NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Cze 19, 2013 10:19 pm
Incasso bureau - jak działa?
Autor Wiadomość
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 10:54 am   

dzwonilam i juz sie dowiedzialam
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Wto Lip 10, 2012 12:22 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 11:02 am   

od pierwszego lipca zmienily sie przepisy , koszty incasso to jest 10% dlugu z tym ze minimalna kwota to 40 euro ale nie prawie 100
popros od nich zeby ci przyslali wyszczegolnienie kosztow
Ostatnio zmieniony przez mavd Wto Lip 10, 2012 11:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 11:10 am   

tak wlasnie mysle aby zrobic, biorac pod uwage,ze nic nie otrzymalam,zadnego zawiadomienia, wczoraj jedynie jak poprosilam to wyslalali mi z Intrium maila gdzie tylko jest kwota 103e i zero wyszczegolnienia.
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 5:36 pm   

zadzwon raz jeszcze i przycisinij ich ze chcesz szczegoly tego rachunku , masz do tego prawo
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 10:23 pm   

Znajomy Polak otrzymal kare za brak ubezpieczenia zdrowotnego.
Kara wynosila 356 euro, z mozliwoscia placenia w ratach miesiecznych po 118 euro na m-c.
Pierwsza rate mial zaplacic do 10 lipca. Dal mi pieniadze do reki 9-go lipca, a ja zrobilam przelew spoed ze swojego kata na konto CJIB.
W sobote 14-go lipca przyszlo posmo z CJIB na moje nazwisko, ze otrzymali pieniadze ale nie ma podanego betalingskenmerk i nie wiedza do czego to zaksiegowac. Wraz z listem przyszedl druk gdzie mialam wpisac betalingskenmerk i BSN nr osoby, ktorej sprawa dotyczyla.
W niedziele uwaznie wypelniony druk wraz ze wszystkimi danymi wyslalam poczta do CJIB.
23-go lipca znajomy dostal pismo od gerechtsdeurwaarder z kwota do zaplaty 507 euro :119:

Zadzwonilam w tej sprawie do CJIB 31 lipca i pani twierdzila, ze oni tego pisma z nr betalingskenmerk nie dostali i pieniadze zwrocili spowrotem na moje konto ale ona wiecej nie moze w tej sprawie udzielic informacji bo pani, ktora ta sprawa sie zajmuje jest na urlopie i bedzie 6- sierpnia. Pieniadze faktycznie wplynely na moje konto 2-go sierpnia i 3-go sierpnia odeslalam ponownie SPOED! do CJIB.
Dzis 6-ty sierpnia w rozmowie telefonicznej dowiedzialam sie, ze formularz, ktory wyslalam z betalingskenmerk i wszystkimi danymi tego pana wplyna do nich 16-go lipca ale nie zostal zaksiegowany. Pieniedzy, ktore wyslalam ponownie tez jeszcze nie maja.
Jutro owa pani ma jeszcze raz sprawdzic czy pieniadze juz wplynely i do mnie oddzwonic. Twierdzi jednak, ze sprawy nei wycofa z deurwaarders bo pismo z betaligskenmerk wplynelo 16-go lipca, a powinno byc zaplacone 10-go lipca.

PS. Mam wielki problem, bo czlowiek dal mi pieniadze do reki i wierzyl, ze ja dokonalam przelewu.
Kara wzrosla o 150 euro!
Co moge jeszcze zrobic w tej sprawie? :011:
Ja tak do konca nie jestem pewna czy to ja zaniedbalam wpisanie tego nieszczesnego betalinkskenmerk, czy moze moj internetbankieren robi jakis blad.
Dlaczego CJIB nie ma jeszcze przelewu, ktory zrobilam 3-go sierpnia spoed?
 
 
dorcia7890 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 6
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 2:58 pm   

Nie wiem czy dobrze rozumiem...
CVZ ściąga zadłużenie za ubezpieczenie zdrowotne?
Jeśli tak to zadłużenie trzeba wpłacać do CVZ czy normalnie na rachunek ubezpieczalni w której jestem ubezpieczona?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lis 23, 2012 12:48 pm   

dorcia7890,
Cytat:
zadłużenie trzeba wpłacać do CVZ czy normalnie na rachunek ubezpieczalni w której jestem ubezpieczona?




