NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zerwanie umowy
Autor Wiadomość
kubus_223 
Poczatkujacy
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 13
Skąd: kraków/belgia
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 12:27 am   wg.mnie

jest jego obowiązkiem lecz nie wiem jak to się ma w Niderlandach w Polsce jeśli by ktoś stworzył umowę w języku innym niż polskim i pracownik by jej nie zrozumiał bo np.zna tylko polski działa to na korzyść pracownika a nie pracodawcy co bardziej instytucje w Polsce reagują bardzo szybko na takie zaniedbania i prostują do pionu pracodawcę zazwyczaj mandatem który jest śmieszny lecz gdy obije się to o sąd pracy pracodawca może ponieść większe konsekwencje niż w przypadku kontroli z Pip czy innych organów kontrolnych.
_________________
zaufanie jest dobre ,ale kontrola lepsza. J.Stalin
 
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 6:32 am   

Jagoda97 napisał/a:
Mucha_75 napisał/a:
Rozróżnij słowo zadba, a ma obowiązek, kolosalna różnica..

W kodeksie pracy slowo zadba, dla prawa ma znaczenie obowiazku.

Ale co ja Tobie bede tlumaczyc, Ty jestes na NIE


Nie rozumiesz o co mi chodzi. Nie ma znaczenia na co ja jestem a na co nie. Nie masz nastu lat, i doskonale powinnas się orientować jakie są realia, w relacjach pracodawca- pracownik, i jak biura pracy interpretują prawo pracy we własny sposób, niestety w większosci przypadków przy akceptacji pracownika.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 8:06 am   

kubus_223 napisał/a:
(...) w Polsce jeśli by ktoś stworzył umowę w języku innym niż polskim i pracownik by jej nie zrozumiał bo np.zna tylko polski działa to na korzyść pracownika a nie pracodawcy (...)
troche cie nie rozumiem. tu firma w holandii proponuje umowe w jezyku niderlandzkim. jak to sie ma do twojego przykladu?

@Jagoda97, przepis faktycznie istnieje :) ale wydaje mi sie, ze Mucha_75 ma racje i ten przepis jest po prostu martwy.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
kubus_223 
Poczatkujacy
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 13
Skąd: kraków/belgia
  Wysłany: Pią Maj 13, 2011 12:32 pm   

zaq napisał/a:
kubus_223 napisał/a:
(...) w Polsce jeśli by ktoś stworzył umowę w języku innym niż polskim i pracownik by jej nie zrozumiał bo np.zna tylko polski działa to na korzyść pracownika a nie pracodawcy (...)
troche cie nie rozumiem. tu firma w holandii proponuje umowe w jezyku niderlandzkim. jak to sie ma do twojego przykladu?

@Jagoda97, przepis faktycznie istnieje :) ale wydaje mi sie, ze Mucha_75 ma racje i ten przepis jest po prostu martwy.

martwy może być ale należy respektować jego zapisy w tym przypadku złamanie tego zapisu jest złamaniem praw pracownika.a to ze pracownik się nie odezwie to inna sprawa.
_________________
zaufanie jest dobre ,ale kontrola lepsza. J.Stalin
Ostatnio zmieniony przez kubus_223 Pią Maj 13, 2011 12:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group