NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Leerplichambetenaar
Autor Wiadomość
Baldur
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 1
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 3:52 pm   Leerplichambetenaar

Witam, mam syna, lat 15. W ostatnim czasie dużo chorował ,około 2 tyg. i teraz ma rozmawiać z leerplichtambetenaar, wszystkie nieobecności były usprawiedliwione, teraz jest już mu lepiej i cały czas nieprzerwanie chodzi do szkoły, moje pytanie to czy grozi nam jakaś kara czy na ostrzeżeniu się skończy?
 
 
MacGrey 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 140
Skąd: Rijswijk
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 4:24 pm   

Leerplichtambtenaar jest urzednikiem z ramienia gemeente powolywany w celu "rozwiazywania problemow" w przypadku kiedy dziecko nie wyraza checi chodzenia do szkoly badz jest to niemozliwe z przyczyn chorobowych.Wraz z rodzicami i szkola ustalane jest optymalne rozwiazanie problemu.W przypadku kiedy po stronie rodzicow ciazy zaniedbanie obowiazku szkolnego dziecka Leerplichtambtenaar moze zalozyc proces-verbaal.

Cytat:
wszystkie nieobecności były usprawiedliwione


Jesli tak szkola wykazala sie nadgorliwoscia badz tez miala zastrzezenia co do wystawianych usprawiedliwien
Cytat:
czy grozi nam jakaś kara czy na ostrzeżeniu się skończy?


W tej sytuacji chodzi o wyjasnienie zaistnialej sutuacji i nikt na sile nie zaklada tutaj wyciaganie konsekwencji.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Mar 17, 2012 9:56 pm   

MacGrey napisał/a:
Jesli tak szkola wykazala sie nadgorliwoscia badz tez miala zastrzezenia co do wystawianych usprawiedliwien


to nie nadgorliwosc tylko obowiazek szkoly, aby tego typu nie obecnosc zglosic, nawet jesli jest to choroba.
 
 
MacGrey 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 140
Skąd: Rijswijk
Wysłany: Sob Mar 17, 2012 11:36 pm   

Duuvelke napisał/a:
to nie nadgorliwosc tylko obowiazek szkoly, aby tego typu nie obecnosc zglosic


W tym przypadku to byla choroba i jesli laskawie wyczytasz w poscie zostala zgloszona.

W przypadku zgloszenia choroby dziecka w szkole ustawodawca wychodzi z zalozenia iz nieobecnosc dziecka jest usprawiedliwiona.Jesli istnieje uzasadnione przypuszczenie ,ze zgloszenie choroby jest nieprawdziwe w tym przypadku szkola "moze" wlaczyc do sprawy leerplichtambtenaar`a o wyjasnienie okolicznosci.

VRIJ DOOR ZIEKTE
Een ziek kind kan niet naar school. Is uw kind ziek, waarschuw dan de school. De wetgever gaat uit van de goede trouw van de ziekmelding. Bestaat het vermoeden dat de ziekmelding niet klopt, dan kan de school de leerplichtambtenaar onderzoek laten uitvoeren. Deze informeert bij de ouders en/of de schoolarts naar de achtergrond van de ziekte.

http://www.leerplicht.net...van-school.html
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 10:53 pm   

MacGrey napisał/a:
Duuvelke napisał/a:
to nie nadgorliwosc tylko obowiazek szkoly, aby tego typu nie obecnosc zglosic


W tym przypadku to byla choroba i jesli laskawie wyczytasz w poscie zostala zgloszona.


wyczytalam.. ale choroba trwala 2 tygodnie... i dlatego szkola musiala to zglosic... ze wzgledu na dlugosc choroby... jak bys laskawie troche wiecej poczytal na temat leerplicht to bys wiedzial:-)
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 11:10 pm   

Duuvelke napisał/a:

wyczytalam.. ale choroba trwala 2 tygodnie... i dlatego szkola musiala to zglosic... ze wzgledu na dlugosc choroby... jak bys laskawie troche wiecej poczytal na temat leerplicht to bys wiedzial:-)


Ostrzezenie bo dziecko bylo 2 tygodnie chore ? To ile dni w roku dziecko w Holandii ma prawo chorowac ? Tez sa moze jakies reguly ?
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
MacGrey 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 140
Skąd: Rijswijk
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 12:02 pm   

Duuvelke napisał/a:
wyczytalam.. ale choroba trwala 2 tygodnie... i dlatego szkola musiala to zglosic... ze wzgledu na dlugosc choroby


Skoro tak podaj zrodlo tej informacji ktore mowi po jakim czasie trwania usprawiedliwionej choroby szkola ma obowiazek zgloszenia.

