NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cytaty biblijne na każdy dzień.
Autor Wiadomość
Rybka Darwina 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 23
Wysłany: Czw Maj 05, 2011 4:47 pm   Cytaty biblijne na każdy dzień.

Pwt 25, 11-12
" 11 Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i zbliży się żona jednego z nich i - chcąc wyrwać męża z rąk bijącego - wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, 12 odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości. "

Czego uczy nas Słowo Boże:
Jedna z dość szczegółowych zasad bratobójczych walk: gdy kibicująca ci żona złapie za genitalia twojego przeciwnika, musisz odciąć jej rękę.
:shock:

Sdz 19, 20-25
" 20 Bądź spokojny - rzekł starzec - pozwól mi zaradzić wszystkim twoim potrzebom, ale nie spędzaj nocy na ulicy. 21 Przyprowadził go więc do swego domu, osłom dał obrok, po czym umyli nogi, jedli i pili. 22 Tymczasem, gdy oni rozweselali swoje serca, przewrotni mężowie tego miasta otoczyli dom, a kołacząc we drzwi rzekli do starca, gospodarza owego domu: Wyprowadź męża, który przekroczył próg twego domu, chcemy z nim obcować. 23 Człowiek ów, gospodarz domu, wyszedłszy do nich rzekł im: Nie, bracia moi, proszę was, nie czyńcie tego zła, albowiem człowiek ten wszedł od mego domu, nie popełniajcie tego bezeceństwa. 24 Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne, tylko mężowi temu nie czyńcie tego bezeceństwa. 25 Mężowie ci nie chcieli go usłuchać. Człowiek ten zatem zabrawszy swoją żonę wyprowadził ją na zewnątrz. A oni z nią obcowali i dopuszczali się na niej gwałtu przez całą noc aż do świtu. Puścili ją wolno dopiero wtedy, gdy wschodziła zorza. "

Czego uczy nas Słowo Boże:
Gdy akurat dałeś schronienie potrzebującemu człowiekowi a łobuzy chcą go zbić, zaproponuj w zamian usługi seks-duetu twojej córki i jego żony.
:021:


To tyle na dziś.
_________________
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Czw Maj 05, 2011 6:34 pm   Re: Cytaty biblijne na każdy dzień.

Rybka Darwina napisał/a:


Sdz 19, 20-25 22 Tymczasem, gdy oni rozweselali swoje serca, przewrotni mężowie tego miasta otoczyli dom, a kołacząc we drzwi rzekli do starca, gospodarza owego domu: Wyprowadź męża, który przekroczył próg twego domu, chcemy z nim obcować.

Czego uczy nas Słowo Boże:
Gdy akurat dałeś schronienie potrzebującemu człowiekowi a łobuzy chcą go zbić, zaproponuj w zamian usługi seks-duetu twojej córki i jego żony.
:021:


To tyle na dziś.


Rybka wrong, oni go nie chceli zbic ale z nim obcowac. Czyli podsumowanie jest: nie daj zgwalcic obcego goscia - oddaj swoje kobiety aby byly gwalcone
 
 
Rybka Darwina 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 23
Wysłany: Czw Maj 05, 2011 7:43 pm   

Jagódka, chyba jednak right;).
Archaiczny ten język biblijny...
_________________
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Czw Maj 05, 2011 8:53 pm   

Rybka, hmm a w czym sie tu nie zgadzamy? Obcowac chcieli z tym gosciem czyli hmm wspolzyc a nie obic bo pozniej piszesz ze obcowac z corka i goscia zona i goszczacego zona wiec chyba nie obic je mieli ;)


Mam nadziejej ze temat nie zostanie zamkniety i jutro jakis nowy cytat wkleisz. Ja nie mam nic przeciwko temu aby blizej poznac Biblie bo prawde mowiac moja wiedza w tym temacie jest naprawde malutka...
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 10:12 am   

Rybka Darwina, wklejając cytaty z innych stron podaj źródło, w tym przypadku to http://www.cytatybiblijne.pl/tag/%C5%BCona/
_________________
Dumny Polak
 
 
Rybka Darwina 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 23
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 10:34 am   

Jso, zgadza się. Przepraszam. :039:

Na dziś:

Pwt 21, 18-21
" 18 Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny, 19 ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta, 20 i powiedzą starszym miasta: Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, nie słucha naszego upomnienia, oddaje się rozpuście i pijaństwu. 21 Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze. Usuniesz zło spośród siebie, a cały Izrael, słysząc o tym, ulęknie się. "

Czego uczy nas Słowo Boże:
Nieposłuszne dzieci zasługują na śmierć.

2 Krl 2, 23-24
" 23 Stamtąd poszedł do Betel. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku! 24 On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci. "

Czego uczy nas Słowo Boże:
Dzieci nie powinny naśmiewać się z łysych osób, gdyż zginą rozszarpane przez niedźwiedzie.

