NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzatanie domow
Autor Wiadomość
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 7:38 pm   

Ja zajmuje sie sprzataniem od 3 lat. Nie zawsze na caly etat, bo bylam w tym czasie au pair, obecnie pracuje rowniez w firmie komputerowej i chodze do szkoly.
Bardzo latwo znalezc sprzatania na www.marktplaats.nl lub na tablicy ogloszen w AH i innych supermarketach.
Zawzwyczaj stawka to od 10-15 euro/godz.
Wielu holendrow chwali sobie prace polek.
Jak juz ktos wspomnial srodki czystosci sa w domach i nie warto pokazywac, ze jest sie szybkim jak strzala. Mam jedna babke ktora uwaza ze im dluzej sprzatam tym dom czysciej wyglada, choc prawda jest taka ze zbijam baki, bo chata lsni ... Whatever...
Czesto ludzie pytaja o referencje, zwlaszcza jesli dziewczyna przychodzi pod ich nieobecnosc.
Dobrze jest ich informowac jesli cos sie stlucze czy cos w tym rodzaju ,zeby potem nie mieli pretensji.
Hmm...Cos jeszcze? Niemam pojecia...jakby co to pytaj :)

Zycze powodzenia i cierpliwosci, bo czasem troszke minie zanim ktos zareaguje!
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
Ostatnio zmieniony przez mroweczka Pią Paź 23, 2009 7:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
knaga 
Poczatkujacy

Wiek: 53
Dołączyła: 21 Paź 2009
Posty: 4
Skąd: okolice Emmeloord
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 2:58 pm   

Cześć wszystkim. Napisałaś że zajmujesz się sprzątaniem nie zawsze na pełen etat. Pytałałm już wcześniej ale nikt nie odpowiedział-"nie zawsze pełen etat" tzn,że pracujesz mając własną zarejestrowaną firmę?? Pytam dlatego,że myślałam aby także zająć się sprzątaniem,ale chciałabym rozpocząć legalnie działalność (liczą się lata do emerytury itd)
Czy wogóle jest realne założenie firmy i utrzymanie się ze sprzątania!!!! Nie wiem nic na temat tego ,co trzeba opłacać co miesiąć i jakie są to koszty (przykładowo w Polsce opłaca się ZUS i podatek) a w Holandii????? Jaki rodzaj działalności miałabym zgłosić-słyszałam o firmie jednoosbowej,ale to chyba nie wchodzi w gre,bo komu miałbym wystawiać faktury
Ostatnio zmieniony przez knaga Sob Paź 24, 2009 3:01 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MartaAmsterdam 
Gaduła

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Paź 2007
Posty: 102
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 3:36 pm   

Chcialabym zatrudnic pania do sprzatania, apartament. Mam pytanie do tych ktorzy zatrduniaja taka osoba, jak robicie - pani przychodzi pod wasza nieobcnosc czy jak jestescie tylko w domu, ma wasze klucze czy sie umawiacie na konkretna godzine?
 
 
buuba 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 67
Skąd: holandia/opolskie
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 4:36 pm   

Ja akurat sprzątam ale to o co pytasz to zależy od Ciebie zazwyczaj na początku właściciele są w domu umawiamy się na konkretną godzinę kiedy się przychodzi mówią co czym i gdzie ma się robić a zostawianie kluczy zależy od zaufania do danej osoby to trochę trwa jeżeli ktoś ze względu na pracę nie ma czasu by być w domu to mnie się właśnie tak zdarzyło raz że po prostu zostawiłam ksero dowodu osobistego wtedy dostałam klucze do domu i przychodzę do pracy pod ich nieobecność.
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 7:22 pm   

