NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Czw Wrz 06, 2012 2:13 pm
Nauka jezyka holenderskiego - porady.
Autor Wiadomość
Holender17 
Poczatkujacy
Ucze sie jezyka ;)

Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: Waalwijk
  Wysłany: Czw Sie 09, 2012 9:13 pm   Nauka jezyka holenderskiego - porady.

Witam wszystkich na forum ;-)

Z gory przepraszam, jesli taki temat juz byl, a byl na pewno, ale nie moge znalezc nic, co by mi pomoglo. Ogolnie chodzi mi o nauke tego jezyka. Ucze sie juz jakis miesiac, od 2 tygodni pracuje. Bardzo chce sie nauczyc tego jezyka i w miare szybko mi to idzie, ale... czasami wstydze sie cos powiedziec. Na przyklad w pracy, porozumiewam sie po angielsku, ale czasami chce sie cos spytac i wiem, jak zadac pytanie, ale i tak nie moge sie przemoc, zeby powiedziec to po holendersku... Od razu na mysl nasuwaja mi sie pytania " A moze mnie nie zrozumie " , " jesli zle powiem, to pewnie sobie pomysli , ze po co mowie w tym jezyku, skoro go nie umiem " ... Macie jakies metody/porady, aby ten strach przezwyciezyc? A ogolnie z nauka idzie mi dobrze, ucze sie na razie z internetu i z cwiczen Polsko-Holenderskich. Normalnie zapisalbym sie juz na kurs, bo nie wiedzialbym, jak wymawiac dane slowa/zdania, ale mieszkam z siostra, ktora umie juz nawet dobrze ten jezyk, bo rozmawia juz 2 lata ze wszystkimi po holendersku, i ze szwagrem, ktory jest rodowitym Holendrem, takze zawsze mi ktos pomoze.

Chcialem spytac Was takze o kurs, gdzie najlepiej i najszybciej da sie nauczyc holenderskiego, w jakim miescie? I ile mniej wiecej taki kurs trwa i kosztuje ;)

Z gory dziekuje, i czekam na Wasze posty :)
 
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Sie 11, 2012 3:09 pm   

Holendrzy na ogol doceniaja to, ze ktos probuje rozmawiac w ich jezyku. Zapomnij o watpliwosciach. Przelam sie raz, drugi, a potem juz pojdzie. Powodzenia! :039:
_________________
<cenzura>
 
 
bolba 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2011
Posty: 36
Wysłany: Sob Sie 11, 2012 5:54 pm   

widac ze masz motywacje, a to najwazniejsze:-) nie zastanawiaj sie za bardzo nad tym czego Ci brakuje. to naturalne, ze masz blokade przed mowieniem, brakuje Ci slownictwa. KAZDY to przechodzi, to jak ospa, im wczesniej tym lepiej:-). nauka jezyka to proces, wiec najwaniejsze to nie tracic motywacji. zeby sie "przelamac" mozesz cwiczyc na dummies. np. jak jestes w okolicy, w ktorej zazwyczaj nie przebywasz, mozesz zapytac mijanego na ulicy holendra, jak dojsc gdzies tam...nawet jesli nie masz takiej potrzeby. w slepach: pytac pytac pytac : czy maacie panstwo takie spodnie jak te tylko z kieszenia z lewej strony a nie z prawej. itd...powodzenia:)
 
 
Tilas 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 110
Dołączyła: 09 Lut 2012
Posty: 22
Wysłany: Nie Sie 12, 2012 9:54 am   

Najlepiej jest nie znać zbyt dobrze j. angielskiego, wtedy po prostu musisz się komunikować po holendersku i wtedy nauka idzie baardzo szybko. W większości przypadków tak nie jest, jak i w Twoim więc proponuję jak wyżej - przełamać się.

W domu rozmawiam tylko po polsku, więc od samego początku słuchałam na okrągło radia, tv, oprócz tego w wolnej chwili robiłam wolontariat w pobliskich wijkcentrach, przychodzi tam wiele osób, które tylko czekają, aby z kimś ...porozmawiać, szczególnie osoby starsze.

Oprócz tego chodziłam oczywiście na kurs, 4 razy w tygodniu, to był hardcore... Na początku było za darmo, potem płaciłam, a potem znowu za darmo... ma się swoje sposoby:) Wyjścia do sklepów, urzędów na początku były tragedią, nie rozumiałam wszystkiego i sama byłam oczywiście słabo rozumiana, trzeba to przełamać .. Nawet jak będziesz robić błędy nie przejmuj się, zrozumieją Cię, ogolny kontakst - na pewno :) Do urzędów/instytucji zabierałam zawsze kartkę ze zdaniami, słówkami, przydało się nie raz:)

Możemy pokontunuowac temat na priv, chętnie służę radą osobom, którym zależy na nauce tego pieknego języka. :038:

Pozdrawiam!
_________________
:-)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Sie 12, 2012 11:29 am   

Holender17,

http://forum.niedziela.nl...f15790782862ce2


http://www.niedziela.nl/i...czyc+sie+holend
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Holender17 
Poczatkujacy
Ucze sie jezyka ;)

Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: Waalwijk
Wysłany: Śro Sie 15, 2012 6:01 pm   

Dziekuje wszystkim za odpowiedz, i przepraszam, ze ten temat sie powtorzyl ... :)
Pomogliscie bardzo, dzisiaj w pracy przypomnialem sobie to co pisaliscie i prawie przez caly dzien rozmawialem po holendersku, DZIEKUJE BARDZO!

Super, ze sa tacy ludzie jak Wy, ktorzy potrafia zmotywowac i przekonac, zeby porozumiewac sie tym pieknym jezykiem ;)
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę
 
 
 
siberius
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 6
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 10:56 am   

Tilas, możesz podpowiedzieć jak załatwić sobie wolontariat w Holandii? Też o tym myślę, tylko nie wiem, jak się do tego zabrać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group