NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Leerplichambetenaar
Autor Wiadomość
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 9:18 am   

Duuvelke napisał/a:

no to jeszcze mi powiedz, skad wiesz ile ja dzieci wychowalam


Chcialam skonczyc ten temat, ale skoro pytasz...
Wybacz ale zdaje sie ze to nigdy nie bylo tajemnica na forum a wrecz "obnosilas sie " ze tak to ujme z kazda ciaza - avatarki i suwaczki wiec trudno zebym nie wiedziala ile masz dzieci i w jakim wieku.

Duuvelke napisał/a:


i jakie doswiadczenia mam z chorobami i frekwencjami w szkole?? nie wiesz, wiec nie osadzaj!

Frekwencjami w szkole Twoich dzieci a nie Twoich - to juz Ci wyjasnilam, bo sa jeszcze male, wiele przed Toba co nie znaczy, ze Ci zle zycze bo zycze jak najlepiej Tobie i Twoim dzieciom, zeby jak najmniej chorowaly. To nie ja oceniam, to Ty oceniasz, ze 2 tygodniowa choroba dziecka w domu to nie choroba. To wszystko w tym temacie, jesli Cie urazilam to przepraszam.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
kasia.marzec75
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 3
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 3:20 pm   

Witam!
Mój syn ma 8 lat i chodzi do szkoły. Chciałabym go zabrać do Polski na tydzień ale ponoć za nieobecność w szkole, nawet usprawiedliwioną przez rodzica grożą kary finansowe? Czy to prawda? Czy jeśli będę mieć usprawiedliwienie od polskiego lekarza to będzie się to liczyć?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 4:08 pm   

kasia.marzec75,

Cytat:
Czy jeśli będę mieć usprawiedliwienie od polskiego lekarza to będzie się to liczyć?



przeciez w Holandii nie ma zwolnien lekarskich wydawanych na druku ,wiec tym bardziej nie wiem co da zwolnienie od polskiego lekarza



a gdybys nawet przedstawila w szkole takie zwolnienie to z tego jasno bedzie wynikalo ze bylas w Polsce
i to na dodatek z chorym dzieckiem ,moze wymysl cos lepszego ...?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 21, 2012 4:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 6:26 pm   

kasia.marzec75, a ty myslisz ze dziecko sie nie wygada w szkole ze bylo z mama na wakacjach w PL ?
sprawy zwiazane z wyjazdem zalatwia sie przed wyjazdem w szkole , rozmawiasz z nauczycielem / dyrektorem i prosisz o pozwolenie na nieobecnosc dziecka w dniach takich to a takich z powodow takich to a takich .

kasia.marzec75 napisał/a:
ponoć za nieobecność w szkole, nawet usprawiedliwioną przez rodzica grożą kary finansowe? Czy to prawda?

tak to prawda , jesli twoje dziecko iles godzin ma nie obecnych to zaczynaja sie tym interesowac i w zaleznosc od powodu nieobecnosci itd nakladaja kary i/lub dozor .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Wrz 21, 2012 6:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 8:56 pm   

baileys napisał/a:
sprawy zwiazane z wyjazdem zalatwia sie przed wyjazdem w szkole , rozmawiasz z nauczycielem / dyrektorem i prosisz o pozwolenie na nieobecnosc dziecka w dniach takich to a takich z powodow takich to a takich .

9 na 10 dyrektorow czy nauczycieli nie wyrazi zgody na takie extra wakacje.Slusznie zreszta.W takiej sytuacji trzeba niestety byc troche kreatywnym.
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 10:43 pm   

W takim razie dyrektor szkoly mojego wnuczka nalezy do tej 1/10-tej.
Zawsze kiedy rodzice potrzebowali zwolnic dziecko z powodu wyjazdu do Polski dostawali pozwolenie. Nie byly to dlugie wakacje a zaledwie 2 lub 3 dni przed/po wakacjach szkolnych.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 11:55 pm   

Jagoda97,
Wiem,ze zdarzaja sie wyjatki.
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Pią Wrz 21, 2012 11:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 22, 2012 12:09 am   

i zaden dyrektor nie bedzie sie sprzeciwial jak ktos 2 a 3 dni wczesniej zabierze dziecko na wakacje lub jak wakacje sie wydluza o 2 a 3 dnie . Przeciez na 2 dzien w szkole jeszcze nie ma tak intensywnego nauczania podonie jak 2-3 dnie przez ostatnim dzwonkiem .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kasia.marzec75
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 1:22 pm   

Gochna H napisał/a:
kasia.marzec75,

Cytat:
Czy jeśli będę mieć usprawiedliwienie od polskiego lekarza to będzie się to liczyć?



przeciez w Holandii nie ma zwolnien lekarskich wydawanych na druku ,wiec tym bardziej nie wiem co da zwolnienie od polskiego lekarza



a gdybys nawet przedstawila w szkole takie zwolnienie to z tego jasno bedzie wynikalo ze bylas w Polsce
i to na dodatek z chorym dzieckiem ,moze wymysl cos lepszego ...?



