NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GVO czy HVo
Autor Wiadomość
Pixa83 
Poczatkujacy


Wiek: 40
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 29
Skąd: Vlissingen
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 8:59 am   GVO czy HVo

Witam! Chcialabym sie Was poradzic. Dzis dostałam od mojego syna ze szkoly list ze od czwartku ruszaja dodatkowe zajecia. Czy u Waszych dzieci tez tak jest ? Nie mam pojecia na co zapisac dziecko, co bardziej bedzie mu potrzebne. Religia czy humanistyka. Czego dzieci ucza sie na takich zajeciach ?
_________________
"A teraz my jesteśmy tymi przed którymi ostrzegali nas nasi rodzice "
 
 
tami_dj 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Lut 2011
Posty: 2
Skąd: Jaworzno/Vlissingen
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 8:54 am   

Witaj.
Ja niestety nie pomogę, żadnego listu nie dostałam więc nie wiem jak doradzić. Widzę, że z jednego miasta jesteśmy :)
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 9:40 am   

Troche pogooglowalam bo po raz pierwszy spotykam sie z tymi nazwami a 2 moich dzieci chodzilo tu do szkoly podstawowej. Przede wszystkim to te zajecia nie so obowiazkowe ( godzina tygodniowo), nie musisz dziecka zapisywac jesli nie chcesz.
A wybor nalezy do Ciebie. Jesli jestes wierzaca i chcesz zeby Twoje dziecko uczylo sie religii to mozesz je poslac na zajecia GVO ale jezeli sa odrebne dla Twojej wiary bo jesli na tych zajeciach ucza sie kazdej religii i hinduizmu i islamu to nie wiem czy jest sens. Z informacji na ich stronce wnioskuje, ze sa osobne lekcje dla kazdej wiary.
Z kolei na HVO poruszane sa tematy wartosci czlowieka, szanowanie jego uczuc i jego zdania, samodzielnego podejmowania decyzji. Tematy prosto z zycia - zazdrosc, bogactwo i bieda, dokuczanie, byc odsunietym, byc innym, bawic sie, byc rozzalonym. Moim zdaniem to w obecnych czasach powinny byc obowiazkowe lekcje z HVO :-) A tu wiecej informacji:

http://www.gvoenhvo.nl/wa...sonderwijs.html
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Pixa83 
Poczatkujacy


Wiek: 40
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 29
Skąd: Vlissingen
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 5:02 pm   

Dzięki wielkie tez sie skłaniałam ku temu drugiemu. Wybrane i mam nadzieje że to dobry wybór. A koleżanka z Vlissingen, długo już tutaj ?
_________________
"A teraz my jesteśmy tymi przed którymi ostrzegali nas nasi rodzice "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group