NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Panicelinka
Sob Lip 14, 2018 10:37 am
auto sprowadzone z holandii brak jednego dokumentu
Autor Wiadomość
marrtat 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Szczecin / Emmeloord
  Wysłany: Nie Paź 16, 2011 4:29 pm   auto sprowadzone z holandii brak jednego dokumentu

Witam!

Kupiłam w Polsce auto sprowadzone z holandii. Podczas rejestracji okazało się że brakuje mi jednego dokumentu Deel IB. Nie wiedzialam że taki dokument jest wymagany. Posiadam papier exportowy wystawiony przez RDW. Tablice są zdane w holandi. Auto przyjechało na lawecie. Posrednik od którego kupowalam auto zapewnił mnie ze dokumenty są kompletne i nic wiecej nie bedzie mi potrzebne do rejestracji. Okazało sie inaczej:(

Od kilkunastu dni jeżdze i wydzwaniam po różnych urzedach i nikt nie potrafi mi pomóc ani wskazac co mam zrobic aby uzyskac duplikat tego dokumentu. Wszyscy odsyłaja mnie do RDW, z kolei RDW mówi ze nic w tej sprawie nie moga zrobic.

Sytuacja jest strasznie zagmatwana bo auto kupione przez posrednika, ale umowa byla spisana 'z włascicielem'. Własciciel auta umył od wszystkiego ręce, posrednik tak samo.

Jestem w kropce a auto stoi w polsce od 2 miesiecy, przygotowane do rejestracji.

Nie wiem co moge zrobic... Może macie jakies sugestie?
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Lip 14, 2018 10:36 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Nie Paź 16, 2011 8:27 pm   

W Holandii bedac wlascicielem samochodu posiada sie document ,ktory dzieli sie na 3 czesci nazywaja to po prostu part 1,2 i 3.part 1 i 2 trzyma sie w samochodzie natomiast part 3 zazwyczaj w domu na wypadek gdyby auto zostalo skradzione,nie trzyma sie razem wszystkich czesci.ja ci radze zadzwonic do wlasciciela auta bo to on ma ten dokument(moze chce zglosic auto Jako skradzione I ubezpieczenie dostac?)jesli nie mass kontaktu z wlascicielem samochodu idz do gemente gdzie bylo zarejestrowane I dowiedz sie czy wyrejestrowane jest ,jesli nie to powinno dac ci do myslenia.powodzenia
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 9:59 am   

Skorzystaj z tej strony (wpisz holenderski numer tablic tego samochodu): https://ovi.rdw.nl/
W ostatniej zakładce zobaczysz, czy nie jest zgłoszony jako skradziony.
_________________
Dumny Polak
 
 
marrtat 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Szczecin / Emmeloord
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 5:46 pm   

Auto nie jest skradzione (sprawdziłam na tej stronie) i zostało juz wymeldowane. Posiadam papier exportowy wydany przez RDW, tablice zostały zdane. Właściciel nie jest zainteresowany udzieleniem mi pomocy.
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 7:53 pm   

A co na to posrednik?drecz obydwoch,bo bez tego papierka oficjalnie nie jestes wlascicielem.mozesz tez zawiadomic policje holenderska,pod warunkiem ze masz umowe z poprzednim wlascicielem.
 
 
adamek88
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 113
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 11:26 pm   

marta75, umowę ma " na holendra " więc jakby to gdzieś zgłosił to pewnie pod fałszerstwo podejdzie. marrtat, Jedyna możliwość to to że pośrednik wyrobi duplikat tego papieru jako oficjalny właściciel. Bez jego pomocy pozostanie Ci auto bez możliwości rejestracji
 
 
 
marrtat 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Szczecin / Emmeloord
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 5:24 pm   

Witam. Umowa jest zawarta miedzy mną a właścicelem auta. Formalnie nigdzie nie ma mowy o posredniku, poza tym jest niedostepny pod telefonem.
 
 
adamek88
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 113
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 9:44 pm   

marrtat, To ja Cię uświadomię- ta umowa na 99.9% została napisana przez tego też pośrednika, na tyle samo procent podpisał się zamiast sprzedającego. Ale to nie ważna w tym momencie- jeśli on Ci tego dokumentu nie załatwi to zostaniesz z tym autem bez możliwości rejestracji Więc na Twoim miejscu za wszelka cenę próbowałbym się z nim skontaktować
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 9:59 pm   

ale w NL nie podpisuje sie umow....
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
adamek88
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 113
Wysłany: Sob Paź 22, 2011 10:54 am   

m4rcin, dlatego tłumaczę że umowa jest na 99procent sfałszowana. Chociaż ja kiedyś spisałem umowę z Holendrem mówiąc że to potrzebne w Polsce i podpisał ( ale nie inblanco ) a drugą kopie zostawiłem jemu.
 
 
 
marrtat 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Szczecin / Emmeloord
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 3:15 pm   

Ja o niebie - Wy o chlebie.
Nie wazne czy umowa jest legalna itd. Chciałam sie dowiedziec czy ktokolwiek z Was orientuje się do kogo mam się zgłosić w sprawie wyrobienia duplikatu - o hesusss.

Brakuje mi dokumentu Deel IB, resztę dokumentów posiadam. Właściciel mówi że dokumet przy sprzedaży przekazał - nie mam więc podstaw twierdzić, że tak nie było.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 3:43 pm   

no to wg mnie o duplikat powinna wystapic osoba na ktora byly wykupione tablice exportowe, bo ona jest w systemie wlascielem auta
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 10:19 pm   

marrtat napisał/a:
Chciałam sie dowiedziec czy ktokolwiek z Was orientuje się do kogo mam się zgłosić w sprawie wyrobienia duplikatu - o hesusss.


duplikat wystapic moze RDW...
www.rdw.nl
0900 0739 od poniedzialku do piatku 8:00 - 17:00
 
 
kamilj95
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 2
Wysłany: Sob Lip 14, 2018 10:28 am   


edytowane
Spamujesz forum
Przeciez przenioslam twoj wczorajszy post ,do odpowiedniego i aktualnego tematu ,dlaczego nie szukasz w nim odpowiedzi
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Lip 14, 2018 10:38 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group