NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w Polsce , dyplom w holandi i doswiadczenie
Autor Wiadomość
trOnk12 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 28
Wysłany: Czw Sie 23, 2012 6:01 pm   Praca w Polsce , dyplom w holandi i doswiadczenie

Witam wszystkcih,

Tym razem chcialbym sie zapytac jak to jest z praca w Polsce po ukonczeniu kierunku technische informatica ( inzynieria komputerowa ) na poziomie HBO w Holandii i doswiadczenie dwu letnim w detachering w kierunku SOFTWARE 1 rok i HARDWARE 1 rok.

Czy z takim stazem i dyplomem mam dobry start w Polsce ? Czy moglbym znalezc dobra prace ? Jezeli nie jest to forum na ktorym znajde na takie pytania odpowiedz to prosze mnie nakierowac . BARDZO PILNE


Pozdrawiam Mateusz.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 12:48 pm   

ten kierunek niewiele mowi. co konkretnie potrafisz robic?
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 1:13 pm   

trOnk12 napisał/a:
Czy z takim stazem i dyplomem mam dobry start w Polsce ?




co to znaczy dobry? na kokosy sie nie nastawiaj...
 
 
trOnk12 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 28
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 4:57 pm   

Podczas studi nakladala szkola duzy nacisk na praktyke , duzo programowania , jak i troche elektrotechniki , jezyki typu PASCAL , ASL , C++ opanowane . W pracy glownie zajmowalem sie tworzeniem aplikacji, czyli uzywanie jezykow .

poprostu chodzi mi czy mam lepsza pozycje od studenta na polskim uniwersytecie z tym stazem i dyplomem oraz plynna znajomoscia angielskiego jak i holenderskiego. Czy na cos mam szanse . Jak to by wygladalo przy innych "polskich" kandytatach
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 5:12 pm   

jezeli bedziesz pracowal jako zwykly programista w jakiejs "fabryce" (tam gdzie dostajesz specyfikacje i po prostu kodujesz), to nie licz na kokosy. w wiekszosci takich miejsc obowiazuje zasada: "kazdego programiste mozna zastapic skonczona liczba studentow".
ciezko powiedziec czy masz lepsza pozycje. w przypadkach, ktore ja znam, wazniejsze od pochodzenia/wyksztalcenia/itd. bylo co faktycznie potrafisz (wiedza, ale nie teoretyczna), a jezyk jest czesto warunkiem koniecznym.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 10:33 pm   

trOnk12 napisał/a:
Jak to by wygladalo przy innych "polskich" kandytatach


Staraj sie wkrecic do zagranicznej firmy co ma odddzial w PL , wiekszosc polskich studentow ( nie obrazajac nikogo ) mysli ze umie angielski komunikatywnie a tak naprawde nigdy nie uzywala danego jezyka poza granicami pl , wiec ich komunikatywnosc jest bardzo ograniczona ...

Znajmosc angielskiego i hol to duzy plus - co raz wiecej jest firmy holenderskich w pl ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Monitka 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 18 Paź 2012
Posty: 4
Wysłany: Nie Paź 21, 2012 8:27 am   

Być może nie mam racji, ale w Polsce nauczyli się, że jak informatyk to musi mieć studia. Co prawda doświadczenie przemawia bardziej za tym, ale także to co zrobiłeś - np. udział w jakichś projektach, gdzie twoja praca się sprawdziła (projekty OpenSource np.)

Patrząc po ogłoszeniach o pracę jednak musisz znać więcej języków programowania niż te, które wymieniłeś. Pascala w ogóle się prawie nie używa, a C++ to tylko podstawa, którą musisz o wiele bardziej rozwinąć.
_________________
pozycjonowanie stron Katowice
 
 
jokka21 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 23 Paź 2012
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lis 02, 2012 4:36 pm   

dokladnie, nie wiem po co komu studia i 70% materiału niepotrzebne...:/
 
 
Baska98
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 3
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 9:47 pm   

jokka21 napisał/a:
dokladnie, nie wiem po co komu studia i 70% materiału niepotrzebne...:/


Niestety wszędzie tak jest, a może być i tak, że przykładowo nie dostaniesz awansu, bo przecież nie masz wyższego wykształcenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group