NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzatanie domow
Autor Wiadomość
ALICE 
Gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 104
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 109
Skąd: Holandia
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 3:09 pm   

Postanowiłam podjąć się popołudniami dodatkowej pracy- przy sprzątaniu domów.Chciałabym zapytać osób ,które mają już doświadczenie,czy środki czystości i inne potrzebne rzeczy muszę mieć swoje,czy używa się dostępnych w każdym domu?Oraz jak wyceniane są prace dodatkowe,czyli mycie okien czy prasowanie?Jeśli są na forum takie osoby to proszę podzielcie się spostrzeżeniami.
 
 
 
anias 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 21 Lis 2008
Posty: 60
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 4:00 pm   re:

ALICE napisałam Ci wiadomość na priw.
 
 
mandarynka 
Poczatkujacy
Mandarynka

Wiek: 42
Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: den Haag
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 3:48 pm   10e/godzina

witam w Hadze a nawet w Scheveningen dostaje sie za sprzatanie 10e na godzine 12 mialam na firme ale juz wtedy niewielu bylo chetnych Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Lip 06, 2009 3:52 pm ]
Holendrzy sa balaganiazami Sprzatanie u nich to ciezka praca Dobrze platna Dziennie mozna miec dwa domy Najlepiej sobie szukac w jednej dzielnicy tych sprzatan Srodki czystosci kupuja oni nie ty Okna i prasowanie sa w wiekszosci domow pod jedna stawka Czasem sie idzie i sprzata dwie godzinki i prasuje dwie godzinki i masz 4x10e Okna sie myje tez w ramach sprzatania Na wszystko wolajcie 10e za godzine Opieka nad dziecmi tez
I przy ustalaniu warunkow pytajcie co konkretnie nalezy do obowiazkow A poniewaz Holendrzy 5 razy w roku maja wakacje warto zapytac czy wtedy rowniez jest dla ciebie praca Np myjesz okna kiedy sa na wakacjach bo wtedy ich nie ma-nie brudza-( wtedy nie masz regularnego sprzatania) to warto zeby dali ci cos do robienia Powodzenia
_________________
Mandarynka
 
 
 
anias 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 21 Lis 2008
Posty: 60
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 10:53 am   sprzątanie domów

Uważam, że Holendrzy nie są bałaganiarzami. Być może są i tacy, którzy sa leniwi, ci, którzy mają dzieci mają większy nieporządek, ale niekoniecznie. Są też i tacy, którzy są wiecznie zapracowani, w domach ich prawie nie ma i mają błysk i sprzataczkę co tydzień. Myślę, że zależy gdzie się trafi. Można mieć i trzy domy lub nawet cztery dziennie, ale zależy ile ma się godzin w jednym domu, o której się zaczyna itp. Natomiast wtedy jest to ciężka praca. Co do wakacji to się zgadzam. Czasami jak właściciel jedzie na wakacje to mówi,żeby nie przychodzić. Czasami mówi żeby przyjść i zrobić coś extra, a czasami mówi,żeby nie przychodzić i daje ci jeszcze za to kasę. Wszystko zależy od tego gdzie się trafi. Co do stawki to myślę,że 10, 11 euro to norma. Natomiast znam osoby, które mają po 12 euro, a na forum holenderek ?marokanek? czytałam,że mają po 12,50 za godzinę. Powodzenia
Ostatnio zmieniony przez anias Wto Lip 07, 2009 10:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mysiunia111 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Maj 2009
Posty: 9
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 6:23 pm   sprzątanie

ja tez zamierzam sprzatac tylko nie wiem jak pozyskać adresy nie umiem języka wiec jeśli ma ktoś pomysł jak to zrobic prosze napisz ,wolała bym sprzatać legalnie przez biuro ale propozycje mile widziane z góry dziękuje :039:
 
 
buuba 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 67
Skąd: holandia/opolskie
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 6:51 pm   

Jeżeli mieszkasz w Tilburgu albo gdzieś niedaleko i masz samochód i prawko to mogłabym Ci chyba pomóc! :D
 
 
iwona_ 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 6:32 pm   sprzatanie

ja juz pracuje przy sprzataniu domow od dluzszego czasu. pierwsze rodziny "dostalam" od dziewczyny, polki, ktorej ogloszenie znalazlam na niedzieli... i wszystkim ktorzy szukaja sprzatan, radze zagladac na forum . czasem nawet ktos oferuje kilka godzin ale w bardzo krotkim czasie mozna sie "dorobic" wielu rodzin.... tak bylo w moim przypadku....mialam poczatkowo 6h a juz z tygodnia na tyd mialam ich coraz wiecej...obecnie mam 33 ale ze wzg na dojazdy do roznych miejsc nie mam mozliwosci miec ich wiecej na ta chwile.....wszystkie nastepne godziny dostalam z polecenia od rodziny u ktorej zaczynalam;)wiec wystarczy sie postarac a oferty sie posypia:)
Ostatnio zmieniony przez iwona_ Pią Lip 10, 2009 6:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paulik88 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Cze 2009
Posty: 36
Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 9:39 am   

buuba napisał/a:
Jeżeli mieszkasz w Tilburgu albo gdzieś niedaleko i masz samochód i prawko to mogłabym Ci chyba pomóc! :D