[ Dodano: Pią Maj 06, 2011 10:43 am ]
jagodka napisał/a:


Mam nadziejej ze temat nie zostanie zamkniety i jutro jakis nowy cytat wkleisz. Ja nie mam nic przeciwko temu aby blizej poznac Biblie bo prawde mowiac moja wiedza w tym temacie jest naprawde malutka...


Również mam taką nadzieję. Tym bardziej, że adres portalu kończy się na -nl., a nie -pl., więc nie można zasłaniać się obrazą uczuć religijnych. W NL respektuje się wolność wypowiedzi.:038:
Jso upomniał mnie, więc podaję źródło:
http://www.cytatybiblijne.pl

Miłej lektury:).
_________________
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 11:17 am   

Cytat:
Jso upomniał mnie, więc podaję źródło



tak, tylko po co przenosic cytaty w calosci z jednej strony internetowej na druga
majac po kliknieciu w link calosc ? :083:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Maj 06, 2011 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rybka Darwina 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 23
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 11:38 am   

Niby tak, ale może ktoś coś doda od siebie?...
Opinii ciekawam. :023:
_________________
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.
 
 
mm77 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 42
Wysłany: Nie Maj 08, 2011 12:19 pm   Re: Cytaty biblijne na każdy dzień.

Z checia.

Rybka Darwina napisał/a:
Pwt 25, 11-12
" 11 Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i zbliży się żona jednego z nich i - chcąc wyrwać męża z rąk bijącego - wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, 12 odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości. "


oto wytlumaczenie:
ktoś mądry napisał/a:

Mysle że podstawowym problemem jest punkt widzenia jaki przyjmujesz. Nie mozna czytać Bibli oceniając czyny ludzi i prawa za pomocą współczesnego systemu wartości. Trzeba zawsze pamietac o tym że słowa Boga, napomnienia sa zawsze skierowane do ludzi żyjących w konkretnym czasie i kierujących się swoim, specyficznym systemem wartości. Konkretne czyny i przepisy mogą też być uwarunkowane konkretną sytuacją.
(...)
Co do przepisów o ucinaniu ręki za wtrącanie się kobiet w nie swoje sprawy to myślę że ten przepis wywodzi się z wielkiej wagi jaką Izraelici przywiązywali do płodności. Trzeba pamiętać że w tym cytacie nie chodzi o bójkę między bracmi taką jaka my ją pojmujemy. Gwałtowny charakter ludzi Wschodu sprawiał że bójka nie była tylko dziecinną pozoracją zapasów ale walką na smierć i życie. Chwyt za genitalia oznaczał pewnie nieledwie kastrację. W tym kontekście sprawa wyglada zupełnie inaczej. Przepis ten zmierza do ochrony płodności.
Na koniec radzę ci też nie czytać Bibli jak kryminału, sledząc tylko akcję. Poszukaj materiałów na temat Lectio Divina. To naprawdę wspaniały sposób na czytanie Bibli.


Z chęcią opisałbym pozostałe, ale problem w tym, że Ty nie chcesz zrozumieć Pisma.
Twe cele są niestety inne.
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Nie Maj 08, 2011 1:51 pm   

Gochna, a dlatego ze ja nie chce chodzic na 10 for tylko ograniczyc do tych 3 i miec tu wszystkiegio po trochu :)

mm77 mysle z eto jest duzy problem w dzisiejszych czasach ze zrozumieniem bozych ksiag, jezyk, prawa panujace w tamtych czasach ulegaja zmiany i my sie gubimy probujac je rozumiec w naszych czasach
 
 
mm77 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 42
Wysłany: Nie Maj 08, 2011 3:09 pm   

Jagodka, myślę że dużym problemem jest ignorancja. Ludzie łatwo podchwytują zwodnicze teksty i teorie, zamiast samemu doczytać, badać i dociekać.

Przecież sam Jezus Chrystus powiedział:

1) "(...) Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie (...)"
jak rownież:
2) "(...) kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest za nami (...)"

Biorąc pobieżnie te dwa teksty dojdziemy do wniosku, że nauka ta jest wewnętrznie sprzeczna. Dopiero gdy wczytamy się i zgłębimy całość (jak również kontekst), to zrozumiemy, że tak nie jest.

Cytaty tak ochoczo wklejane w tym temacie są własnie najlepszym przykładem wyrwania z kontekstu - czy to kulturowego, czy historycznego, czy - po prostu - treściowego.
Ostatnio zmieniony przez mm77 Nie Maj 08, 2011 3:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rybka Darwina 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 23
Wysłany: Pon Maj 09, 2011 3:53 pm   

mm77 napisał/a:
Przecież sam Jezus Chrystus powiedział:

1) "(...) Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie (...)"
jak rownież:
2) "(...) kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest za nami (...)"


