NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Remont mieszkania ...
Autor Wiadomość
darus81 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 28
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 11:45 pm   

Polecam sklep leenbakker ... www.leenbakker.nl
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 10:12 pm   

W spółdzielni w której ja wynajmuje moge w mieszkaniu robic co mi się podoba. Żadnej zgody na remont nie potrzebuje. Przy wyprowadzce nie musze mieszkania doprowadzac do stanu w jakim go odebralem. Nie ma mowy o jakiejś zaplacie za remont czy dostania funduszy od spółdzielni. Wszystko na wlasna reke. Jedynie udalo mi sie zalatwic podczas wprowadzania sie nowa kuchnie bo poprzednia to obraz nedzy i rozpaczy. Z jednej strony dobrze, że można robić w domu co się chce i jak sie chce bez konieczności zmiany przed wyprowadzka do stanu w jakim sie bralo. Z drugiej strony mozna po kims niezly burdel odziedziczyc :-D
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 10:51 pm   

feel_x napisał/a:
W spółdzielni w której ja wynajmuje moge w mieszkaniu robic co mi się podoba. Żadnej zgody na remont nie potrzebuje. Przy wyprowadzce nie musze mieszkania doprowadzac do stanu w jakim go odebralem.


Jak dlugo tu zyje to jeszcze sie z takim przypadkiem nie spotkalam. Jak ktos rozburzy sciane to gdy opuszcza mieszkanie musi sciane z powrotem postawic, musi zabrac ze soba kazda rzecz wlacznie z podloga , czasem huismajster zgadza sie na pozostawienie niektorych rzeczy, np.nam na poprzednim mieszkaniu nie kazal zrywac kafli z lazienki, ktore polozylismy ale panele, ktore odziedziczylismy po poprzednich wlascicielach ( za nasza zgoda) juz tak. Tak ze nie wiem dlaczego akurat Ty mialbys miec jakies przywileje ? :033:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 12:44 pm   

Nie mowie o przywilejach. Taka maja polityke gdzie mieszkam.Jak odbieralem dom to tak samo bylo. Poprzedni wlasciciel zostawil syf. Jeden pokoj caly czerwony wlacznie z podloga. Drugi mial wiecej rodzajow tapet niz scian. Nastepny fioletowy. Kuchnia dramat (udalo mi sie dostac nowa bo tamta byla juz na pograniczu wieku w jakim nadaje sie do wymiany). jezeli chce sobie zburzyc kawalek sciany czy np szafy wbudowane to moge i nie musze tego stawiac przed wyprowadzka. Nie musze zrywac ani tapet ani wykladzin. Zostawiam tak jak chce.
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 12:59 pm   

feel_x napisał/a:
W spółdzielni w której ja wynajmuje moge w mieszkaniu robic co mi się podoba. Żadnej zgody na remont nie potrzebuje. Przy wyprowadzce nie musze mieszkania doprowadzac do stanu w jakim go odebralem.


Ja niewierny TOMASZ - uwierze jak zobacze.... podaj nazwe tej spoldzielni - chcialabym zobaczyc ich algemene voorwaarden.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 1:11 pm   

misia0101 napisał/a:


Ja niewierny TOMASZ - uwierze jak zobacze.... podaj nazwe tej spoldzielni - chcialabym zobaczyc ich algemene voorwaarden.


Haha dokladnie Misia, pisac to sobie mozna rozne rzeczy.

Cytat:
Oplevering woning


Hier kunt u lezen in welke staat u de woning moet opleveren, welke zaken u wel of niet moet repareren of verwijderen. De regels zijn voor woning en kamers gelijk Overal waar u ‘woning’ leest, kunt u ook ‘kamer’ lezen.
Het uitgangspunt bij opleveren van de woning is dat de huurder de woning moet opleveren zoals deze was bij het aangaan van de huurovereenkomst
Veranderingen die u zelf met schriftelijke toestemming van de verhuurder heeft aangebracht mag u laten zitten, tenzij destijds is afgeproken dat u deze moet verwijderen bij het einde van de overeenkomst.
Zaken die door normaal gebruik en normale slijtage zijn verouderd vallen hier buiten. Het is logisch dat bijvoorbeeld een keuken na 10 of 20 jaar deels of geheel versleten is.


http://www.huurders.info/?id=251

I to jest ogolne prawo a nie dla poszczegolnych "spoldzielni ", zostawic to mozna to, na co dostalo sie pozwolenie, a za pozostawienie wykladzin, nawet worka na smieci w mieszkaniu placi sie duze pieniadze.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
Ostatnio zmieniony przez Bronka Wto Lut 07, 2012 1:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 3:39 pm   

O Boze wam to zawsze trzeba wszystko udowodnić. Nie mowie o smieciach. Mowie o tapetach wykladzinach. Dom byl pusty. Zadnych gratow w nim nie było. Gdy pierwszy raz poszedłem na mieszkanie jak juz stary najema się wyprowadzil, spoldzielnia sie tylko spytala czy chce wykladziny i panele po poprzedniku czy maja je usunac. Ściany musialem obdzierac sam.. Spoldzielnia to domijn.
Ostatnio zmieniony przez feel_x Wto Lut 07, 2012 4:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 4:35 pm   

feel_x napisał/a:
Spoldzielnia to domijn.