Jamieszkam w tilburgu ale nie mam tutaj samochosu niestety;/ czy macie jakies rady na sprzatanie domow a moze ktos jezdzi i sprzata i moglabym sie nim zabierac czy ktos moze ma jakies godziny do odsprzedania wogole nie wiem jak sie do tego zabrac bo jestem tu juz 2mies i nie mam pracy;/ moze ktos pomoze:)
Ostatnio zmieniony przez Paulik88 Pią Wrz 04, 2009 10:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kocica 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 5 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 99
Skąd: HOLANDIA
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 7:37 am   

daj ogloszenie w najblizszym sklepie w twojej okolicy i na marktplaats jestem pewna ze ktos sie odezwie powodzenia
 
 
knaga 
Poczatkujacy

Wiek: 53
Dołączyła: 21 Paź 2009
Posty: 4
Skąd: okolice Emmeloord
Wysłany: Śro Paź 21, 2009 4:44 pm   

Witam wszystkich serdecznie. Obecnie pracuje poprzez pośrednika. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą pracy. Myślałam o sprzątaniu domów. Pewnie to naiwne o co zapytam,ale czy zajmując się samodzielnie sprzątaniem domów muszę otworzyć jakąś firmę lub gdziekolwiek to zgłosić???? Mam obawy co do pracy nie legalnej (mieszkam w bardzo małej miejscowości,gdzie jest paru Polaków i obawiam się,że ktoś "zyczliwy" moglby
doniesc.No a po drugie nie licza mi sie w tym przypadku lata do emerytury.Dowiadywalam sie o zalorzenie spolki jednoosobowej-ale w tym przypadku chyba nie zdala by ona egzaminu-wystawianie faktur itd......Z gory dzieki za podpowiedz :039:
Ostatnio zmieniony przez knaga Śro Paź 21, 2009 4:45 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Anahi 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 18 Kwi 2009
Posty: 50
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 1:35 pm   

Witam ja sprzatam już długi czas i chwale sobie te pracę :061: Zgadzam się z wypowiedzią co do rodzaju domów,zależy gdzie się trafi.Ale przeważnie domy są czyste a właściciele pracują od rana do wieczora.
Stawka w hadze jest 10 i 11 słyszałam że ktoś ma 12 ale to są wyjątki.Środki czystości zawsze sa w domach ,a gdy nie ma takich jakimi sprzątasz poprostu powiedz żeby kupili. Co do legalnej pracy to najprościej zatrudnić księgową,a składke emerytalną możesz a nie musisz płacić .Nie wiem ile się płaci przy sprzątaniu ale w budowlance ok 500 e\mis
powodzenia wszystkim szukającym
 
 
lolobrygida 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 28
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 3:49 pm   

a może ktoś z Rotterdamu mógłby mi pomóc znaleźć taka prace? szczerze nie wiem od czego zacząć żeby sie za to zabrać? pozdrawiam
 
 
normango85 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 59
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 3:57 pm   

PES34 napisał/a:
czy mozną sobie załatwić sprzątanie mieszkań przez jakieś biuro, pośrednika?najlepiej w polsce


zajrzyj tutaj . :039:
Ostatnio zmieniony przez normango85 Czw Paź 22, 2009 4:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ktośhaga 
Poczatkujacy
zuza1984

Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 5
Skąd: eindhoven
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 11:32 am   

witam. najtrudniej jest zaczac. ja szukam pracy przy sprzataniu domow od pl roku i nadal nic. mieszkam w eindhoven a tu ciezko w obecym czasie kryzysu na rynku pracy. moze ktos mogly pomoc. z gory serdecznie dziekuje
 
 
SNOEPER 
Poczatkujacy
wees uzelf

Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 38
Skąd: utrecht
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 7:25 pm   

Wbrew pozorom znalezienie osoby solidnej i dobrze sprzatajacej mieszkania czy domy to duzy problem , wiekszosc z osob ( niezaleznie od narodowosci)traktuje te prace (wedlug mnie bardzo dobrze platna)jako cos tymczasowego i czesto na poczatku wykazuja sie rzetelnoscia a po pewnym czasie poziom ich pracy zdecydowanie spada, jestem w trakcie poszukiwania osoby do sprzatania duzego domu(okolice Utrechtu) raz w tygodniu co zajmuje okolo 7 godzin, dlatego wiem cos na ten temat i mam niestety nieciekawe doswiadczenia.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group