Ale nie chodzi o wakacje, my naprawdę chcieliśmy jechać do Polski żeby iść do naszego prywatnego dentysty i ortodonty. Tylko chodzi mi o to czy taki powód jest wystarczający aby dziecko dostało wolne. Czy np nie będą się czepiać dlaczego nie leczymy zębów w Holandii. I tyle.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 1:29 pm   

kasia.marzec75 napisał/a:



Ale nie chodzi o wakacje, my naprawdę chcieliśmy jechać do Polski żeby iść do naszego prywatnego dentysty i ortodonty. Tylko chodzi mi o to czy taki powód jest wystarczający aby dziecko dostało wolne. Czy np nie będą się czepiać dlaczego nie leczymy zębów w Holandii. I tyle.


Ja rozumiem, ze podczas pobytu na wakacjach w Polsce mozna sobie tam leczyc zęby ale żeby dziecko zwalniac na tydzien ze szkoly, kiedy rok zaczal sie juz z miesiac temu tylko po to zeby jechac do dentysty do Polski to jest dla mnie jakas paranoja! Przeciez Twoje dziecko bedzie mialo zaleglosci, a w Holandii ortodoncja chyba jest na wysokim poziomie w odroznieniu do np. opieki nad ciezarna? :021:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
kasia.marzec75
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 1:34 pm   

Bronka napisał/a:
kasia.marzec75 napisał/a:



Ale nie chodzi o wakacje, my naprawdę chcieliśmy jechać do Polski żeby iść do naszego prywatnego dentysty i ortodonty. Tylko chodzi mi o to czy taki powód jest wystarczający aby dziecko dostało wolne. Czy np nie będą się czepiać dlaczego nie leczymy zębów w Holandii. I tyle.


Ja rozumiem, ze podczas pobytu na wakacjach w Polsce mozna sobie tam leczyc zęby ale żeby dziecko zwalniac na tydzien ze szkoly, kiedy rok zaczal sie juz z miesiac temu tylko po to zeby jechac do dentysty do Polski to jest dla mnie jakas paranoja! Przeciez Twoje dziecko bedzie mialo zaleglosci, a w Holandii ortodoncja chyba jest na wysokim poziomie w odroznieniu do np. opieki nad ciezarna? :021:



Jeśli dziecko ma paradontozę to jednak chyba nie jest paranoja. Poza tym całe wakację ja i mąż pracowaliśmy a wolne mieliśmy tylko w niedzielę, o wolnym nie było mowy, taka praca i takie jej uroki. Natomiast w Polsce syn jest pod opieką bardzo dobrego specjalisty i nie chce go zmieniać i eskperymentować tutaj.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 1:46 pm   

kasia.marzec75 napisał/a:



Jeśli dziecko ma paradontozę to jednak chyba nie jest paranoja.


Czy Ty potrafisz czytac ze zrozumieniem? Nie napisalam, ze samo schorzenie jest paranoja tylko to, ze bierzesz dziecko do Polski w czasie trwania roku szkolnego po to zeby isc do dentysty. Jesli ma paradontoze to chyba od leczenia jest periodontolog a nie ortodonta? A na kontrole tez przeciez bedziesz musiala jezdzic z dzieckiem, bedziesz je tak systematycznie zwalniac ze szkoly? no prosze Cie ... :061:

[ Dodano: Pon Wrz 24, 2012 1:49 pm ]
kasia.marzec75 napisał/a:
Poza tym całe wakację ja i mąż pracowaliśmy a wolne mieliśmy tylko w niedzielę, o wolnym nie było mowy, taka praca i takie jej uroki. Natomiast w Polsce syn jest pod opieką bardzo dobrego specjalisty i nie chce go zmieniać i eskperymentować tutaj.


A Wy pracujecie legalnie? Bo w Holandii jest takie prawo, ze osoby majace dzieci w wieku szkolnym maja prawo do urlopu w czasie wakacji szkolnych.

Ja bym Tobie jednak radzila poszukac dobrego dentysty w Holandii.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
Ostatnio zmieniony przez Bronka Pon Wrz 24, 2012 1:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 4:21 pm   

kasia.marzec75,

wobec tego radze idz do szkoly ,wyjasnij sprawe powiedz to, co tu nam napisalas i albo wyraza zgode na wyjazd albo nie
na nic sie zda ciagniecie tego tematu ,jak sama widzisz my swoje a Ty swoje....

i na tym to zakonczmy, bo zrobi sie nam sie tu watek'' zdrowotny''
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group