NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pozwolenie na wczesniejszy wyjazd do polski ze szkoly
Autor Wiadomość
Asia197999 
Nieśmiały użytkownik
Kasia111

Dołączyła: 04 Maj 2011
Posty: 71
Wysłany: Czw Gru 08, 2011 5:48 pm   pozwolenie na wczesniejszy wyjazd do polski ze szkoly

Witam
Dzisiaj dowiedzialam sie ze moje dziecko nie dostalo pozwolenia ze szkoly na wyjazd do Polski na 19 grudnia. Szkola nie poinformowala mnie wczesniej ze zanim ustale termin wyjazdu najpierw musze napisac wniosek o ZGODE od nich ta ten termin. Teraz zadne argumenty ich nie interesuja, ze nie wiedzialam o tym , ze nie znam holenderskiego ......Nie rozumieja ze mam wazne sprawy do zalatwienia w Polsce i ze to wymaga czasu... Najwazniejsze jest ze nie zapytalam o zgode. U nich swieta zaczynaja sie 25 grudnia i nie obchodzi ich to ze my Polacy mamy rodziny i ze mam swoje problemy....
czy ktos z Was mial taka sytuacje????
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Gru 08, 2011 6:05 pm   

Asia197999, w tym watku

http://forum.niedziela.nl...83f822510746666
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Pią Gru 09, 2011 6:52 pm   

Co roku zwalniam dzieci ze szkoły co najmniej tydzień przed świętami i nigdy nie było z tym problemu. Idę tylko do pani dyrektor i informuję, że dzieci jadą wcześniej na święta do Polski. Ale pewnie co szkoła to zwyczaj...
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
adamek88
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 113
Wysłany: Pią Gru 09, 2011 11:25 pm   

Znajomy kiedyś upomnienie dostał ze szkoły i musiał podpisać że jest świadom że następne takie "własnowolne" zabranie dziecka w czasie roku szkolnego skończy się karą pieniężną.
 
 
 
beata1004 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Sty 2012
Posty: 3
Wysłany: Pią Sty 27, 2012 12:28 pm   

Witam.
Miałam taką samą sytuację w szkole córki. Odmówiono mi pozwolenia na wcześniejszy wyjazd na święta i poinformowano że mogę zabrać córkę na "własna odpowiedzialność".Pani przekazująca informację dodała że są oni "ścigani" przez Urząd -Gemeente za niedostosowanie się(dziecko musi mieć "wychodzone określone godziny do szkoly" )i owy urząd podczas kontroli naklada karę w wysokości do 15tys euro na szkolę i do 1,5tys euro na rodziców.
Pozdrawiam
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Sty 27, 2012 2:34 pm   

kare naklada sedzia... bo w takim wypadku leerplichtambtenaar daje sprawe do sadu... i sedzia moze nalozyc kare do 3700 euro

http://www.rijksoverheid....leerplicht.html

http://www.rijksoverheid....ntie-nemen.html

De rechter kan vervolgens een taakstraf opleggen of een geldboete tot € 3.700,-
http://www.rijksoverheid....ht-op-spijbelen
 
 
beata1004 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Sty 2012
Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 3:12 pm   

Takową wiadomość dostałam na maila od szkoły.. Jeśli wprowadziłam w błąd to przepraszam.
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 3:19 pm   

wiec powiem tak, ja wielokrotnie zabieralam dziecko ze szkoly poza obowiazujacymi wakacjami. jesli nieobecnosc mojego dziecka byla dluzsza niz 3 dni wtedy wczesniej (najczesciej 2 tygodnie przed planowanym wyjazdem) pisalam pismo do dyrektora szkoly, w ktorym nie tyle prosilam o pozwolenie co innformowalam ich ze z takich i takich powodow moje dziecko nie bedzie w tym czasie w szkole.

zapisujac dziecko do szkoly informowalam ze takie sytuacje moga sie zdarzyc, dyrektor poinformowal mnie ze prawo jest takie ze rodzice maja 5 dni wg prawa na tzw. buitenschoolse vakantie - pod to takze mozna zaliczyc np wyjazd do polski na pogrzeb kogos, albo jesli mam udokumentowane ze nie moglam wziasc wakacji w terminie kiedy dziecko mialo wakacje mam prawo do tych wakacji (i zabrania dziecka ze soba) w czasie szkoly.

pzdr
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 11:38 am   

misia0101 napisał/a:
poinformowal mnie ze prawo jest takie ze rodzice maja 5 dni wg prawa na tzw. buitenschoolse vakantie


nie masz prawnie prawa do wakacji, poza wakacjami szkolnymi... dyrektor szkoly moze w ciagu roku szkolnego dac ci pozwolenia na dodatkowe wakacje, moze to byc rocznie max. 10 dni... i tak jak mowie, moze dac pozwolenie ale nie musi... jesli chce sie wiecej dni, to wtedy trzeba juz prosbe kierowac do leerplichtambtenaar... ktory rowniez jak najbardziej moze odmowic...

nie ma czegos takiego, ze jesli musisz jechac na pogrzeb to masz prawo do wolnego... mowa oczywiscie o prawnej czesci... nie oficjalnie mozna dostac wolne, ale jesli dyrektor ci odmowi to masz po prostu pecha...

Ouders kunnen aan de directeur en/of aan de leerplichtambtenaar vragen deze vuistregels te gebruiken, maar omdat het geen wettelijke regels zijn, zijn zij niet verplicht deze regels toe te passen...
http://www.leerplicht.net...vermacht-2.html
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 11:42 am   

misia0101 napisał/a:
wiec powiem tak, ja wielokrotnie zabieralam dziecko ze szkoly poza obowiazujacymi wakacjami.


masz po prostu ok dyrektora, ktory rozumie wasza sytuacje i nie robi problemow... ale niestety nie kazdy tak ma...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group