NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Remont mieszkania ...
Autor Wiadomość
darus81 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 28
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 12:42 pm   Remont mieszkania ...

Mam takie pytanko ..Mam mieszkanie spółdzielcze.. Jeśli bym chciał zrobić remont mieszkania to czy spółdzielnia może mi oddać pieniądze zwiane z remontem ?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 12:46 pm   

darus81,

a zgode spoldzielni na remont uzyskales ?

tu cos z forum

http://forum.niedziela.nl...6b5a488ae6577f8
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
darus81 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 28
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 12:50 pm   

Mam pozwolenie.. tylko nie wiem czy mogę o coś prosić od spółdzielni ..
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 12:51 pm   

darus81, a z jakiej paki miala by ci spoldzielnia placic za wyremontowanie mieszkania ? miales cos w umowie ze za remont zwracaja pieniadza luz ze moze czynsz zmniejsza o xx sume ? I oczywiscie jak gochna mowi najpierw zacznij od pozwolenia.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
darus81 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 28
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 1:22 pm   

baileys napisał/a:
darus81, a z jakiej paki miala by ci spoldzielnia placic za wyremontowanie mieszkania ? miales cos w umowie ze za remont zwracaja pieniadza luz ze moze czynsz zmniejsza o xx sume ? I oczywiscie jak gochna mowi najpierw zacznij od pozwolenia.


Mam pozwolenie!!! Czytaj wyżej !!!
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 1:36 pm   

darus81,

pozwolenie uzyskales bo mieszkanie jest spldzielcze a oni jak wiadomo wymagaja zglaszania wszelkich remontow we wlasnym zakresie ,
ale pieniedzy wlozonych w remont nie odzyskasz , nawet jak bedziesz sie wyprowadzal jedyne co mozesz ...to dogadac sie z kims, kto po tobie bedzie sie wprowadzal
ze np. za podlogi zalozone chcesz tyle. za nowe mebe kuchenne tyle etc...ale jak ten ktos sie nie zgodzi to albo to zostawiasz albo zabierasz ze soba ...a na koniec spoldzielnia sama moze cie poprosic o doprowadzenie mieszkania do takiego stanu jaki tam zastales
biale/gole sciany, betonowe podlogi etc.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lut 04, 2012 1:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misiakasia 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 51
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 1:47 pm   

Spółdzielnie przed udostepnieniem mieszkania nowemu najmemcy mają obowiązek wyremonntowac konkretne rzeczy. Jakie możesz sie dowiedziec w spółdzielni. Pozostale rzeczy remontujesz na wlasny koszt, Nikt Ci tych pieniędzy nie zwróci, poza jednym wyjątkiem. Jesli np położysz podłogę i za rok bedziesz sie wyprowadzał, to osoba ktora będzie przejmowała Twoj dom może, ale nie musi od Ciebie odkupić te podłogę za cenę jaka sobie zawołasz. Jesli osoba odmówi z jakiegos powodu, możesz (albo nawet musisz, ale tu nie jestem pewna) podłogę wziąśc ze sobą jakkolwiek to brzmi.
Spółdzielnia ma obowiązek zmienić np meble kychenne na nowe po kilku latach( ilu musisz sie dowiedzuiec w swojej spółdzielni) czesto jednak tego nie robią, bo np meble sa jeszcze "w miare" dobrym stanie, musisz sie wtedy upomniec o swoje. Niestety ich metraż jest ograniczony do kilku metrów dlatego jeśli chcesz większą kuchnię musisz ją dokupic na własną ręke.
Moja odpowiedz jest oparta na zasadach panujących w mojej społdzielni.

[ Dodano: Sob Lut 04, 2012 1:53 pm ]
w sumie przy okazji podlączę się pod temat, gdyz tez własnie bedziemy remontować spółdzielcze mieszkanie. Uważam, że najrozsądniej byłoby polożyć podłoge uzywana, bo nie wiadomo długo tu jeszcze bedziemy. Patrzyłam na marktplaats ale nic konkretnego nie znalazłam. Interesują mnie panele, wykladzina dywanowa, a nawet linoleum w dobrym stanie. Czy są jakies miejsca gdzie można cos takiego kupić ? albo gdzie pytać? Może macie jakies porady jak zrobić remont w miare tanio?
 
 
Athlon 
Gaduła

Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 113
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 2:52 pm   

misiakasia napisał/a:


[ Dodano: Sob Lut 04, 2012 1:53 pm ]
w sumie przy okazji podlączę się pod temat, gdyz tez własnie bedziemy remontować spółdzielcze mieszkanie. Uważam, że najrozsądniej byłoby polożyć podłoge uzywana, bo nie wiadomo długo tu jeszcze bedziemy. Patrzyłam na marktplaats ale nic konkretnego nie znalazłam. Interesują mnie panele, wykladzina dywanowa, a nawet linoleum w dobrym stanie. Czy są jakies miejsca gdzie można cos takiego kupić ? albo gdzie pytać? Może macie jakies porady jak zrobić remont w miare tanio?


