NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cv oraz list motywacyjny po angielsku - pare pytań
Autor Wiadomość
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 3:58 pm   Cv oraz list motywacyjny po angielsku - pare pytań

Witam,
Czy jest ktoś na forum kto operuje bardzo dobrą znajomością jezyka angielskiego w piśmie ...

Za pare dni czeka mnie spotkanie w UWV i powiem szczerze chciałbym mieć konkretne cv i list motywacyjny ...

Prawda jest taka że potrzebował bym kilku wskazówek i osoby która by mi mogła sprawdzić moje cv ( nie idem na łatwiznę i nie chce aby mi dana osoba je napisała a doradziła i przy okazji sprawdziła ...)

Co do listu motywacyjnego to szczerze nie mam pojęcia co w nim mam napisac skoro nie wiem na jaką pracę moge liczyć z UWV ...


Prawda jest taka że 22 latek nie ma doświadczenia na stronę a4 ani jakiś specjalnych kursów , stażów itp

Mam też pytanie do osób któe szukały pracy z pomocą work coatch w UWV ( tłumaczyć cv angielskie na jezyk hol skoro umiem kilka słów po hol - czy lepiej mieć wszystkie dokumenty w jezyku który rozumiem i umiem sie dogadać ??? )

Pozdrawiam serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 6:49 pm   

Beny - listu motywacyjnego nie wymagają. Co do CV - podesłałam ci na skrzynkę po holendersku.
pozdrawiam
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 7:00 pm   

Hera napisał/a:
Beny - listu motywacyjnego nie wymagają. Co do CV - podesłałam ci na skrzynkę po holendersku.
pozdrawiam


Hera pewny nie jestem ale kazała mi wsiąść te rzeczy:

Ik wil u vragen om het volgende naar de afspraak mee te nemen:
-uw curriculum vite
- uw sollicitatiebrieven en de reacties due u daarop heeft gekregen
-deze brief
- een geldig identiteitsbewijs , green rijbewijs


Więc chyba drugi - oznacza właśnie list motywacyjny ale moge sie mylić...

Dzięki za PW ... :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 7:30 pm   

Beny.rac napisał/a:

- uw sollicitatiebrieven en de reacties due u daarop heeft gekregen

hmm, moze, ale ja czegois takiego nie mialam, moj mąż tez nie i z tego co wiem jego kolega tez nie. Wiec wychodze z zalozenia ze to niepotrzebne - moge sie mylic, bo my skladalismy papiery w De Meern, a ty pewnie na drugim koncu Holandii :041:
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 8:07 pm   

Beny.rac,
drobna sprawa-literówka
Cytat:
een geldig identiteitsbewijs , green rijbewijs

wydaje mi się że tam pisze geen rijbewijs,
Więc trzeba wziąść ważny dokument tożsamości dowód os./paszport.Prawo jazdy jako dokument tożsamości tam się nie nada.
Ostatnio zmieniony przez bobikpl Wto Lut 01, 2011 8:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 9:23 pm   

Beny.rac napisał/a:
uw sollicitatiebrieven en de reacties due u daarop heeft gekregen
Chodzi tu raczej o podania o prace i odpowiedzi jakie otrzymales od potencjalnych pracodawcow.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 9:52 pm   

bobikpl napisał/a:
Beny.rac,
drobna sprawa-literówka
Cytat:
een geldig identiteitsbewijs , green rijbewijs

wydaje mi się że tam pisze geen rijbewijs,
Więc trzeba wziąść ważny dokument tożsamości dowód os./paszport.Prawo jazdy jako dokument tożsamości tam się nie nada.


Zgadza sie mój błąd przepisywałem z kartki i sie pomyliłem... :083:

[ Dodano: Wto Lut 01, 2011 10:54 pm ]
Mathnl napisał/a:
Beny.rac napisał/a:
uw sollicitatiebrieven en de reacties due u daarop heeft gekregen
Chodzi tu raczej o podania o prace i odpowiedzi jakie otrzymales od potencjalnych pracodawcow.


Jeśli Oni myśla że ja w tydzien zaniose im 10 odpowiedzi na zapytanie o prace to chyba sie im coś pomyliło ... Jeden na 10 pracodawców odp na emaila a jak mam udowodnić że pytałem o pracę w trakcie rozmowy z danym pracodawcą - mam go nagrać na dyktafon ??? :011:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 10:45 pm   

Beny, wyluzuj. Zawsze mozesz powiedziec ze wyslales solicytacje i czekasz na odpowiedzi :030:
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 10:54 pm   

Beny.rac napisał/a:
[ Dodano: Wto Lut 01, 2011 10:54 pm ]
Mathnl napisał/a:
Beny.rac napisał/a:
uw sollicitatiebrieven en de reacties due u daarop heeft gekregen
Chodzi tu raczej o podania o prace i odpowiedzi jakie otrzymales od potencjalnych pracodawcow.