Szkola "musi" zglosic fakt nieusprawiedliwionej obecnosci w przypadku gdy trwa wiecej niz 16 godzin w ciagu 4 tygodni.
W przypadku choroby "musi" zglosic jesli w skali roku szkolnego nieobecnosci sa bardzo czeste.Z powyzszego postu nie wynika by to bylo wiecej niz 2 tygodnie.Leczenie przykladowo takiej "ospy" trwa czasami dluzej i jesli szkola zakladalaby zglaszanie kazdego przypadku choroby gemeente zmuszone byloby zatrudnic caly sztab Leerplichtambtenaar`ow na pelny etat aby podolac sprawie.

Alleen als uw kind ziek is, hoeft het niet naar school. Ziekte van uw kind moet u wel altijd direct melden aan de school. Wanneer uw kind in een schooljaar frequent ziek is, dan bespreekt school dit met de schoolarts en met de leerplichtambtenaar. Uw kind wordt dan waarschijnlijk uitgenodigd voor een onderzoek door de schoolarts. Afhankelijk van de situatie kan ook de leerplichtambtenaar met u contact opnemen over de afwezigheid van uw kind op school.

http://www.assen.nl/Wonen...t/Ziekteverzuim
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 2:18 pm   

Baldur, a jak czesto Twoje dziecko puszczalo szkole przed ta 2-tyg. choroba? Badz sie spoznialo? Albo jakies wagary? Sama mam dziecko w tym wieku, to wiem, jak jest. Jesli pani z gementee uzna,ze cos jest nie tak, to wysyla do nastepnej instytucji, gdzie dziecko dostaje kare. W przypadku mojej corki bylo to 20 godz. do odpracowania, przy czym czesc to prace pisemne, a potem 3 dni zasuwania z mopem po sklepie :D W razie braku poprawy i zgody rodzicow na to, nastepna instytucja jest Bureau Jeugdzorg, gdzie dziecko, a od czasu do czasu i rodzic, spotyka sie z kuratorem, ktory probuje rozwiazac problemy. Potem nastepne 20 godz. prac spolecznych. Jak dalej ciezko, to dopiero proces verbaal i sad rodzinny. Gdzie kara bodajze 60 godz, albo wiecej. Tak to moze wygladac. Zalezy od dziecka. Byc moze troche pomylilam, ktora instytucja jaka kare daje, ale generalnie taka kolejnosc. Przy czym obiektywnie musze przyznac, ze kary karami, ale wszyscy chca po prostu pomoc rozwiazac problem i zmotywowac dziecko.

Acha, nie wiem, na ile dobrze znacie niderlandzki badz angielski, ale jak slabo, to lepiej wezcie kogos do tlumaczenia. Chociaz w jednej z tych instytucji mialysmy tez zapewnionego przez nich polskiego tlumacza.
_________________
<cenzura>
Ostatnio zmieniony przez bagniaczka Pon Mar 19, 2012 2:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MacGrey 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 140
Skąd: Rijswijk
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 2:46 pm   

bagniaczka napisał/a:
generalnie taka kolejnosc


..dokladnie tak wyglada standardowa procedura :039:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Mar 21, 2012 7:59 pm   

Bronka napisał/a:
Ostrzezenie bo dziecko bylo 2 tygodnie chore ? To ile dni w roku dziecko w Holandii ma prawo chorowac ? Tez sa moze jakies reguly ?


przeciez ona jeszcze zadnego ostrzezenia nie dostala, tylko bedzie miala rozmowe z leerplicht... no 2 tygodnie nie obecnosci w szkole to duzo... generalnie patrzy sie jak czesto dziecko jest chore... niestety ale czesto rodzice pozwalaja zostac dzieciom w domu z bolem brzucha... czy tez z innych blachych powodow... dlatego aby zapobiec temu sa pewne reguly... inna sprawa jesli dziecko ma przewlekle choroby czy tez inna chorobe i jest pod stala kontrola specjalistow... poza tym jesli dziecko jest 2 tygodnie chore, to powiedz mi na co one jest chore?? grypa trwa do tygodnia... z przeziebieniem mozna chodzic do szkoly, goraczki tez sie nie ma 2 tygodni... stad pewnie watpliwosci szkoly i chec dowiedzenia sie wiecej

do tego regularnie przeprowadzane sa rozne akcje
http://www.denhaag.nl/hom...chtacties-1.htm

co do 16 godz. w ciagu 4 tygodni... to zgadza sie... ale powyzej nie jest napisane czy byly to 2 tygodnie ciagle czy tez w jednym miesiacu pare dni i pozniej w innym miesiacu... widocznie szkola uznala, ze dziecko jest za czesto chore.. i chca sie dowiedziec co jest tego powodem
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Śro Mar 21, 2012 8:33 pm   

