NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
KPN KPN Box Experia problem z wifi
Autor Wiadomość
fuxkall 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 3
  Wysłany: Pią Paź 28, 2011 6:43 pm   KPN KPN Box Experia problem z wifi

Witam mam problem z modemem KPN.
Internet działa mi tylko przez kabel.
A sterowniki z wifi nie chcą sie zainstalować na laptopie.
Mam windows 7 64 bity.

Podczas instalacji sterowników wifi jest taki komunikat.

Nie jest obsługiwany system operacyjny dostępny
System operacyjny na tym komputerze nie spełnia wymagań systemowych bezprzewodowe podłączenie komputera do KPN Box Experia. Dla tej instalacji CD-ROM do korzystania z jednego z następujących systemów operacyjnych Windows jest wymagane:

Windows 7 32-bit
Windows Vista 32-bit
Windows Vista 32-bit
Windows XP z dodatkiem Service Pack 2 (SP2)

Twój obecny system operacyjny Windows 7 6.1

WSKAZÓWKA: Można spróbować podłączyć przewodowego komputera za pomocą płyty instalacyjnej. Dla systemu przewodowego połączenia są ograniczone. Aby uzyskać więcej informacji na temat informacji o systemie, skontaktuj się z producentem komputera.

Obsługiwane systemy operacyjne przewodowej:
Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, Windows Millennium (Me), Windows 98 SE

Zgodnie z instrukcjami instalatora pokazuje, jak zorganizować okablowania między komputerem i KPN Experia Box.


za pomoc z góry dziekuje pozdrawiam
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 1:04 pm   

Hej,

Raczej rzadko spotykana sytuacja, bo Win7 w większości ma już wbudowane sterowniki do różnych kart WiFi. Jeśli nie masz poprawnie zainstalowanych sterowników lub ich brakuje to musisz się dowiedzieć jaką masz kartę WiFi w komputerze (marka, model, typ) i ze strony producenta pobrać odpowiednie sterowniki i je zainstalować. Być może masz niewłaściwe sterowniki i dlatego nie chcą się zainstalować. Jeśli masz laptopa z preinstalowanym systemem zawsze możesz mu zrobić recovery.

Do połączenia z siecią WiFi najprawdopodobniej będziesz musiał znać hasło WEP lub WPA (jeśli masz zabezpieczoną sieć). Będzie ono na pudełku lub na naklejce na modemie. Do korzystania z WiFi nie musisz instalować routera w systemie, działa on niezależnie od systemu.
Ostatnio zmieniony przez wigru Sob Paź 29, 2011 1:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 5:47 pm   

Wejdz do routera przez adres 192.168.2.254 potem wireless
-dalej configuration
-zmien kanal na 6.
powodzenia

[ Dodano: Sob Paź 29, 2011 5:51 pm ]
P.S. Jesli nadal nie bedzie dzialac sprobuj zmienic kanal na 2 lub 4

[ Dodano: Sob Paź 29, 2011 5:52 pm ]
Zakladam ze znasz WPA.Jest z tylu na routerze.
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 5:55 pm   

nie musisz miec plyty, tez sie troche z tym meczylam bo mam windows 7 a okazalo sie banalnie proste, jak masz gg to zaklikaj 8361192
 
 
bolott

Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 0
Wysłany: Czw Lis 07, 2013 11:52 am   

Witam
chciałem odświeżyć trochę temat.Mam KPN Xperia Box-internet,do wifi podłączone sa laptop i dwa telefony z androidem oraz drukarka również pod wifi,i wszystko smiga az miło....teraz mam jeszcze tablet Goclever Hybrid i za nic niechce się połączyć.Siec zapisana,jak próbuje połączyć trwa połączenie zasieg spada do jednej kreski i na tym koniec.....Próbowałem zmienić kanał jak było pisane we wcześniejszych postach i to nie pomogło.Dodam,że na innym nieznanym mi routerze połączył się bez problemu.Bardzo proszę o pomoc
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 9:32 pm   

a probowales uruchomic ponownie router ?
 
 
encepence
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 29
Wysłany: Pon Gru 16, 2013 2:01 pm   

czesc.
mam spore problemy z internetem kpn, wraz z modemem experia box v9.
z pierwsza instalacja meczylem sie dobre kilka godzin. po wlaczeniu modemu pojawialo sie migajace swiatlo brodband, analogicznie power i wireless. zainstalowalem na komputerze kpn assistent. znalazlo siec, polaczono nawet ale internetu brak. migajace swiatelo brodband i tyle.
podlaczylem komputer i modem poprzez kabel sieciowy i po setnym razie istalacji cos zalapalo, bo internet zadziala przez chwile. po kolejnym meczarniach udalo sie polaczyc przez kabel. Ucieszylem sie, aczkolwiek za wczesnie. Zamawiajac intrent 8mb/s spodziewalem sie profesionalizmu. alez skad ! o oglodaniu jakiegokolwiek filmu moge zapomniec. piosenka na yt bufforuje sie 10 min, a trwa 3... no komedia.
siec sie resetuje co jakies 15 min.

Czuje sie jak idiota. bo probuja ze mnie zrobic idiote.

Ktos jest w stanie mi cos napisac?
Co robic?
Ostatnio zmieniony przez encepence Pon Gru 16, 2013 4:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group