NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rachunek maklerski
Autor Wiadomość
Ping Pong
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 5
Wysłany: Pią Gru 30, 2011 7:45 pm   Rachunek maklerski

gdzie w holandii można założyć rachunek maklerski? w jakim banku? i cy ma się dostęp do polskiego rynku akcji?
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pią Gru 30, 2011 10:25 pm   

www.bickbank.nl
Tylko przez internet

Monika
 
 
Ping Pong
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 5
Wysłany: Sob Gru 31, 2011 8:35 am   

Dzięki! a mam pytanie mogłabyś zobaczyć spółkę NTT System? i powiedzieć co sadzisz o zakupie na ok 2 lata przy obecnej cenie? czy od tej ceny 40 parę gr może być ok 500% zysku:)?

http://

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Administrator2 Czw Sie 09, 2012 2:32 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Sob Gru 31, 2011 12:55 pm   

Hehe ja myslalam ze bedzie jakis ciekawy temat a on tu reklame daje :/
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
Ping Pong
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 5
Wysłany: Sob Gru 31, 2011 1:54 pm   

reklamę czego? to jest ciekawy temat, poczytaj o tym i potem będziemy dyskutować

http://www.empik.com
Ostatnio zmieniony przez Administrator2 Czw Sie 09, 2012 2:34 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 12:31 pm   

Sorry , ale nie mam pojecia o akcjach i jak tego szukac chociaz sie juz wielokrotnie przymiezalam do tego zeby czegos sie z tego tematu nauczyc ale zawsze mi brakuje czasu
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 4:45 pm   

mavd napisał/a:
Sorry , ale nie mam pojecia o akcjach i jak tego szukac chociaz sie juz wielokrotnie przymiezalam do tego zeby czegos sie z tego tematu nauczyc ale zawsze mi brakuje czasu


Nie radze sie w to bawic jak nie masz SPOREJ WIEDZY na ten temat bo nauka w tej branży wiele kosztuje chyba ze "grasz/inwestujesz " jedynie na sucho ...

GPW i NC interesowalem sie z 3 lata stracilem 50/60% kapitało i dałem sobie spokoj - znalazlem sie w zlym miejscy oraz w zlym czasie ... :072: :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Ping Pong
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 5
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 11:48 am   

dlatego najpierw należy poczytać o tym trochę bo inaczej to tak jakby wsiadanie na konia tyłem łapanie go za ogon i chcieć galopować...

http://www.empik.com
Ostatnio zmieniony przez Administrator2 Czw Sie 09, 2012 2:34 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
on28329 
Poczatkujacy
on28329

Wiek: 109
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 4
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 8:25 pm   

post edytowany

nie umieszczaj na forum linkow reklamujacych wlasna lub cudza dzialalnosc
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Kwi 03, 2012 8:31 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
johnyb
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 1:00 am   

Witam,

Podbije temat.
Od pol roku w NL, zdążyłem się już załapać na kontrakt, praca na dwie zmiany do i po 14 także cacy dla tradera.
Pytanko do traderow, jak rozwiązaliście problem Belki, powyżej 186 dni tu w NL teoretycznie rezydentura podatkowa-pytanie jak?. Czy ktoś się podzieli wiedza jak to załatwił? Ja dopiero za 2tyg mam wizytę u księgowej, która zajmuje się również zyskami kapitałowymi. Wiem, ze za taka wiedzę się płaci, dlatego gdyby ktoś napisał jak to w realu wygląda, będę wdzięczny. Jak się już dowiem, tez wrzucę info dla zainteresowanych.

Z góry dzięki.
Pozdro.
Johny - daily scalper.
Ostatnio zmieniony przez johnyb Pon Sty 14, 2013 1:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mirobialy 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 2
Wysłany: Sob Lis 16, 2013 6:48 pm   

johnyb napisał/a:
Witam,

Podbije temat.
Od pol roku w NL, zdążyłem się już załapać na kontrakt, praca na dwie zmiany do i po 14 także cacy dla tradera.
Pytanko do traderow, jak rozwiązaliście problem Belki, powyżej 186 dni tu w NL teoretycznie rezydentura podatkowa-pytanie jak?. Czy ktoś się podzieli wiedza jak to załatwił? Ja dopiero za 2tyg mam wizytę u księgowej, która zajmuje się również zyskami kapitałowymi. Wiem, ze za taka wiedzę się płaci, dlatego gdyby ktoś napisał jak to w realu wygląda, będę wdzięczny. Jak się już dowiem, tez wrzucę info dla zainteresowanych.

Z góry dzięki.
Pozdro.
Johny - daily scalper.



Jeżeli jesteś jak wnioskuję ze stopki scalperem i masz co wnioskuje z treści do zapłacenia podatek od zysków kapitałowych to jesteś w ZDECYDOWANEJ mniejszości. Gratuluję, na pewno sobie poradzisz.
 
 
bananqq
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 18
Wysłany: Śro Gru 18, 2013 9:02 pm   

Siema, gram troche na giełdzie i powiem ci tak

1. jeżeli masz konto maklerskie otwarte w Polsce to nie ominiesz zapłacenia 195 od zysku bo niby jak??

