NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Cze 19, 2013 10:19 pm
Incasso bureau - jak działa?
Autor Wiadomość
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Maj 08, 2013 5:07 pm   

Incasso bureau moze sobie tylko pisac listy i nic wiecej. Strasza sadem itd, ale nic nie moga zrobic dopoki sprawa nie zostanie przekazana do sadu.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Śro Maj 08, 2013 5:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Śro Maj 08, 2013 6:14 pm   

no to zwykle incasso moze wiejsc na pensje czy nie?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 08, 2013 6:23 pm   

stroopwafel, tak ale za pomoca komornika .
Cytat:
Ook een incassobureau moet een deurwaarder inschakelen om loonbeslag te kunnen leggen. Als de deurwaarder beslag legt op uw loon, wordt dit bekend bij uw werkgever.

http://www.nibud.nl/omgaa...loonbeslag.html
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Matt Damnati 
Poczatkujacy


Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 15
Skąd: Budel, Weert
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 10:43 pm   

Witajcie. Mam problem. W styczniu byłem przez miesiąc bezrobotny. Zgłosiłem o tym ubezpieczalni. W lutym przyjęli mnie ponownie ale na skandalicznych warunkach. Moja wyplata to 600 netto. Zorgtoeslag nie dostałem. Teraz przyszło do mnie pismo z incasso, że muszę zapłacić zaległe miesiące. To dość spory wydatek biorą pod uwagę moje zarobki oraz to, ze pracę mam jeszcze dwa tygodnie (moja ostatnio wypłata to 400 euro). Czy mógłby mi ktoś napisać krótkie zdanie, że proszę o rozłożenie zaległości oraz obecnego ubezpieczenia na jak najniższe raty z powodu bardzo niskich zarobków i zakończenia pracy?

Pozdrawiam
 
 
higeroone
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 6
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 8:35 pm   

Ja mialem taka sytuacje,ze nie płaciłem przez ponad pół roku ubezpieczenia do unive....dostałem pismo ze mam zapłacic 900e.zadzwoniłem i zapytałem czy nie rozłąża mi tego na 9 rat..udało.Spłacam co miesiąć po 100e,ale między czasie cvz wysłalo pismo do mojego pracodawcy i on potrąca mi jescze dodatkowo co miesiąc po 160e dla CVZ.
Mam pytanie czy jesli space cały dług a już spłaciłem 800e to cvz wstrzyma mi potrącanie z konta tych 160e...bo nie bardzo wiem za co je musze płacic....
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 8:44 pm   

spytaj pracodawce, skoro wyslali do nich pismo, to musi tam byc napisane z jakiego powodu ma Ci potracac z wynagrodzenia na rzecz cvz
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 8:50 pm   

higeroone,
a oprocz tych 100 e i 160 e placonych przez pracodawce oplacasz biezaca skladke na ubezpieczenie???Jesli tak to cos jest nie w porzadku.Spytaj szefa za co sciaga Ci te 160 e.
 
 
higeroone
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 6
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 9:11 pm   

Mathnl napisał/a:
higeroone,
a oprocz tych 100 e i 160 e placonych przez pracodawce oplacasz biezaca skladke na ubezpieczenie???Jesli tak to cos jest nie w porzadku.Spytaj szefa za co sciaga Ci te 160 e.


wydaje mi sie ze te 160e to wlasnie biezące ubezpieczenie...
 
 
KrzysiekB
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: Venlo
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 9:50 pm   

Mogę się mylić w szczegółach, ale wydaje mi się, że kiedy cierpliwość firmy ubezpieczeniowej się kończy (z reguły po trzech, czterech wezwaniach do zapłaty), dłużnik zostaje zgłoszony do CVZ i wtedy do czasu spłacenia długu delikwent opłaca obowiązkową składkę nie we własnym towarzystwie ubezpieczeniowym, tylko w CVZ - szkopuł w tym, że wówczas CVZ dolicza karne 30% dopłaty (to właśnie owe 160 euro). Wydaje mi się, że w Twoim przypadku Unive rozłożyło dług na raty, ale "zapomniało" poinformować o tym CVZ - a ci będą ciągnąć karną opłatę tak długo, dopóki Unive Cię nie odmelduje jako dłużnika.
 
