ze tak sie robi. Jak zapisywalam sie do tej szkoly nikt nie sprawdzal poziomu mojej znajomosci jezyka holenderskiego.
bagniaczka, jak sie nie myle ty rowniez zaczelas ta szkole w tym roku napisz prosze jaka masz ksiazke i wtedy zrozumiesz o czym pisze.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Lis 05, 2013 10:08 pm   

Wiekszosc takich szkol oferuje tylko kursy na 4 poziomach A0-A1,A1-A2,A2-B1 i B1-B2, a roznica pomiedzy osoba ktora dopiero weszla na poziom A1 a osoba ktora juz prawie ma opanowane A2 moze byc ogromna, a jednak nieraz wlasnie znajda sie w jednej grupie. To niestety minus systemu grupowego.
 
 
Kubo1985
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 88
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Lis 06, 2013 3:02 am   

OK ale wyjaśnijcie mi jak gość wyjaśni po holendrsku że np. teraz uczy mnie wymowy zdania ,,Ola poszła do przedszkola" :/ bo ja nie rozumiem jak gość może mi to wyjaśnić skoro gada tylko po holendersku :/
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Lis 06, 2013 4:17 am   

jolcia29 napisał/a:

bagniaczka, jak sie nie myle ty rowniez zaczelas ta szkole w tym roku napisz prosze jaka masz ksiazke i wtedy zrozumiesz o czym pisze.


Ja i syn zaczelismy nauke w zeszlym semestrze. Ksiazke dostalismy te sama "De opmaat", ale syn ja przerabial od poczatku, a ja od polowy. W tym roku zapisal sie kumpel syna i dostal zupelnie inny podrecznik.
_________________
<cenzura>
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Śro Lis 06, 2013 8:48 am   

bagniaczka, ja mam ta sam ksiazke co ty i zaczelam ja od poczatku a do szkoly chodze od sierpnia czyli ten semestr
Kubo1985, mam wrazenie ze do przedszkola sie wybierasz, na poczatku jak poszlam na kurs to denerwowalo mnie to ze czytalismy cos a ja nie mialam pojecia co bo wogole nie rozumialam, na szczescie szybko zrozumialam ze to dla mego dobra a to czego nie rozumiem to albo pytam sie wykladowcy albo siedze w domu ze slownikiem i sobie tlumacze
 
 
krysta55 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 55
Wysłany: Czw Lis 07, 2013 2:48 pm   

Kubo1985 napisał/a:
OK ale wyjaśnijcie mi jak gość wyjaśni po holendrsku że np. teraz uczy mnie wymowy zdania ,,Ola poszła do przedszkola" :/ bo ja nie rozumiem jak gość może mi to wyjaśnić skoro gada tylko po holendersku :/

A korzystasz z czegos takiego jak slownik polsko-holenderski?
Owszem w nim sa bezokoliczniki. ale chyba zrozumiesz sens "Ola isc przedszkole''?
 
 
ekhm88 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 48
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 6:31 pm   

Witam z tego co słyszałem od kilku osób będąc zameldowanym w NL można udać się do gminy i zapisać się na bezpłatny kurs języka holenderskiego lecz owe bezpłatne często okazują się płatne więc czy wie ktoś może jak to wygląda w praktyce ?
Drugie pytanie tyczy się Rotterdamu lub okolic takich jak Zoetermeer. Szkół językowych i kursów jest pełno lecz czy ktoś mógłby doradzić w którym kierunku najlepiej podążać żeby nie udać się do pierwszego lepszego 'Kowalskiego' który na koniec wystawi nic nie znaczący dyplom ukończenia bo wiedza to jedno lecz certyfikat ukończenia też swoje robi.
Pozdrawiam.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 8:54 pm   

ekhm88,

Jedyne oficjalne certyfikaty uznawane przez pracodawcow i szkoly wyzsze/uniwersytety to panstwowe egzaminy NT2 (Nederlands als Tweede Taal) - Programma I (poziom B1) i Programma II (Poziom 2). Taki egzamin kosztuje 180 euro.

Wiekszosc szkol jezykowych ma w swojej ofercie kursy ktore przygotowuja cie na te egzaminy.

Certyfikaty nie-państwowe, wydawane przez same szkoly, sa niewiele warte.

PS. Kiedys wszedzie byly darmowe kursy holenderskiego, teraz juz sa tylko niby dla azylantow i osob starajacych sie o obywatelstwo holenderskie, ale slyszalem ze tez Polacy w niektorych gminach sie dostaja na te kursy (za oplate).
 
 
mikestan36
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1
Wysłany: Czw Lut 20, 2014 2:05 pm   www.taalklas.nl

Witam wszystkich :) na tej stronie znajdziecie latwa i przyjemna nauke jezyka niderlandzkiego.Jest to darmowa szkolka online.Dla chcacego nic trudnego.Przyjemnej nauki.
www.taalklas.nl Pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lut 20, 2014 4:57 pm   

mikestan36,

O jakies 6 lat sie spozniles

Gdybys tylko zerknal .... link ktory podajesz znajduje sie juz w tym temacie ,oraz w kilku innych dotyczacych nauki jezyka :028:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group