NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauka języka poprzez oglądanie bajek dla dzieci
Autor Wiadomość
yaras22
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 33
Wysłany: Śro Cze 22, 2011 9:16 pm   Nauka języka poprzez oglądanie bajek dla dzieci

Witam

Chce uczyć sie dodatkowo języka holenderskiego poprzez ogladanie bajek dla dzieci, poniewaz jest tam uzywany prosty dość zrozumiały język dla początkujących

Ma ktos dokladnie namiary gdzie mozna znaleźć bajki/ filmy animowane w j.holenderskim w internecie??
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Śro Cze 22, 2011 9:37 pm   

Bajki znajdziesz tu a tutaj również bajki a także inne programy z holenderskiej TV.
 
 
yaras22
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 33
Wysłany: Śro Cze 22, 2011 10:41 pm   

Dziekuje bardzo :)
Tego mi bylo potrzeba

Spotkal sie ktos moze jeszcze z filmami animowanymi produkcj np. amerykanskiej w jezyku holenderskim ? Chodzi o takie bajki jak Flinstonowie, Mis Yogi, Jetsonowie, Tom i Jerry itp ?
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
  Wysłany: Śro Cze 22, 2011 11:21 pm   

Patrząc na Tom i Jerry raczej języka się nie nauczysz biorąc pod uwagę, że raczej się nie odzywają :)
Odpowiedzią na Twoje pytanie jest YouTube
Spongebob
Phineas and Ferb
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Cze 23, 2011 9:05 am   

obecnie na kanale Kindernet (pakiet podstawowy u mnie) leca stare bajki takie jak Pszczolka Maja, Nils Holgerson, Pani Lyzeczka - to rano i do poludnia, o 13.00 Sindbad - dla mnie to podroz sentymentalna, to nic ze po holendersku
Kanal z bajkami to tez Nickelodeon, tam np. Spongebob
na ntr rano i o 17 leci pasmo Zeppelin a tam sa krotkie zabawne filmy iu bajki, a o 17.30 leci Ulica Sezamkowa, tez super do nauki :)
 
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Sob Paź 08, 2011 4:23 pm   

Moje dzieci namietnie ogladaja BabyTV ( w pakiecie w Ziggo), na necie tez jest ich stronka po holendersku, gierki sa super do nauki jezyka.
www.babytvchannel.nl/
 
 
joaśik1001 
Poczatkujacy
joasik1001

Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Paź 2011
Posty: 31
Wysłany: Wto Lis 22, 2011 10:47 am   

A ja kupuję książeczki dla dzieci z obrazkami,pod każdym obrazkiem jest napisane po holendersku co to jest i krótkie bajeczki...też można się wiele nauczyć.Najtańsze,najładniejsze i najprostsze bajeczki do kupienia są w Wibrze.Telewizję oczywiście również oglądamy po holendersku:)
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Wto Lis 22, 2011 4:26 pm   

O, ksiazeczki to juz dla bardziej zaawansowanych, bo nie tylko trzeba wiedziec, co to jest, ale i jak sie czyta:)
Polecam szczegolnie ksiazeczki o kroliczce Nijntje, autor Dick Bruna - jest cala seria. Dla starszych dzieci "Jip en Janneke" .
Mozna sie zapisac do biblioteki gminnej, dzieci nie placa, i dzieciece ksiazeczki masowo wypozyczac. Jednorazowo mozna wziac 10 pozycji, max.na 6 tygodni. W niektorych bibliotekach maja tez filmy. Dribbel jest super do nauki jezyka! Nie tylko ksiazeczki ale i filmiki o tym sympatycznym piesku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group