2.Jeżeli masz konto maklerskie otwarte w Holandii to możesz ryzykować i nie płacic, fiskus nie dowie sie raczej o koncie w Holandii.
 
 
johnyb
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 2:15 am   

mirobialy napisał/a:
to jestes w ZDECYDOWANEJ mniejszosci


Naprawdę wierzysz w ten mit czyli, ze tylko jakaś tam cześć próbujących wychodzi na tym?

W wielu przypadkach ten mit to usprawiedliwienie dla nadgorliwych.
Nie udało mi się, aha no tak przecież według x i y tylko znikomy procent dostaje wiadomo co.

Z drugiej strony dobrze, ze ten mit istnieje.
Co bardziej ostrożni, rezygnują na starcie.
Natomiast widziałem przypadki gdzie osoby żyjące na bdb poziomie, przepuszczały prawie wszystko.
Tylko po co? Aby mieć jeszcze więcej?

Nie wierz we wszystko co papier przyjmie, przemyśl sprawę.
Fx to nie gra, jak w życiu, potrzebny jest plan!

bananqq napisał/a:
Siema, gram troche na gieldzie i powiem ci tak


Witam, ja inwestuje na Fx, także to dwie bajki.


bananqq napisał/a:
1. jezeli masz konto maklerskie otwarte w Polsce to nie ominiesz zapłacenia 195 od zysku bo niby jak??


Nie mam konta maklerskiego w PL, gdybym miał zakładać takie, to Polska byłaby prawie ostatnim krajem, w którym bym je otworzył.
Gdybyś mógł sprecyzować co to jest "195"?



bananqq napisał/a:
2.Jezeli masz konto maklerskie otwarte w Holandii to możesz ryzykowac i nie placic, fiskus nie dowie sie raczej o koncie w Holandii.


Szczerze to nie rozumiem o co dokładnie Ci chodzi. Dlaczego mając konto maklerskie w NL miałbym się bać polskiego fiskusa?

bananqq nie odbierz tego zle, inwestujesz na GPW a raczej "grasz" jak sam napisałeś a chyba nie do końca wiesz co robisz.

Nie wiem czy wiesz ale NL w pewnym stopniu to raj podatkowy, gdzie capital gain jeśli wiesz jak, możesz zredukować prawie!! do zera.

Jak?

W skrócie mogę Ci napisać - idź w stronę B.V., wymagany wkład własny zniesiono już jakiś czas temu.
Comiesięczne sprawozdanie do Belastingu jak i to na koniec roku da rade zrobić samemu.
Ewentualnie zlecisz to jakiejś ogarniętej w temacie księgowej na rok.
W tym czasie zdążysz załapać co i jak.
Ostatnio zmieniony przez johnyb Czw Gru 26, 2013 2:16 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bananqq
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 18
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 9:56 pm   

moj blad nie 195 a 19% (chodzilo o podatek),

dlaczego mialbys sie bac fiskusa?

a no dlatego, ze to iż jesteś powyzej 183dni w Holandii nie we wszystkich urzędach skarbowych jest traktowane jako przeniesienie osrodka życiowego.

"Metodę odliczenia proporcjonalnego stosuje się między innymi do dochodów z pracy najemnej w umowach z następującymi państwami: Dania, Finlandia, Holandia, Kazachstan, Rosja, Stany Zjednoczone, Szwecja oraz Wielka Brytanii i Północna Irlandia.

Metoda odliczenia proporcjonalnego oznacza, że dochód osiągany za granicą jest opodatkowany w Polsce (w przypadku osób podlegających nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu), ale od należnego podatku odlicza się podatek zapłacony za granicą."



http://www.poradaprawna.p...ych,232656.html

Dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych za osobę mającą miejsce zamieszkania na terytorium Polski uważa się osobę, która :
- posiada na terytorium Polski centrum interesów osobistych lub gospodarczych, czyli ośrodek interesów życiowych lub
- przebywa na terytorium Polski dłużej niż 183 dni w roku podatkowym.
W praktyce wątpliwości dotyczą pojęcia „ośrodek interesów życiowych” – organa skarbowe różnie to pojęcie interpretują. Jeśli pracuje Pan za granica, ale w Polsce jest Pana rodzina (żona i dziecko), to organy skarbowe mogą uznać, iż w Polsce jest Pana „ośrodek interesów życiowych”


http://www.pit.pl/osrodek..._pit_k_2633.php

„interesy osobiste” należy rozumieć powiązania rodzinne i towarzyskie danej osoby. W praktyce chodzi tutaj o sytuację, w której w danym państwie znajduje się także najbliża rodzina danej osoby (małżonek i dzieci). Przez „interesy gospodarcze” należy natomiast rozumieć miejsce wykonywania pracy, prowadzenia działalności gospodarczej, czy też posiadanie majątku (Urząd Skarbowy w Dębicy, 5 grudnia 2005r., PO I 415/37/05; Izba Skarbowa w Gdańsku, 14 września 2005r., BI/4117-0037/05; Drugi Urząd Skarbowy w Gliwicach, 3 czerwca 2005r., IPD3/415-35/05 PBB1/423-949/05)."

tak więc wystarczy, że masz w PL mieszkanie własnośiowe np kupione jako inwestycja, żone albo dziecko itp itd. Tak na marginesie nie znam twojej sytuacji a ty zadałeś pytania więc udzieliłem ci odpowiedzi. Ponadto nie napisałeś w jakim kraju masz założony rachunek maklerski. Proponuje zapoznać się z przepisami.

