NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
prawica, konserwatyzm, nacjonalizm itd.
Autor Wiadomość
emigrant1488 
Poczatkujacy


Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: ijmuiden
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 9:44 pm   prawica, konserwatyzm, nacjonalizm itd.

zapraszam do dyskusji Polaków w Holandii wyznających szeroko pojęte wartości prawicowe, konserwatywne i nacjonalistyczne. Znam trochę takich osób, ale to wciąż za mało żeby zrobić coś konstruktywnego, nie licząc browarków i posłuchania muzyki ;)

"Rozszerzmy widnokręgi narodowej myśli, przetnijmy dla niej szerokie drogi poprzez kordony, sięgajmy nią wszędzie, gdzie polskość żyje i żyć pragnie, budźmy ją, gdzie trzeba, ze stanu uśpienia, idźmy gotowi do walki w jej obronie na najdalsze kresy, budujmy nową Polskę za morzami, twórzmy z tego wszystkiego jedną, wielką, nowoczesną ideę narodową - a siły nasze zaczną rosnąć jak nigdy przedtem"Roman Dmowski
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 10:09 pm   Re: prawica, konserwatyzm, nacjonalizm itd.

emigrant1488 napisał/a:
zapraszam do dyskusji Polaków w Holandii wyznających szeroko pojęte wartości prawicowe, konserwatywne i nacjonalistyczne.i

Chyba nie ma nic bardziej smiesznego, smutnego i...tragicznego, jak nacjonalista poza granicami swojego kraju :119:
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 10:55 pm   

Cytat:
Chyba nie ma nic bardziej smiesznego, smutnego i...tragicznego, jak nacjonalista poza granicami swojego kraju
To samo mi się nasunęło...żałosne !
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
emigrant1488 
Poczatkujacy


Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: ijmuiden
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 11:00 pm   

chciałem dodać wcześniej, ale postanowiłem sprawdzić kulturę osobistą...
a więc dodam teraz.. jeżeli ktoś nie ma nic w temacie - proszony jest o taktowne zamknięcie buzi ;)

a propos nacjonalistów poza granicami kraju.. to przeczytaj cytat z Dmowskiego pod pierwszym postem...

nacjonaliści często byli zmuszeni żyć i pracowac z dala od ojczyzny - takie pogmatwane sa losy naszego panstwa ;/
Ostatnio zmieniony przez emigrant1488 Pią Lut 24, 2012 11:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Lut 25, 2012 1:13 pm   

Tak, to brzmi logicznie-budujmy panstwo od zewnatrz, zamiast od wewnatrz.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Athlon 
Gaduła

Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 113
Wysłany: Nie Lut 26, 2012 5:01 pm   Re: prawica, konserwatyzm, nacjonalizm itd.

emigrant1488 napisał/a:


"Rozszerzmy widnokręgi narodowej myśli, przetnijmy dla niej szerokie drogi poprzez kordony, sięgajmy nią wszędzie, gdzie polskość żyje i żyć pragnie, budźmy ją, gdzie trzeba, ze stanu uśpienia, idźmy gotowi do walki w jej obronie na najdalsze kresy, budujmy nową Polskę za morzami, twórzmy z tego wszystkiego jedną, wielką, nowoczesną ideę narodową - a siły nasze zaczną rosnąć jak nigdy przedtem"Roman Dmowski


Jak czytam tego typu belkot zwolennikow ogorkow kiszonych z orlem w koronie, ktorym to sily zaczynaja rosnac jak nigdy przedtem, to holenderskie produkty zaczynaja smakowac mi coraz bardziej.
 
 
emigrant1488 
Poczatkujacy


Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: ijmuiden
Wysłany: Nie Lut 26, 2012 5:19 pm   

Roman Dmowski to twórca niepodległej Polski, wybitny polityk i dyplomata a nie "bełkot" ;)

Patriotyzm za granicą jest możliwy. Czasami sytuacja zmusza nas do emigracji. Mickiewicz napisał Pana Tadeusza w Paryżu a nie w Warszawie.