Wiec nie jest do konca tak jak ty piszesz: Wolnosc Tomku w swoim domku....
Być może sam o tym nie wiedziałeś link:

http://www.domijn.nl/onde...ing/veranderen/
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 6:10 pm   

A wiec mialem racje... W srodku moge zmienić bez pytania...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 6:25 pm   

feel_x napisał/a:
A wiec mialem racje... W srodku moge zmienić bez pytania...

no nie niestety nie masz racji nie wszystko mozesz sobie zmieniac ja zechcesz
zwroc uwage na
Cytat:
In het algemeen geldt: kleine veranderingen binnen de woning mag u altijd doen

ponizej w punktach masz pokazane na co masz pozwolenie potrzebne na co nie .
Czyli powiedzmy tak drobnostki mozesz sam zrobic bez pozwolenia ale np ja chesz zmienic lazienke to potrzebujesz pozwolenia , chcesz schody na podasze potrzebujesz zgody , cokolwiek zmienic w ogrzewaniu powiesic/zdjac/wymienic jeden koloryfer potrzebujesz pozwolenie , zmienic urbanistyke mieszkania/domu potrzebujesz pozwolenia inawet wymiana wlacznika do praliki potrzebujesz pozwolenie itd.
Czyli polozyc cos na podloge , tpety nowa farbka na scianach oswietlenie powiesic mozesz sobie jak i kiedy chcesz ale zmienic okablowanie czy usunac (nie drzwi)a futryne potrzebujesz juz pozwolenie
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 6:47 pm   

Ale kto powiedzial o zmianie okablowania czy kaloryferow? Jakby cos sie z nimi dzialo dzwonie do spółdzielni i oni sie tym zajmują. Chodzilo mi o to ze moge sobie zrobic w srodku jak chce i nie musze podczas wyprowadzki zmieniać do stanu w jakim odbieralem.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 7:04 pm   

Cytat:
Hebben uw veranderingen de woning minder waard gemaakt? Dan moet u deze herstellen voordat u verhuist. Is er schade veroorzaakt of moeten wij extra kosten maken door uw verandering? Dan brengen wij die kosten bij u in rekening.
no i masz racje ze nie musisz nic zmieniac oni moga to zrobic za ciebie i wysla ci rachunek . Naniesione zmiany w twoim zdaniu moga bys ulepszeniem , ale jak bym np po tobie przejmowala mieszkanie i cos mi nie pasi to oni to zmienia na twoj rachunek. zostawisz np kafle na podlodze a ja sie z tym nie zgodze bo chce sama miec panele to oni to usuna na twoj rachunek. Wiec ta napewno masz racj nie musisz nic zmieniac do stanu w jakim odebrales. (nie mowa o tapetach czy farbie na futrynie) .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Lut 07, 2012 7:10 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 8:41 pm   

Zawsze i do wszystkiego sa jakieś reguly baileys To tak samo jak ubezpieczenie all risk niby wszystko ale sa jakies reguly ktorych trzeba przestrzegać. Musieliby byc debilami aby pozwalac na cos takiego bez zadnych warunków. Chodzi o sam fakt ze jest to mozliwe w tej spoldzielni. Bronka napisala "jak dlugo tu zyje o czyms takim nie slyszalam" no wiec teraz juz wiesz Bronko ze jest to mozliwe. Pozdrawiam.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 9:02 pm   

feel_x napisał/a:
W spółdzielni w której ja wynajmuje moge w mieszkaniu robic co mi się podoba. Żadnej zgody na remont nie potrzebuje. Przy wyprowadzce nie musze mieszkania doprowadzac do stanu w jakim go odebralem. Nie ma mowy o jakiejś zaplacie za remont czy dostania funduszy od spółdzielni. Wszystko na wlasna reke.
chciala bym powiedziesz ze masz racje ale niestety tak jak to ty opisujesz jej nie masz i powiem ta jak Bronka i Misia ze tez sie z tym nigdy nie spotkalam ze takie cuda jak opisujesz sa nie mozliwe bez zadnych konsekwencji . Co do doplat za remont tez nie masz racji bo w nietorych wypadkach sa dofinansowania z woningstichting. Ja radze ci sie dobrze zapoznac z ich warunkami i dobrze jej wziasc do serca .
Jesli jako remont masz na mysli malowanie ,kladzenie wykladzin czy tapetowanie scian i to nazywasz wolnosci to powiem ci ze taka wolnosc jest w azdym woningstichting . Trwalsze zmiany/remonty maja to do siebie ze lub musisz to doprowadzic do stanu pierwotnego o ile sie twojemu nastepcy nie podoba albo zrobi to mieszkanowka ale na twoj koszt.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 9:35 pm   

Nie musze brac sobie do serca rzeczy które mnie nie interesują. Tak to nazywam remontem. Jak bralem mieszkanie powiedziano mi ze jezeli np nie podobaja mi sie wbudowane szafy to moge je zburzyc i zadnych konsekwencji z tego powodu nie bedzie. Gdybym mial nazywac remontem cala przebudowę mieszkania, to bym go po prostu nie bral gdyby jego uklad scian i wielkosc pomieszczeń mi nie odpowiadała. Takze skonczmy dyskusje kto ma racje.
Ostatnio zmieniony przez feel_x Wto Lut 07, 2012 9:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group