NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kinderbijslag - opodatkowany w Polsce?
Autor Wiadomość
Achathe 
Poczatkujacy

Dołączyła: 30 Lip 2010
Posty: 3
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 3:05 pm   kinderbijslag - opodatkowany w Polsce?

Proszę o udzielenie mi informacji, czy zasiłek rodzinny z Holandii (kinderbijslag) na dziecko jest opodatkowany w Polsce?
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 6:16 pm   

Pierwszy raz o czymś takim słyszę - dostajemy ten zasiłek na polskie konto już parę lat i nigdy nie spotkałam się z żadnym opodatkowaniem. Skąd takie informacje ,że padło to pytanie?
 
 
Achathe 
Poczatkujacy

Dołączyła: 30 Lip 2010
Posty: 3
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 10:54 pm   

dorota w napisał/a:
Pierwszy raz o czymś takim słyszę - dostajemy ten zasiłek na polskie konto już parę lat i nigdy nie spotkałam się z żadnym opodatkowaniem. Skąd takie informacje ,że padło to pytanie?


Dorotko, ja także otrzymywałam dwa lata zasiłek na polskie konto bez opodatkowania, aż któregoś dnia jak został wykonany przelew z Holandii (ten sam zasiłek rodzinny na dziecko na to samo konto bankowe) Bank zatrzymał pieniądze i napisał że pobiera podatek i napisał także, że jest to moja emerytura/renta !!!, chociaż w tytule było zamieszczone słowo kinder. Ostatnio dostałam PIT z Banku i pisze, że mam się rozliczyć z mojej rzekomej emerytury/renty (chociaż to zasiłek rodzinny z Holandii, nigdy ani emerytury ani renty nie pobierałam z Holandii), i nikt ani Bank ani Urząd Skarbowy nie potrafi mi na to odpowiedzieć (Bank odsyłał mnie na infolinię, infolinia z powrotem na Oddział, w US otworzyli mi książkę z przepisami i mówili, aby sobie poszukała odpowiednich przepisów, W KIP (Krajowa Informacja Podatkowa) powiedzieli, że się pewnie odprowadza podatek, ale podali przepisy, w których nie ma takiej informacji). Ale dowiadywałam się także w pewnej firmie, która zajmuje się między innymi zasiłkami rodzinnymi z zagranicy i poinformowali mnie, że zasiłki rodzinne nie są opodatkowane w żadnym kraju. I tak chodzę w kółko i szukam rozwiązania. Pisałam na forum, ponieważ bardzo byłam ciekawa czy ktoś może jednak odprowadza podatki na zasiłek rodzinny lub jest w podobnej sytuacji co ja. Widać Urzędy Polskie i Banki Polskie mają prawo interpretować przepisy jak chcą i napisać co chcą, a na koniec podpisać się, że to EKSPERT.
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Czw Mar 15, 2012 9:08 am   

Achathe napisał/a:
dorota w napisał/a:
Pierwszy raz o czymś takim słyszę - dostajemy ten zasiłek na polskie konto już parę lat i nigdy nie spotkałam się z żadnym opodatkowaniem. Skąd takie informacje ,że padło to pytanie?


Dorotko, ja także otrzymywałam dwa lata zasiłek na polskie konto bez opodatkowania, aż któregoś dnia jak został wykonany przelew z Holandii (ten sam zasiłek rodzinny na dziecko na to samo konto bankowe) Bank zatrzymał pieniądze i napisał że pobiera podatek i napisał także, że jest to moja emerytura/renta !!!, chociaż w tytule było zamieszczone słowo kinder. Ostatnio dostałam PIT z Banku i pisze, że mam się rozliczyć z mojej rzekomej emerytury/renty (chociaż to zasiłek rodzinny z Holandii, nigdy ani emerytury ani renty nie pobierałam z Holandii), i nikt ani Bank ani Urząd Skarbowy nie potrafi mi na to odpowiedzieć (Bank odsyłał mnie na infolinię, infolinia z powrotem na Oddział, w US otworzyli mi książkę z przepisami i mówili, aby sobie poszukała odpowiednich przepisów, W KIP (Krajowa Informacja Podatkowa) powiedzieli, że się pewnie odprowadza podatek, ale podali przepisy, w których nie ma takiej informacji). Ale dowiadywałam się także w pewnej firmie, która zajmuje się między innymi zasiłkami rodzinnymi z zagranicy i poinformowali mnie, że zasiłki rodzinne nie są opodatkowane w żadnym kraju. I tak chodzę w kółko i szukam rozwiązania. Pisałam na forum, ponieważ bardzo byłam ciekawa czy ktoś może jednak odprowadza podatki na zasiłek rodzinny lub jest w podobnej sytuacji co ja. Widać Urzędy Polskie i Banki Polskie mają prawo interpretować przepisy jak chcą i napisać co chcą, a na koniec podpisać się, że to EKSPERT.

:119: - czyli nie opodatkowali zasiłku tylko komuś się porąbało i źle zinterpretował przelew ( opodatkowano rentę )- masz wyciągi z banku z konta z tym przelewem? Zrób tłumaczenie u tłumacza przysięgłego ( tytuł przelewu z SVB) i wtedy będziesz miała czarno na białym co to za pieniądze - z tym do banku do wyjaśnienia ( najlepiej na piśmie ).Ja bym tak zrobiła . A zasiłki rodzinne na pewno nie są opodatkowane - jeszcze się z czymś takim nie spotkałam.
 