Rozumiem, ze jest kryzys, ale zeby az tak !!!
To prawie jak skarpetki tweedehands.
Tjonge Tjonge!!!
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 3:02 pm   

Wykładzinę dywanową kupisz np w Kwantum za rozsądne pieniądze. Faktycznie kupować używane, to jak pisze Athlon, prawie jak używane skarpetki albo gacie po kims.
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 3:07 pm   

misiakasia,

Jeśli mieszkacie w bloku na piętrze, to zapytajcie najpierw w spółdzielni, czy możecie położyć cos innego niż wykładzinę. Wiele spółdzielni ma okreslone przepisy co do podłóg właśnie, jako że Holendrzy chodzą po domu w butach i na twardej podłodze wszystko słychać, nie tylko przesuwanie mebli. Kładzenie wykładzin podyktowane jest więc tym, by nie być uciążliwym sąsiadem dla tych, co mieszkaja pod nami;)
Można położyć np takie kwadraty 50x50, wykładzinowe, samoprzylepne. Mieliśmy to przy małych dzieciach, jak się coś wylało, mały nasikał itp., wystarczyło wymienić jedną klepkę, a nie całą podłogę. Tanio i w średniej jakości możesz kupić coś takiego w Kwantum. Używane na Marktplaats bywają, ale czy nie będą się zwijać? W Kwantum często w promocji są podłogi razem z usługą kładzenia.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 3:11 pm   

Misiakasia a masz daleko de Belgii ? Tu jest ogloszenie k/Antwerpii rozne wykladziny w roznych rozmiarach, ktore byly tylko raz rozlozone na beurs ( jakis pokazach), 1 euro z metr kwadratowy:
http://link.marktplaats.nl/519519037

Tu jeszcze zerknij:

http://woninginrichting.t...apijten-parket/
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
misiakasia 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 51
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 3:43 pm   

Athlon napisał/a:
Rozumiem, ze jest kryzys, ale zeby az tak !!!
To prawie jak skarpetki tweedehands.
Tjonge Tjonge!!!



no wiesz, każdy sądzi wg siebie, ale jeśli znalazlabym coś w dobrym stanie to dlaczego nie? planujemy tutaj zostac jeszcze rok, dwa... a sorry, nie pojade z podłoga do Polski! Kupujac nowa chcialabym juz kupić porządna i miec na kolejne 10 lat...co za tym idzie nie jest cos takiego tanie. Moze dla Ciebie to to samo co kupowanie skarpetek, ale dla mnie wrecz przeciwnie. Dziwnie oceniasz sytuacje... tym bardziej ze jej nie znasz. za miesiac pojawi sie u nas dzidzius wiec nie czas tez na wydatki wieksze niz potrzeba. koszt polożenia nowej podłogi na dom 90m2 to nie 500 euro! No i jeszcze jedno... nie zamierzam kupować orzyganej wykładziny dywanowej tylko cos w dobrym stanie.

Co do reszty odpowiedzi, bardzo dziekuje za porady. Co prawda mam daleko do Belgii, ale jak sie bedzie opłacać to kto wie.. musze tylko obczaić. Pozdrawiam
 
 
Athlon 
Gaduła

Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 113
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 5:08 pm   

misiakasia napisał/a:
za miesiac pojawi sie u nas dzidzius wiec nie czas tez na wydatki wieksze niz potrzeba.

Gratuluje " blogoslawionego " stanu i mysle, ze tym bardziej warto byloby zadbac o nowa podloge ( i nie tylko).
Zwlaszcza dla dzidziusia.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 5:17 pm   

darus81 napisał/a:
Mam pozwolenie!!! Czytaj wyżej !!!
popacz na czas jak pisalam ta odpowiedz ty pisales odpowiedz dla gochny !!!!!!!!!!!!wiec nie widzialam twojej wypowiedzi !!!!!!!!
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 6:03 pm   

Podłoga na domek? Aaaa, to możesz sobie kłaść co Ci tylko pasuje:)
My kładliśmy rok temu na ponad 100m2, kupowaliśmy w Kwantum od razu z kładzeniem. Koszty? Nie pamiętam, czy zamknęliśmy się w 1000 euro.No ale my tu zostaniemy co najmniej z 20 lat:) Nie mielismy dużo czasu na remonty, tylko miesiąc, więc musielismy sie spieszyć i nie wszystko jest zrobione tak, jak byśmy chcieli. Czeka jeszcze wymiana okien na górze na przykład.
W salonie i jadalni mamy panele. Podłoże było potwornie krzywe, bo dom jest z lat '40, wielokrotnie przebudowywany, ściany usuwane, budowany kominek, jadalnia w dobudówce z lat '80,no ale udało się to w miarę równo położyć.
Na górze w naszej sypialni mamy wykładzinę, u dzieci natomiast linoleum z wzorem drewna, a na to dywaniki. Z pokoju synka jest wyjście na taras, wiec przy drzwiach balkonowych czegoś porządnego też szkoda kłaść, bo sie szybko zniszczy. Panele w jadalni spisują sie super - dzieci chlapią, ciapią, rozlewają - jeden ruch mopem i po kłopocie.
My sobie chwalimy produkty Kwantum, zarówno podłogi, jak i farby czy tapety, materiały na zasłony itp..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group