Skąd wiesz, co powiedział Jezus? Przecież jego słów nikt nie zapisał. Owszem, na podstawie przekazów ustnych po kilku stuleciach - tak. Znasz zabawę w 'głuchy telefon"?

mm77 napisał/a:
Biorąc pobieżnie te dwa teksty dojdziemy do wniosku, że nauka ta jest wewnętrznie sprzeczna.


Zgadza się, ja tu spójności nie widzę.

mm77 napisał/a:
Dopiero gdy wczytamy się i zgłębimy całość (jak również kontekst), to zrozumiemy, że tak nie jest.


Przepraszam, na jakiej podstawie?

mm77 napisał/a:
Cytaty tak ochoczo wklejane w tym temacie są własnie najlepszym przykładem wyrwania z kontekstu - czy to kulturowego, czy historycznego, czy - po prostu - treściowego.


MM, nie zrozum mnie źle, ale tu już nie rozumiem zupełnie. Czy możesz wytłumaczyć mi, co masz na myśli mówiąc o wszystkich tych kontekstach?
Pozdrawiam, mając nadzieję na kulturalną dyskusję. Co nie zmienia faktu, że nadal zamieszczać będę cytaty, które wydają mi się być gwałtem na zdrowym rozsądku, kobietach, dzieciach, tudzież reszcie rodzaju ludzkiego.

Pozdrawiam.

[ Dodano: Pon Maj 09, 2011 3:59 pm ]
Wj 21, 7-8
------------
" 7 Jeśliby ktoś sprzedał swą córkę w niewolę jako niewolnicę, nie odejdzie ona, jak odchodzą niewolnicy. 8 A jeśliby nie spodobała się panu, który przeznaczył ją dla siebie, niech pozwoli ją wykupić. Ale nie może jej sprzedać obcemu narodowi, gdyż byłoby to oszustwem wobec niej. "

Czego uczy nas Słowo Boże:
----------------------------
Handel własną córką jako niewolnicą generalnie jest OK, o ile handlujemy z rodakami.

I jeszcze jeden:

Pwt 22, 5
----------
" 5 Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego. "

Czego uczy nas Słowo Boże:
----------------------------
Kobiet w spodniach oraz Szkotów Pan Bóg nie toleruje.
_________________
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Pon Maj 09, 2011 6:32 pm   

lol Rybka, lubie Twoje komentarze :)

co do ubioru uwazam ze tu nie chodzi o doslowne tlumczenie lecz o przeslanie - ubieranie sie i zachowywanie sie jak kobieta lub mezczyna gdy sie nimi nie jest.
podejrzewam ze chodzi tutaj o homoseksualizm ktory jezeli dobrze mysel raczej w kazdej wierze jest krytykowany czy zabroniony...
 
 
Rybka Darwina 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 23
Wysłany: Pon Maj 09, 2011 7:44 pm   

Oj, dziękuję, Jagódka, ale komentarze do cytatów nie są moje, choć też bardzo mi się podobają:). Ja tylko zwracam na nie uwagę. Link - powyżej.

Co do ubioru - cóż, zawsze starszyzna młodzieży nieprzyzwoity strój i fryzurę wytykała. :075:
Tylko, że nie o to tutaj chodzi. Zmurszałe zasady, zupełnie nie pasujące do normalnego bycia człowiekiem, nadal rządzą świadomością wielu chrześcijan. Bez prawa zadawania pytania: "dlaczego?". Czy aż tak boją się tego pytania ci, na piedestałach nieomylności?

[ Dodano: Pon Maj 09, 2011 7:46 pm ]
Sorry, nie chodziło o "chrześcijan", a o "wierzących" w ogóle.
_________________
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Maj 10, 2011 9:56 am   

Rybka Darwina napisał/a:
Zmurszałe zasady, zupełnie nie pasujące do normalnego bycia człowiekiem, nadal rządzą świadomością wielu chrześcijan.


Może powinnaś zainteresować się islamem? Zobaczysz co to zmurszałe zasady i literalne wprowadzanie słów z dawnych czasów w czasach dzisiejszych. Chrześcijaństwo właśnie nie trzyma się tych zmurszałych zasad, stąd wklejone przez ciebie cytaty nijak się mają do obecnego chrześcijaństwa.



Rybka Darwina napisał/a:
Bez prawa zadawania pytania: "dlaczego?".


A kto ci tego prawa odmawia? Zacznij pytać muzułmanów "dlaczego" to zobaczysz jak wygląda odmowa prawa do zadawania pytań, bo z chrześcijanami akurat można rozmawiać, więc nie rób z siebie takiej ofiary.
_________________
Dumny Polak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group