Duuvelke napisał/a:
poza tym jesli dziecko jest 2 tygodnie chore, to powiedz mi na co one jest chore?? grypa trwa do tygodnia... z przeziebieniem mozna chodzic do szkoly, goraczki tez sie nie ma 2 tygodni... stad pewnie watpliwosci szkoly i chec dowiedzenia sie wiecej



A ja widzisz juz ponad miesiac choruje i mam goraczke, jestem po kuracji antybiotykowej i obecnie dostalam skierowanie na badanie krwi, zeby sprawdzic czy to jest wirus, jesli wirus to moze sie jeszcze dluuugo ciagnac, nawet kilka miesiecy i nie ma na to zadnego lekarstwa.

Cytat:
Przy odpowiednim leczeniu grypa przechodzi po tygodniu lub dwóch. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy grypa prowadzi do powikłań i sprawia, że chorych trzeba hospitalizować. Komplikacje pogrypowe mogą być nawet przyczyną zgonów.



http://abcleki.pl/artykul/jak-leczyc-grype

Ponadto:
Rozyczka trwa okolo 2 tygodnie, ospa moze sie przedluzyc do 3 tygodni, szkarlatyna, odra, zapalenie oskrzeli, pluc, ucha, migdalow tez trwa 2 tygodnie lub dluzej. To tylko kilka przykladow.
Masz jeszcze malutkie dzieci, zadnego doswiadczenia a wypowiadasz sie jakbys byla conajmniej ekspertem w tej dziedzinie.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Mar 21, 2012 9:27 pm   

Bronka napisał/a:
A ja widzisz juz ponad miesiac choruje i mam goraczke, jestem po kuracji antybiotykowej i obecnie dostalam skierowanie na badanie krwi.


nie twierdze, ze sie nie zdarza... tylko, ze ty masz to udokumentowane...

Cytat:
Przy odpowiednim leczeniu grypa przechodzi po tygodniu lub dwóch. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy grypa prowadzi do powikłań i sprawia, że chorych trzeba hospitalizować. Komplikacje pogrypowe mogą być nawet przyczyną zgonów.


tylko, ze dziecko przebywajace w szpitalu to tez roznica... a dziecko, ktore jest w domu i jest zgloszne w szkole, ze jest chore...

Cytat:
Masz jeszcze malutkie dzieci, zadnego doswiadczenia a wypowiadasz sie jakbys byla conajmniej ekspertem w tej dziedzinie.


a skad ty wiesz jakie ja mam doswiadczenie?? i wcale nie wypowiadam sie jak expert... wiec nie przesadzaj... pisze ogolnie... wiadomo, ze zawsze sa wyjatki...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Śro Mar 21, 2012 9:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MacGrey 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 140
Skąd: Rijswijk
Wysłany: Śro Mar 21, 2012 9:29 pm   

Duuvelke napisał/a:
poza tym jesli dziecko jest 2 tygodnie chore, to powiedz mi na co one jest chore??


Niniejszym chcialbym przedstawic kandydata do objecia zaszczytnej funkcji Leerplichtambtenaar`a przy gemeente :

Duuvelke

Przewidywana frekwencja : 99,9% ze 100% liczby uczniow :038:
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Śro Mar 21, 2012 10:45 pm   

Duuvelke napisał/a:

tylko, ze dziecko przebywajace w szpitalu to tez roznica... a dziecko, ktore jest w domu i jest zgloszne w szkole, ze jest chore...


To co ?? Przeciez tu nawet z zapaleniem pluc nie zabieraja do szpitala

Duuvelke napisał/a:

a skad ty wiesz jakie ja mam doswiadczenie??


Wychowaj swoje dzieci do pelnoletnosci i wtedy porozmawiamy o chorobach i frekfencji w szkole bo innaczej wyglada to z punktu widzenia pedagoga czy psychologa a innaczej z punktu widzenia rodzicow.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 8:40 am   

Bronka napisał/a:
Wychowaj swoje dzieci do pelnoletnosci i wtedy porozmawiamy o chorobach i frekfencji w szkole bo innaczej wyglada to z punktu widzenia pedagoga czy psychologa a innaczej z punktu widzenia rodzicow.


no to jeszcze mi powiedz, skad wiesz ile ja dzieci wychowalam i jakie doswiadczenia mam z chorobami i frekwencjami w szkole?? nie wiesz, wiec nie osadzaj!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group