 
 
higeroone
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 6
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 10:20 pm   

KrzysiekB napisał/a:
Mogę się mylić w szczegółach, ale wydaje mi się, że kiedy cierpliwość firmy ubezpieczeniowej się kończy (z reguły po trzech, czterech wezwaniach do zapłaty), dłużnik zostaje zgłoszony do CVZ i wtedy do czasu spłacenia długu delikwent opłaca obowiązkową składkę nie we własnym towarzystwie ubezpieczeniowym, tylko w CVZ - szkopuł w tym, że wówczas CVZ dolicza karne 30% dopłaty (to właśnie owe 160 euro). Wydaje mi się, że w Twoim przypadku Unive rozłożyło dług na raty, ale "zapomniało" poinformować o tym CVZ - a ci będą ciągnąć karną opłatę tak długo, dopóki Unive Cię nie odmelduje jako dłużnika.


dokładnie dpbrze napisałeś bo też tak mi się wydaje..byłem osobiscie w UNIVE to mi powiedziała kobieta ze nie wie i nie maja wglądu do systemu... ze mam sie kontaktowac z CVZ...a jak dzwonilem do cvz do mowia ze z Unive....tylko,ze z unive to sciaga walsnie przez incasso bureau...i jak dzowniłem do incasso to powiedzieli ze jak splacę cała należnośc tych 900e to wtedy jak dobrze zrozumiałem to wstrzymaja mi te 160e....wiec juz kończe spłacać te 900e dla świętego spokoju...bo nie chce mieć kolejnych odsetek.....
cięzko byłoby mi wygrać...a tu z własnego doswiadczenia wiem że się nie patyczkuja...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 10:31 pm   

KrzysiekB,

Cytat:
Wydaje mi się, że w Twoim przypadku Unive rozłożyło dług na raty, ale "zapomniało" poinformować o tym CVZ - a ci będą ciągnąć karną opłatę tak długo, dopóki Unive Cię nie odmelduje jako dłużnika.


Ja natomiast slyszalam , ze w takim wypadku CVZ ma prawo , i to do konca roku pobierac te kwote na poczet ubezpieczenia. Dopiero od styczna, 2014 higeroone, ,bedzie mogl sobie wybrac ubezpieczalnie i podstawowe ubezpieczenie
w tym roku juz nic nie zrobi.
 
 
KrzysiekB
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: Venlo
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 11:20 pm   

Nie znam niestety precyzyjnych przepisów, ale pomagałem znajomemu w podobnej sytuacji. Będąc ubezpieczonym w VGZ i nie opłacając składek został po narośnięciu długu do ok. 1000 euro zgłoszony do CVZ przez VGZ jako dłużnik. Od tego momentu CVZ zaczął mu ściągać składkę ubezpieczeniową prosto z pensji, podwyższoną karnie o około 30 euro. Znajomek spłacił cały dług jednorazowo latem zeszłego roku. Dzwoniłem w jego imieniu do VGZ, firma potwierdziła spłatę całości zadłużenia i natychmiast odmeldowała go z CVZ przejmując z powrotem do siebie (na zasadzie zwyczajnej składki, bez narzutu 30%).

W przypadku przedmówcy nasuwa się wniosek, że CVZ będzie pobierało opłaty co najmniej do chwili całkowitego spłacenia długu (a że Unive uprzejmie rozłożyło to na raty, to już inna kwestia). Potem albo kolega zostanie przesunięty z powrotem do Unive po spłaceniu długu albo - w wersji Gochny - pozostanie "uwięziony" w CVZ do końca roku (ale tu mam trochę mieszane uczucia, bo czy wolno byłego dłużnika karać dalej podwyższonymi składkami?).
 
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pią Sie 16, 2013 10:29 pm   

Czy moge sprawdzic kto mi "zabral" kase z konta? Incasso weszlo mi na pensje ostatnio- 2 x 750 e, ale nie wiem kto to i za co. Pracodawca nie wie tez. Mam tylko numer konta na ktore to poszlo. Jak to sprawdzic bo zaplacilem ale nie wiem za co...
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Pią Sie 16, 2013 10:42 pm   

stroopwafel napisał/a:
Czy moge sprawdzic kto mi "zabral" kase z konta? Incasso weszlo mi na pensje ostatnio- 2 x 750 e, ale nie wiem kto to i za co. Pracodawca nie wie tez. Mam tylko numer konta na ktore to poszlo. Jak to sprawdzic bo zaplacilem ale nie wiem za co...


wg mnie pracodawca sciemnia. incasso samo na konto nie wchodzi z tego co wiem tylko informuje wlasnie pracodawce co i jak (i za co).
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pią Sie 16, 2013 10:45 pm   

Pisalem maila do glownego biura w Ede to kazali mi zapytac szefa w Amsterdamie ale to w Ede robia przelewy i oni maja do tego wglad. Z kolei moj przelozony dowiedzial sie tylko kwote od nich ale za co i kto nie mogli "podobno" mu powiedziec. Dziwne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group