NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Cze 19, 2013 10:19 pm
Incasso bureau - jak działa?
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Sie 17, 2013 12:02 am   

stroopwafel, jak wsiedli ci na pensje to juz napewno nie zwykle incasso a komornik z wyrokiem nakazu zaplaty . A zeby pracodawca mogl to potracic z twojej pansji musza miec wszystkie papiery od danego komornika . Wiec sciemnianie ze nie wiedza kto i za co to juz naprawde fantazyjna baja albo pracuja u was w firmie same tepaki tam na "gorze ". Pozatym tym maja obowiazek ciebie poinfomowac ze takie cos nastapi oraz dac ci kopie papierow to orzekajacych . Na tych papierach bedzie opisane ile , za co i jak dlugo i na jakiej podstawie oraz dane ktora zajmuje ci pensje .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
anetaad4 
Poczatkujacy
anetaad4

Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 49
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 12:24 pm   

Witam! dostałam pismo z ubezpieczalni ze przekazuja mnie do cvz zalegam z oplata 2 miesiace jestem na zasilku dla bezrobotnych czy vz bedzie zabierało mi pieniadze automatycznie z vw?jak to bedzie wygladało?jak długo bede płaiła dla nich te 160 e czy moge od stycznia zmienic ubezieczyciela?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 2:27 pm   

anetaad4,

Beda sciagali dotad poki nie zwrocisz im zadluzenia

Przewaznie placi sie przez acceptgiro, ktore otrzymuje sie co miesiac
byc moze obecenie cos sie zmienilo i sciagaja bezposrednio z konta ? choc wydaje mi sie to malo prawdopodobne ,przy tak malym zadluzeniu

Jesli chcesz zmienic ubezpieczalnie po nowym roku, to musisz w swojej starej miec czyste konto (nie miec zadluzenia ) bo inna ubezpieczalnie nie przejmie cie z nim .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
anetaad4 
Poczatkujacy
anetaad4

Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 49
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 2:47 pm   Cvz

A jeśli ubezpieczalnia poda mnie do incasso ,a incasso rozłoży mi dług na raty to dalej nie moge zmienic ubezpieczyciela
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 3:03 pm   

anetaad4, ie niestety nie ozesz musisz miec wszystko uregolowane z twoja ubezpieczalnia .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 8:50 pm   

Witam wszystkich i chcialabym sie wypowiedziec w sprawie jak dziala komornik w Holandii . Wiem to z doswiadczenia ktore dotknelo mojej kolezanki ,a mianowicie miala dlug w wysokosci 25000 tys euro w podatkowym ,bo miala firme dochody i bla bla bla nie placila podatkow bo jej ksiegowa powiedziala ze przez pierwsze 3 lata nie placi sie podatkow, a pozniej ups trzeba placic ale skad jak forsy nie ma ,no wiec nie placila .Podatkowy jest niechetny na jakiekolwiek raty wiec dostala komornika . Mily pan przyszedl na rozmowe spisal rzeczy ktore sa w domu i powiedzial ze jak do ktoregos tam nie zaplaci to przyjdzie i bedzie licytacja tych rzeczy z reszta jest taka stronka na necie ze sa licytacje od komornikow i podane adresy .Pan jej doradzil zeby przygotowala chociaz 500 euro to moze wykupic je np.jej znajomy oby nie z rodziny zeby nie bylo tych samych nazwisk i tak tez zrobila dala mi kaske przyszlam i powiedzialam ze wszystko kupuje za 500 euro troche niby marudzenia bylo ze za malo ze to tamto ,ale zgodzili sie i ma to wszystko w domu .Pan powiedzial ze dopoki bedzie placic biezace podatki to juz nie przyjda sprawa jest zamknieta kolezanka sie ucieszyla i znowu za jakis czas zalegala z oplatami za podatek tzw.przedplata na podatek i znow miala gosci i taka sama procedura wiec nie sa ci komornicy tacy straszni i wszyscy sa tylko ludzmi a teraz w dobie kryzysu ludzie chyba staja sie bardziej wyrozumiali . Pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 9:45 pm   

Egzekucja jest tylko na biezacy rok(np 2009) jezeli splacasz 2010 to juz nie przyjda. Kolezanka nie spalacala wiec przyszli. Wykupowalam jej graty dwa razy wiec wiem co pisze.

