NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nostryfikacja swiadectwa gimnazjum.
Autor Wiadomość
eVenement 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 12
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 8:39 pm   Nostryfikacja swiadectwa gimnazjum.

Witam .

Wiem , ze podobne tematy byly juz poruszane ,ale ten z pewnoscia nie .
Nostryfikowal ktos swiadectwo z gimnazjum ? W niedziele koncze 18 ,mam swiadectwo z gimnazjum i pierwszej klasy lo . Widzialem juz system porownawczy pewnej holenderskiej firmy , ale tam gimnazjum nie bylo brane pod uwage . Czy moje swiadectwa sa w ogole cos warte ?

Pozdrawiam , Dawid
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Sie 15, 2012 11:12 am   

Dołączam sie do pytania bo sasiad ma podobny problem ?
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Sie 15, 2012 11:37 am   

Cytat:
Situatie vanaf 1999
In september 1999 is de Act of the 8th of January 1999 implementing Provisions for the Reform of the School System in werking getreden. Deze onderwijswet heeft het onderwijs in Polen als volgt beïnvloed.
De nominale duur van het lager en lager voortgezet onderwijs werd uitgebreid van 8 naar 9 jaar en geldt nu voor kinderen van 7 tot 16 jaar. De voormalige 8-jarige lagere school werd vervangen door een 6-jarige school en een 3-jarig gimnazjum. In het schooljaar 2000-2001 heeft de laatste klas binnen het 8-jarige lagere onderwijs deze “oude” opleiding afgerond.
Algemeen vormend en beroepsgericht voortgezet onderwijs
Na de lagere school gaan alle leerlingen door naar het 3-jarig gimnazjum, de nieuwe algemeen vormende onderbouw van het voortgezet onderwijs (lower secondary education). Het gimnazjum is voor leerlingen van 13 tot 16 jaar en biedt een algemeen vormend curriculum dat wordt onderwezen door vakleerkrachten en is bedoeld om meer duidelijkheid te krijgen omtrent de aanleg en interesse van de leerling. Het valt onder de nieuwe leerplicht. Na het eindexamen ontvangen de leerlingen het
Landenmodule Polen ˆ Nuffic | 2e druk februari 2011 | versie 1, februari 2011 -8-
Certificate of Completion of education in the Gymnasium (Swiadectwo Ukonczenia gimnazjum), waarmee ze kunnen doorstromen naar de verschillende richtingen in de bovenbouw van het voortgezet onderwijs.


Z tego wynika, ze polskie gimnazjum jest porownywalne z "nieuwe algemeen vormende onderbouw van het voortgezet onderwijs" czyli ogolna podstawa szkolnictwa sredniego.

http://www.nuffic.nl/best...earchterm=polen
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Śro Sie 15, 2012 11:37 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 9:59 am   

suska, możesz rozwinąć?Jaki to będzie skrót wg ichniejszego systemu?
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
Ostatnio zmieniony przez LeGolasik Czw Sie 16, 2012 10:00 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 10:50 am   

Ciezko, bo to co my robimy w gimnazjum jest zarowno w podstawach VMBO, HAVO i VWO. U nas gimnazjum i liceum sa rozdzielone, u nich oba te etapy sa szkolnictwem srednim.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 7:20 pm   

Hmmm to może z innej beczki - do jakiej szkoly w NL mogą isć ludzie po gimnazjum?
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 8:49 pm   

LeGolasik napisał/a:
Hmmm to może z innej beczki - do jakiej szkoly w NL mogą isć ludzie po gimnazjum?

Wlasnie do
suska napisał/a:
VMBO, HAVO i VWO

jesli mowisz juz po holendersku,jesli nie musisz jeszcze wczesniej przebrnac przez ISK.A biorac pod uwage sposob rekrutacji do szkol srednich trzeba zaczynac od VMBO.
 
 
malgos72
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 3
Wysłany: Śro Gru 25, 2013 1:19 pm   

edytowane

na forum umiescilas juz kilka takich samych postow
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Gru 26, 2013 1:13 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group