knaga napisał/a:
Cześć wszystkim. Napisałaś że zajmujesz się sprzątaniem nie zawsze na pełen etat. Pytałałm już wcześniej ale nikt nie odpowiedział-"nie zawsze pełen etat" tzn,że pracujesz mając własną zarejestrowaną firmę?? Pytam dlatego,że myślałam aby także zająć się sprzątaniem,ale chciałabym rozpocząć legalnie działalność (liczą się lata do emerytury itd)
Czy wogóle jest realne założenie firmy i utrzymanie się ze sprzątania!!!! Nie wiem nic na temat tego ,co trzeba opłacać co miesiąć i jakie są to koszty (przykładowo w Polsce opłaca się ZUS i podatek) a w Holandii????? Jaki rodzaj działalności miałabym zgłosić-słyszałam o firmie jednoosbowej,ale to chyba nie wchodzi w gre,bo komu miałbym wystawiać faktury


Nie, niemam wlasnej firmy, Robie to poprostu na czarno, dlatego reszte pracy jaka wykonuje mam na kontrakcie.
Jesli chcialabys zalozyc firme to lepiej poszukac sprzatan w biurach, szkolach etc bo wtedy i stawka jest wyzsza, no i oczywiscie fakture wystawiasz im co tydzien. Mysle , ze o wiele trudniej bybyloby dogadac sie na takich samych warunkach gdybys chaiala robic prywatki.

[ Dodano: Sob Paź 24, 2009 8:24 pm ]
buuba napisał/a:
Ja akurat sprzątam ale to o co pytasz to zależy od Ciebie zazwyczaj na początku właściciele są w domu umawiamy się na konkretną godzinę kiedy się przychodzi mówią co czym i gdzie ma się robić a zostawianie kluczy zależy od zaufania do danej osoby to trochę trwa jeżeli ktoś ze względu na pracę nie ma czasu by być w domu to mnie się właśnie tak zdarzyło raz że po prostu zostawiłam ksero dowodu osobistego wtedy dostałam klucze do domu i przychodzę do pracy pod ich nieobecność.



Ja mialam nawet sytuacje, ze ludzie dawali mi klucze od mieszkania po 5 minutach rozmowy, bez zadania kopi paszportu czy dowodu.
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 7:51 pm   

MartaAmsterdam napisał/a:
Chcialabym zatrudnic pania do sprzatania, apartament. Mam pytanie do tych ktorzy zatrduniaja taka osoba, jak robicie - pani przychodzi pod wasza nieobcnosc czy jak jestescie tylko w domu, ma wasze klucze czy sie umawiacie na konkretna godzine?



Pani do sprzatania przychodzi o stalej porze.
Nigdy nie daje kluczy od mieszkania a w czasie kiedy ona sprzata ja robie zakupy, ale nie bylo tak od poczatku
Proponuje troche poznac dana osobe, dlatego warto przez kilka pierwszych sprzatan pobyc troche w domu ,porozmawiac...
mozna w tym czasie samej usiasc sobie gdzies wygodnie zagadnac od czasu do czasu zerknac jak daje sobie rade
po wyjsciu sprawdzic czy jest dokladna...(pracowla u mnie osoba ktora robila wszystko po ''lebkach'')
zrobic przerwe na kawe i chwilke posiedziec i porozmawiac
moze to brzmi smiesznie ,ale nie mam zaufania do osob bez rekomendacji
sparzylam sie i naprawde zalecam ostroznosc w dobieraniu personelu sprzatajacego

:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
buuba 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 67
Skąd: holandia/opolskie
Wysłany: Nie Paź 25, 2009 9:48 am   

mroweczka, strasznie ufnych ludzi napotkałaś na swej drodze. Zazwyczaj jest tak jak napisała Gochna i ma racje pracodawca poznaje Ciebie a Ty pracodawce kiedy jest przez pewien czas w domu jeżeli czegoś nie jest się pewnym zawsze można zapytać by lepiej wykonać swoją pracę a z biegiem czasu jest i zaufanie do danej osoby jeżeli się sprawdzi. Niektórzy traktują tą pracę jako przejściową i robią tak tylko żeby było liczą na łatwy i szybki zarobek a przecież to praca jak każda inna i z całkiem niezłym wynagrodzeniem a Ci ludzie którzy wpuszczają nas do swoich domów liczą na to że dostaną to za co płacą i wszystko zostanie na swoim miejscu. Ja zaczynałam od zera nie miałam rekomendacji ale wypracowałam sobie zaufanie a ta pani która chciała ksero dowodu właśnie też się sparzyła pracowała u niej jedna z nas po jakimś czasie się okazało że z domu ginęły rzeczy więc wcale się nie dziwię jej zachowaniu.
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Nie Paź 25, 2009 2:10 pm   