P.S. Jezeli ktos ma problemy z komornikiem i uda mu sie nie otworzyc drzwi za pierwszym razem, zapewne dostal awizo kiedy wroci. Tyle ma czasu zeby swoje orginalne (czyt. wlasciwe) graty wrzucic do znajomego, a zciagnac gratisy z marktplaats i postawic.

Panicelinka jestes z belastingdienst? czy spolecznie straszysz ludzi, kazdemu moze sie noga potknac. Kto ma kombinowac wie lepiej od Nas. Ja daje rade ja wyjsc z trudnej sytuacji, a nie recepte na zycie. Pewnie wiesz ze jest takich wiele np. nie ujawnic sie w podatkowym i przeczekac 5 lat prawda?
pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 10:05 pm   

edytowane

nie na temat
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lis 03, 2013 12:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 10:54 pm   

post edytowany

nie ma nic wspolnego z tym tematem
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lis 03, 2013 12:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 11:13 pm   

Magda W, u.podatkowy nie wynajmuje inccaso to raz . Dwa to u.podatkowy ma inne prawa kazdy inny . Trzy dlugi takie jak twoja kolezanka narobila w belasting przepadja dopiero po 12 latach a do tej pory ma obowiazek splacenia reszty dlugu . A jak juz kolezanka zajmuje sie zadluzaniem w u.podatkowym prawie zawodowo to kiedys spotka jak wielkie kuku jak pujdzie siedziec za te dlugi bo u.podatkowy ma prawo ja postawic za dlugi przed sadem i zarzadac kary wiezienia .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 12:37 pm   

edytowane
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lis 03, 2013 12:39 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 1:07 pm   

Magda W,

przeczytalam ostatnich kilka twoich wypowiedzi w tym temacie i stwierdzam ze czasem przechodzisz sama siebie

Magda W napisał/a:
ta dalsza dyskusja nie ma sensu z kims kto w d...e byl i g...o widzial wiec pa i nie pisz juz pod moim adresem


Nie zauwazylam w postach osoby , do ktorej skierowalas te slowa, by Ci w podobny sposob odpowiedziala ...wiec na przyszlosc pohamuj swoja agresje w wypowiedziach .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Paź 22, 2013 6:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 1:14 pm   

ale ja juz zakonczylam temat Pozdrawiam milego dnia zycze wszystkim :039:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 3:28 pm   

Jak można mieć co 3 miesiące zwrot BTW, bo mnie co kwartał wychodzi parę tysiaków do zapłacenia. Chyba skarbówka ma sponsorować tę koleżankę.
 
 
krysta55 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 55
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 11:15 am   

Magda W nawet za niezaplacone mandaty, czy za zaleglosci zwiazane z niezaplaconym podatkiem samochodowym idzie sie siedziec. Wiec w przypadku twojej kolezanki to kwestia czasu. Lepiej jest systematycznie splacac swoje dlugi, nawet w malych kwotach bo belasting gorszy od mafii tak szybko nie zapomina. Poczeka rok, 5 a nawet 10 lat i bedzie domagal sie splaty. I wtedy mozna sie obudzic z reka w nocniku. Jezeli zalozymy ze 1 dzien wiezienia to 30 euro to przy 25000 tys. sporo czasu mozna spedzic w wiezieniu. Jezeli kolezanka ma dzieci lub bedzie je w przyszlosci miala to niech dobrze sie zastanowi kto bedzie sie nimi interesowal jak bedzie spedzac wypoczynek w pierdlu.
Moja rada: szybko szukac pomocy by jak najszybciej splacic dlug.
http://www.nvvk.eu/schuld-hulpverlening/schulden
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group