Co ma do kwestii płacenia podatków w Polsce to, że holandia to raj podatkowy????

p.s nie mam ochoty na klotnie, z mojej strony to tyle.
 
 
johnyb
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 1:05 am   

Witaj bananqq,


Dla mnie forum to czy inne służy głównie jako kopalnia wiedzy.
Z czasem zaznajamiania się z nowym tematem, służy do kulturalnej wymiany poglądów i tyle.

Także dlaczego niby mielibyśmy się kłócić?

bananqq napisał/a:
Co ma do kwestii płacenia podatków w Polsce to, ze Holandia to raj podatkowy????


Napisałem prawie, i jest to istotna różnica.
Podałem Ci również kierunek, w którym należałoby iść, w celu maxymalnego zredukowania należnego podatku do zapłaty od CapGains.

bananqq napisał/a:
tak wiec wystarczy, ze masz w PL mieszkanie wlasnosiowe np kupione jako inwestycja, zone albo dziecko itp itd.


Posiadam nieruchomość (nie na mnie), dziewczynę (ślub wstrzymany), dziecko w planach.
Także poza dowodem osobistym bez stałego miejsca zameldowania (da się tak już spory czas) i prawem jazdy(gdzie jest adres bo musi być) nic mnie nie łączy z Polska.
Niedługo prawo jazdy wymienię na tutejsze.



bananqq napisał/a:
Tak na marginesie nie znam twojej sytuacji a ty zadałeś pytania wiec udzieliłem ci odpowiedzi.


No właśnie nie znasz mojej sytuacji, a poza przytoczeniem kilku wycinków z ustaw, nic konkretnego mi nie doradziłeś.
Oczywiście dzięki i za to.


Proszę nie denerwuj się i przeczytaj do końca.

Chyba nie myślałeś, ze mój wyjazd do NL był czystym przypadkiem?

Rozwiązań ucieczki od płacenia polskiego podatku od cap/gains jest mnóstwo jak Ltd. w USa w połączeniu z ośrodkiem życia poza EU itd.
W USA fajnie jest chwilkę pobyć, natomiast na dłuższą metę to życie nie dla mnie, poza tym regulacje FX typu FIFO nie pasują mi.

Wybór padł na NL, dlaczego?
Zaczęło się od info z Wiki:

Netherlands
There is no capital gains tax in the Netherlands.

However a "theoretical capital yield" of 4% is taxed at a rate of 30% (so 1.2%) but only if the savings plus stocks of a person exceed a certain threshold (around 20.000 euros a person).


Sporo się nagimnastykowałem szukając info w Pl przed wyjazdem na temat taksacji zysków kapitalowycht w NL- niestety była to strata kasy (dlaczego chyba nie muszę tłumaczyć).
Zaryzykowałem (chociaż w sumie to zadne ryzyko bylo) przyjazd do NL, aby zbadac sytuacje samemu (pieniądze lubią cisze, na polskich forach jak i zagranicznych
forach ciężko o konkretna odpowiedz w sensie - aby płacić jak najmniej podatku od zys kap zrób to i to).
Do tej decyzji przyczynił się również podatek w PL, jaki musiałem odprowadzić za rok 2011. Zabolało powiem w skrócie.



[quote="bananqq"]
bananqq napisał/a:
Siema, gram troche na gieldzie i powiem ci tak



Tu chyba leży przyczyna nie zrozumienia, chociaż nie do końca ale to teraz nie ważne.

Na GPW praktycznie zerowe zlewarowanie wymaga ogromnego nakładu finansowego, aby osiągnąć zadowalające zyski.
Moze nie zauważyłeś ale ja cały czas pisze o FX. Duży lewar(niewielki w porównaniu do GPW wkład własny) + duza zmienność dzienna + wiedza (a co za tym idzie kupa czasu spędzona przed monitorem) pozwala osiągnąć konkretny zwrot w skali roku.

Zwrot zwrotem, natomiast w pewnym momencie człowiek zaczyna szukać możliwości zmniejszenia wielkości podatku, jaki musi zapłacić od tego, a to w Polsce jest kosmicznie wyśrubowane do poziomu 19%.

Dzieki jeszcze raz za chęć pomocy, natomiast wydaje mi sie, ze stosunkowo niewiele jeszcze wiesz w temacie minimalizowania podatku, który należy zapłacić fiskusowi.
Znam to z własnego doświadczenia, ze konkretnego info zacząłem szukać w momencie jak trzeba było oddać te 19% do skarbówki.

Mam nadzieje, ze nie przyjmiesz tego jako probe obrażenia Ciebie.

Generalnie ścieżkę jak zminimalizować CG w NL podałem wyżej.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany to skorzysta, w sensie zagłębi się odpowiednio w temat.


Zycze powodzenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group