Jeśli Oni myśla że ja w tydzien zaniose im 10 odpowiedzi na zapytanie o prace to chyba sie im coś pomyliło ... Jeden na 10 pracodawców odp na emaila a jak mam udowodnić że pytałem o pracę w trakcie rozmowy z danym pracodawcą - mam go nagrać na dyktafon ???



zanosisz im kartke z lista gdzie aplikowales - zawsze z danymi (mniej wiecej) tak zeby mogli to sprawdzic - przeciez zawsze moga tam zadzwonic i sie spytac czy dzwonila taka a taka osoba... z tego co pamietam to chyba 3 solicytacje na miesiac trzeba... wiadomoze wiecej wyslesz jak Ci zalezy na pracy... powodzenia!
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 10:28 am   

Witam,
Pytanie może i śmieszne ale jaki dać tytuł emalia do potencjalnego pracodawcy :
"Piszę w sprawie oferty pracy "
"Zapytanie o pracę "
"moje cv"

Jeśli znajdę konkretne ogłoszenie to napisze tak:
aplikacja do pracy-nazwa firmy +nr ref

Ale co napisać w przypadku jak chce wyslać maila do jakiegoś biura pośrednictwa pracy gdzie nie ma podanego dokładnego stanowiska ani nr ref ???

Obiło mi sie o uszy że można wysłać jakąś aplikacje otwarta tzn że chce sie podać każdej pracy , a pracodawca nawet jak chwilowo nie ma pracy to jak sie coś znajdzie to odp ...

Oczywiście będę pisał to w języku ang aby nie było ... :082:
Pozdrawiam
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 11:52 am   

Napewno nie pisz I am looking for a job :)
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 12:32 pm   

jagodka napisał/a:
Napewno nie pisz I am looking for a job :)


No raczej... :043:

A może być taki tytuł maila:

Reply for announcement"..........." - My CV- name + surname ???

I w tresci napisać ze dnia tego i tego znalazlem ogloszenie tu i tu i przesylam swoje cv i w razie pytan jestem do dyspozycji ....

Jak myślicie ??? :083:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 1:00 pm   

moze nei annoucement ale job offer/advert, job application i nie pisz tej reszty w tytule maila o cv i nazwizku

jesli moge ci dac mala rade to wyslij maila z takiego ktory przedstawi a swoje imie i nazwisko np [email protected] a nie [email protected] :033:

utworz e-mail w yahoo.com albo gmail.com, sa to miedzynarodowe darmowe maile i lepiej sie prezentuja gdy wysylasz swoje cv niz te z koncowkami krajowymi. oraz jak juz napisalam niech to bedzie twoje imie i nazwiskoa albo pierwsza litera imienia i nazwisko a nie jakies kombinacje jak karatekid czy grazyheart gdy ubiegasz sie o prace w biurze :)

[ Dodano: Sro Lut 02, 2011 1:10 pm ]
beny a moze sprobujesz tutaj, to cos nowego i bardzo dobrze sie przyjmuje
http://videoresume.com/

mozesz dodac link do maila :)
Ostatnio zmieniony przez jagodka Śro Lut 02, 2011 1:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 1:20 pm   

jagodka napisał/a:
moze nei annoucement ale job offer/advert, job application i nie pisz tej reszty w tytule maila o cv i nazwizku

jesli moge ci dac mala rade to wyslij maila z takiego ktory przedstawi a swoje imie i nazwisko np [email protected] a nie [email protected] :033:


Dobra rada tylko ja podałem w UWV z koncówka .pl ale na spotkaniu to zmienie jak będzie można ...

Bo jednak mail który skłąda sie np z imienia i nazwiska i koncówki @yahoo.com lepiej sie prezentuje niz końcówka wp.pl... ... :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Athlon 
Gaduła

Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 113
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 2:43 pm   

Hej Beny, mam wrazenie , ze wszyscy jestesmy swiadkami tworzacej sie wlasnie telenoweli lub nowego reality show, a ty jestes jego glownym bohaterem,
Beny stracil prace
Beny wynajmuje pokoj
Beny zwraca sie o zasilek
Beny pisze CV
Beny szuka pracy
Szczerze wierze , ze kariera od pucybuta do milionera jest jak najbardziej mozliwa i dlaczego nie miala by sie przytrafic wlasnie tobie na oczach calej Poloni w NL.

Zycze ci tego naprawde szczerze i postaram sie nie przegapic zadnego odcinka.
Pozdrawiam i succes!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group