W wypadku kiedy ubezpieczalnia oddaje sprawe zadluzenia ,
splacasz zaleglosci wraz z odsetkami przez rachunek incasso nie ubezpieczalni
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Lis 23, 2012 12:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
joasia9999 
Poczatkujacy
Joasia

Wiek: 37
Dołączyła: 22 Lut 2013
Posty: 1
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 10:24 pm   Kara za porzucenie pracy

Przed miesiacem porzucilam prace wyjechalam z Holandii , agencja, przez ktora pracowalam, nalozyla kare za porzucenie pracy. W umowie jest o tym napisane. Zachorowalam i nie moglam wykonywac danej pracy. Pisalam do nich maile uzasadniajace ale nie doczekalam sie odpowiedzi. Czesc kary pokryla ostatnia wyplata. Ale reszta zostala . Czy mozliwe jest zeby przekazali ten dlug do incasso? I sciagneli go z Polski?
_________________
Joasia
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 10:43 pm   

joasia9999,

Jak juz tu ktos na forum napisal
istnieje W Polsce firma KRUK , ktora zajmuje sie windykacja dlugow nawet z zagranicy, ale jak oni dzialaja i czy to do konca prawda, ze sa w stanie wyegzekwowac taki zagraniczny dlug tego nie wiem , widzialam na forum wypowiedzi ale ...szczerze mowiac ani jednej konkretnej, lub od takiej osoby ktora by to potwierdzila .bo cos takiego w Polsce ja spotkalo
Nie szukalas odpowiedzi na jakims polskim forum pod haslem np. KRUK windykacja dlugow zagranicznych ?
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pią Mar 01, 2013 11:01 am   

przeniesione http://www.niedziela.nl/f...p=286526#286526
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Mar 02, 2013 6:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pią Mar 01, 2013 1:32 pm   

post przeniesiony do odpowiedniego tematu

http://www.niedziela.nl/f...p=286527#286527
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Mar 02, 2013 6:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Śro Maj 08, 2013 11:20 am   

Wiem ze i UWV i CJIB moga wejsc na pensje bo juz tak kiedys mialem. CJIB to np za niezaplacone mandaty a UWV bo nie oddalem kiedys zasilku a juz pracowalem i kto jeszcze moze wejsc mi na dochody?
Incasso bureau?
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Maj 08, 2013 1:01 pm   

Belastingdienst ,CVZ i komornik ale tylko jak ma wyrok sadowy
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Śro Maj 08, 2013 2:12 pm   

komornik to incasso czy nie?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Maj 08, 2013 4:48 pm   

stroopwafel,




raczej sa to dwie osobne instancje
Cytat:

Verschil tussen incassobureaus en deurwaarders
Een incassobureau heeft geen wettelijke status. Het kan bijvoorbeeld geen beslag leggen op uw loon. Een deurwaarder kan dit wel. Als u niet reageert op brieven van een incassobureau, dan zullen zij uiteindelijk een deurwaarder inschakelen om u tot betalen te dwingen.


Cytat:

Wat doet een incassobureau?
Een incassobureau is een bedrijf dat schulden int, in opdracht van een schuldeiser. Voor u betekent dit dat het contact vanaf nu via het incassobureau loopt en niet meer rechtstreeks met de schuldeiser.


Wat doet een deurwaarder?
Een deurwaarder kan ook schulden innen in opdracht van een schuldeiser. Zijn mogelijkheden gaan echter verder dan een incassobureau. Een deurwaarder kan bijvoorbeeld:

een dagvaarding uitbrengen
beslag leggen, bijvoorbeeld boedel- of loonbeslag
een woning ontruimen



http://www.nibud.nl/omgaa...eurwaarder.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group