 
Achathe 
Poczatkujacy

Dołączyła: 30 Lip 2010
Posty: 3
Wysłany: Czw Mar 15, 2012 10:37 am   

dorota w napisał/a:
Achathe napisał/a:
dorota w napisał/a:
Pierwszy raz o czymś takim słyszę - dostajemy ten zasiłek na polskie konto już parę lat i nigdy nie spotkałam się z żadnym opodatkowaniem. Skąd takie informacje ,że padło to pytanie?


Dorotko, ja także otrzymywałam dwa lata zasiłek na polskie konto bez opodatkowania, aż któregoś dnia jak został wykonany przelew z Holandii (ten sam zasiłek rodzinny na dziecko na to samo konto bankowe) Bank zatrzymał pieniądze i napisał że pobiera podatek i napisał także, że jest to moja emerytura/renta !!!, chociaż w tytule było zamieszczone słowo kinder. Ostatnio dostałam PIT z Banku i pisze, że mam się rozliczyć z mojej rzekomej emerytury/renty (chociaż to zasiłek rodzinny z Holandii, nigdy ani emerytury ani renty nie pobierałam z Holandii), i nikt ani Bank ani Urząd Skarbowy nie potrafi mi na to odpowiedzieć (Bank odsyłał mnie na infolinię, infolinia z powrotem na Oddział, w US otworzyli mi książkę z przepisami i mówili, aby sobie poszukała odpowiednich przepisów, W KIP (Krajowa Informacja Podatkowa) powiedzieli, że się pewnie odprowadza podatek, ale podali przepisy, w których nie ma takiej informacji). Ale dowiadywałam się także w pewnej firmie, która zajmuje się między innymi zasiłkami rodzinnymi z zagranicy i poinformowali mnie, że zasiłki rodzinne nie są opodatkowane w żadnym kraju. I tak chodzę w kółko i szukam rozwiązania. Pisałam na forum, ponieważ bardzo byłam ciekawa czy ktoś może jednak odprowadza podatki na zasiłek rodzinny lub jest w podobnej sytuacji co ja. Widać Urzędy Polskie i Banki Polskie mają prawo interpretować przepisy jak chcą i napisać co chcą, a na koniec podpisać się, że to EKSPERT.

:119: - czyli nie opodatkowali zasiłku tylko komuś się porąbało i źle zinterpretował przelew ( opodatkowano rentę )- masz wyciągi z banku z konta z tym przelewem? Zrób tłumaczenie u tłumacza przysięgłego ( tytuł przelewu z SVB) i wtedy będziesz miała czarno na białym co to za pieniądze - z tym do banku do wyjaśnienia ( najlepiej na piśmie ).Ja bym tak zrobiła . A zasiłki rodzinne na pewno nie są opodatkowane - jeszcze się z czymś takim nie spotkałam.


dziękuję Dorotko,
właśnie tak spróbuję zrobić.
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Czw Mar 15, 2012 11:57 am   Re: kinderbijslag - opodatkowany w Polsce?

Achathe napisał/a:
Proszę o udzielenie mi informacji, czy zasiłek rodzinny z Holandii (kinderbijslag) na dziecko jest opodatkowany w Polsce?


Swiadczenia rodzinne nie sa dochodem w rozumieniu przepisow podatkowych i nie rozliczamy sie z nich z US. A z tego co jest mi wiadome to do świadczeń rodzinnych zalicza się m.in. zasiłek rodzinny.

Cytat:
masz wyciągi z banku z konta z tym przelewem? Zrób tłumaczenie u tłumacza przysięgłego ( tytuł przelewu z SVB) i wtedy będziesz miała czarno na białym co to za pieniądze - z tym do banku do wyjaśnienia ( najlepiej na piśmie ).Ja bym tak zrobiła.


Cytat:
właśnie tak spróbuję zrobić.


Prosze informowac o szczegolach i finale sprawy, bo watek moze okazac sie przydatny w przyszlosci dla innych. Bedac na Pani miejscu poradzilbym sie rowniez w jakies kancelarii podatkowej.

Pozdrawiam
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
Ostatnio zmieniony przez janosik Czw Mar 15, 2012 11:58 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fufu1979 
Nieśmiały użytkownik
Ello

Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 72
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 12:34 am   

Ale jaja to jest mozliwe tylko w polsce.Nie maja prawa wstrzymac i ja bym ich oskarzyla o kradziez i o odszkodowanie lub wyplacenie odsetek.Nie daj sie tym zlodziejom i zycze powodzenia.
_________________
fatima
 
 
magdalena14 
Super gaduła
Polka


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 220
Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 11:10 am   witam!

ja miałam identyczny przypadek.
to wina automatycznego tłumaczenia tytułu wpływu na konto.
ja załatwiłam to w ten sposób,że zaniosłam list o przyznaniu zasiłku(nie pamietam,czy tłumaczyłam przez tłumacza przysiegłego) i napisałam wyjasnienie,że wpływ na konto to przyznany przez urząd holenderski zasiłek na dzieci.
i na podstawie tego bank odblokował wypłatę.
_________________
możesz się ze mną nie zgadzać,ale mnie nie obrażaj...
 
 
pomidor 
Poczatkujacy
pomidor

Wiek: 50
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 1
Skąd: polska
Wysłany: Pią Wrz 28, 2012 10:35 pm   

post przeniesiony do odpowiedniego tematu

http://www.niedziela.nl/f...p=272741#272741
_________________
pomidor
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Wrz 29, 2012 12:05 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group