NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podatek od czynności cywilno prawdych
Autor Wiadomość
Rastlin
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 11
Wysłany: Pią Sie 03, 2012 9:07 pm   Podatek od czynności cywilno prawdych

Witam!

Mam pytanie o podatek 2% zwany "podatkiem od wzbogacenia", zakupiłem auto grudniu 2010r w Polsce na polskich blachach, poszedłem do skarbowego zapłacić te 2% w sierpniu 2011 okazałem umowę z inną datą aby nie płacić kary za spóźnienie się (jest na to 2 tygodnie od daty zakupu auta). Samochodu nie przerejestrowałem i jeżdżę nim w Holandii, mam umowę kupna-sprzedaży i stary dowód poprzedniego właściciela. Ale chciałbym przerejestrować to auto na moje dane i zmienić blachy bo na te co teraz mam jest kilka mandatów za parkowanie i zdjęcia z fotoradarów. A jak mnie złapie policja holenderska to szybko sprawdzą i będę musiał zapłacić od ręki. Więc moje pytanie jak przerejestruje auto to czy urząd komunikacyjny powiadomi skarbowy o takowej sytuacji i co skarbówka może mi zrobić za taki szwindel??
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Sob Sie 04, 2012 11:01 am   Re: Podatek od czynności cywilno prawdych

Rastlin napisał/a:
Witam!

Mam pytanie o podatek 2% zwany "podatkiem od wzbogacenia", zakupiłem auto grudniu 2010r w Polsce na polskich blachach, poszedłem do skarbowego zapłacić te 2% w sierpniu 2011 okazałem umowę z inną datą aby nie płacić kary za spóźnienie się (jest na to 2 tygodnie od daty zakupu auta). Samochodu nie przerejestrowałem i jeżdżę nim w Holandii, mam umowę kupna-sprzedaży i stary dowód poprzedniego właściciela. Ale chciałbym przerejestrować to auto na moje dane i zmienić blachy bo na te co teraz mam jest kilka mandatów za parkowanie i zdjęcia z fotoradarów. A jak mnie złapie policja holenderska to szybko sprawdzą i będę musiał zapłacić od ręki. Więc moje pytanie jak przerejestruje auto to czy urząd komunikacyjny powiadomi skarbowy o takowej sytuacji i co skarbówka może mi zrobić za taki szwindel??


Najprawdopodobniej nie powiadomi , bo jak ja kupowałam samochód w maju i od razu go przerejestrowywałam to chciałam się okazać zapłaconym podatkiem od umowy - pan urzędnik powiedział że ich to nie interesuje .
 
 
Rastlin
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 11
Wysłany: Śro Sie 08, 2012 2:22 pm   

W komunikacji ich to nie obchodzi ale oni i tak wysyłają papiery do skarbowego i fiskus sam sprawdza czy to było opłacone czy nie. Ale nie wiem czy tylko sprawdzają czy zapłacone czy nie czy też dokładnie patrzą daty co gdzie i kiedy. Ale z tego co wiem to w Polsce nie popuszczą :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group