To chyba nie jest zbyt skomplikowane ;)
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 11:23 am   

emigrant1488 napisał/a:
To chyba nie jest zbyt skomplikowane


Jak i umiejetnosc odrozniania nacjonalizmu od patriotyzmu ;)
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 2:22 pm   

emigrant1488, pozdrawiam, też jestem konserwą (choć nie tak do końca, umiejscawiam siebie w centro-prawicowicy pod względem podejścia do tradycji i centro-liberała w kwestiach fiskalnych).
_________________
Dumny Polak
 
 
rohan 
Gaduła
rohan


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 149
Skąd: Helmond
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 5:26 pm   

po komentarzach takich osob jak
Jagoda97
suska
YANNOSICK


widac jaki poziom ma to forum

oraz

jak traktowane sa wypowiedzi innych uzytkownikow (emigrant1488) , ktore dodam, ze nie urazaja innych a reprezentuja jedynie prywatna oraz subiektywna wypowiedz
_________________
polak polakowi polakiem
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 8:48 pm   

rohan, a ze niby co ja wyrazilam? Nie przypadkiem moja wlasna opinie?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 6:42 am   

suska, niektórzy po prostu tak mają. Wymagają tolerancji dla swoich poglądów ale sami nie tolerują krytyki. emigrant1488, ma prawo wychwalać pod niebiosa nacjonalistów i ksenofobów podpierając się cytatami jakiegoś nieudacznego rusofila i antysemity obłudnie korzystając z dobrodziejstw Unii, będącej zaprzeczeniem wartości które wychwala. My powinniśmy przyklasnąć i pogłaskać aby przypadkiem nie urazić rohana.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
rohan 
Gaduła
rohan


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 149
Skąd: Helmond
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 3:55 pm   

pojde Ci na reke i nie znize sie do Twojego poziomu
_________________
polak polakowi polakiem
 
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 4:12 pm   

Wiadomo, że Polacy "lubią" się kłócić o politykę i kiedyś to uważałem za wadę. Przeczytałem w końcu artykuł jakiegoś Rosjanina, który opisywał różnice między bodajże Polakami, Białorusinami (albo Ukraińcami, nie pamiętam) i Rosjanami, w którym bardzo Polaków chwalił za to, że są właśnie tacy krytyczni. Postawił tezę, że Rosjanie dużo łatwiej przyjmują narzucony politycznie punkt widzenia, nie rozważają, nie kłócą się tak, przez co u nich ludzie się niczemu nie opierają, a u nas historia zrywów i obalania komunizmu.

Także można patrzeć, że to w jakimś stopniu dobrze, że ludzie u nas myślą, dochodzą do różnych poglądów, a w wyniku tych różnic powstają takie spięcia jak tutaj :-) , choć oczywiście najlepszej atmosfery to nie tworzy.
_________________
Dumny Polak
 
 
emigrant1488 
Poczatkujacy


Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: ijmuiden
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 7:56 pm   

jso napisał/a:
emigrant1488, pozdrawiam, też jestem konserwą (choć nie tak do końca, umiejscawiam siebie w centro-prawicowicy pod względem podejścia do tradycji i centro-liberała w kwestiach fiskalnych).


ja podobnie. w sferze obyczajów kieruję się tradycyjnymi wartościami (ojczyzna, rodzina), zaś w gospodarce opowiadam się za wolnym rynkiem, własnością prywatną itd.

rohan napisał/a:
emigrant1488, po komentarzach takich osob jak Jagoda97, suska, YANNOSICK widac jaki poziom ma to forum


poziom i kultura to jedno, drugie to brak jakiejkolwiek wiedzy na temat historii, nowoczesnej myśli politycznej itd. mógłbym odpisywać bo akurat mam sporą wiedzę w tym temacie, ale umówmy się, że zaczepki na poziomie rynsztokowym ignorujemy.

fajnie że się poznaliśmy.. jak będzie zanosiło się na jakieś wydarzenie ideowe, na pewno poinformuję ;)

[ Dodano: Sro Lut 29, 2012 10:33 pm ]
1 marca - Dzień Żołnierzy Wyklętych...
niezłomnych bojowników walczących z niemieckim i bolszewickim okupantem o wolną Polskę...
Cześć Ich pamięci!

muzyczny hołd:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group