Buuba...
Oczywiscie mialam , bylo tez tak ze wymagali kopi paszportu, ale to chyba zdarzylo sie tylko raz. Ja z reszta preferuje , by ludzie byli w domu, robie wtedy powoli dokldnie ..nigdzie sie nie spiesze i z czasem wypracowuje sobie czas na dane rzeczy. W miedzy czasie pije z babkami kawke , plotkuje itp. Gdy trafilam na upierdliwe bbki, ktorym wiecznie nic sie nie podobalo, z reguly w szybim czasie sie ich pozbywalam. Tak by ludzie byli zadowoleni i ja sama wykonywala prace z przyjemnoscia.
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
 
 
 
smycz8 
Poczatkujacy
smycz8

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 36
Skąd: holandia
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 11:39 am   prosba o wskazowki dotyczace sprzatania

Dziewczyny!!!! mamy ogromna prosbe!! pomozcie!
Mieszkamy w Hadze, od tygodnia roznosimy ulotki po domach, rozwieszamy ogloszenia w marketach dotyczace sprzatania....i nic, zero odzwu, zaczynamy byc podlamane...moze ktoras z Was podsunelaby nam jakies inne pomysly? Jak Wam udalo sie uzyskac oferty??
Z gory bardzo dziekujemy i liczymy na Wasza pomoc..
Pozdrawiamy
 
 
oliwek2 
Gaduła


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 173
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 11:50 am   

Do smycz8: a moze bys sprobowala dac ogloszenie na Marktplaatsu? Ja tak wlasnie znalazlam pania do pomocy. Wielu Holendrow tam zaglada, to szanse sa moze wieksze.
 
 
smycz8 
Poczatkujacy
smycz8

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 36
Skąd: holandia
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 12:05 pm   sprzatanie

dziekujemy slicznie za szybka odpowiedz....myslalysmy o marktplaatsu, ale nie wiemyjak je umiescic...czy danie ogloszenia jest platne??
 
 
oliwek2 
Gaduła


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 173
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 12:13 pm   

Ogloszenie jest bezplatne. Moze jest gdzies osobny watek na ten temat.

A tutaj jest napisane, jak zamiescic ogloszenie: [link]
 
 
smycz8 
Poczatkujacy
smycz8

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 36
Skąd: holandia
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 12:23 pm   

probowalysmy juz kiedys tam zamiescic..niestety stanelysmy na stronce gdzie wyswietla sie platnosc, i nie bardzo wiemy co zaznaczyc zeby ogloszenie bylo za darmo, moze nam podpowiesz?? bedziemy wdzieczne..
dzieki
 
 
oliwek2 
Gaduła


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 173
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 1:05 pm   

Do smycz8:
1. Wybralam: <Diensten en Vakmensen>, z kolejnej wybieraczki: <Schoonmakers ..>
2. Zaznaczylam: <Aangeboden>
3. I teraz mozesz wybrac jeden z czterech pakietow. Pierwszy jest <Gratis>, tyle tylko, ze wtedy twoje ogloszenie bedzie ponizej platnych ogloszen. Wiec zaznacz ten pakiet darmowy.
4. Wpisz adres mailowy.
5. Nacisnij <Verder>, podaj haslo, itd.
 
 
smycz8 
Poczatkujacy
smycz8

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 36
Skąd: holandia
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 6:16 pm   

Oliwek2, udalo sie, slicznie dziekujemy, moze to ogloszenie wreszcie nam pomoze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group