NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
tiramisu
Autor Wiadomość
dzelaska 
Nieśmiały użytkownik
dzelaska

Wiek: 42
Dołączyła: 06 Wrz 2009
Posty: 72
Skąd: sląsk
Wysłany: Śro Sie 29, 2012 8:06 pm   tiramisu

hej kto ma jakis sprawdzony pyszny przepis na tiramisu?? jest tego duzo na internecie ale wolalabym zeby ktos podal swoj sprawdzony przepisik):):)
 
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Śro Sie 29, 2012 9:03 pm   

Ja robiłam z tego przepisu: http://www.mojewypieki.com/przepis/tiramisu wyszło pyszne, ale to jest tak sycący deser że od drugiego razu robiłam już tylko z połowy porcji dla trzech osób.
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Śro Paź 17, 2012 10:52 pm   

Ja robię takie bez alkoholu i bez jajek, na bazie bitej śmietany i kwarku.
przepis:

400 gr kwarku naturalnego(Milde franse kwark np)
100 ml slagroom
cukier do smaku
300 gr lange vingers (biszkopty w formie paluszków, okrągłych tu nie dostałam)
aromat migdałowy
Kakałko Nestle w proszku

Ubić śmietanę z cukrem. Dodać serek i jeszcze minutę ubijać na wolnych obrotach.
Na płaski talerzyk wylać trochę wody i parę kropel aromatu. Maczać biszkopty króciutko i od razu wykładać do naczynia, w którym tiramisu podamy. Jeśli biszkopty będą za mokre, tiramisu nam się nie uda, podejdzie wodą i będzie bleeeee. Warstwę biszkoptów zalać masą serową, posypac po wierzchu czekoladą w proszku. Położyć następną warstwę biszkoptów maczanych w wodzie z aromatem, znów masa serowa, czekolada - i tak przekładać warstwami. Ostatnia warstwa serowa, serek wycisnąć szprycką do kremu. Na kilka godzin do lodówki, żeby biszkopty zmiękły. I gotowe. Smacznego!
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 12:15 am   

Ja robie podobnie jak mamga z tym ze mocze bardzo krotko po jednym biszkopcie w wodzie z rumem a z kolei kawe dodaje do masy ( okolo 1 lyzki stolowej mielonej kawy). Daje 5 zoltek ale tylko 3 bialka zeby sie nie rozplywalo, zaraz po zrobieniu wstawiam najpierw na kilka godzin do zamrazalnika a potem przekladam do lodowki.
Mam oryginalny przepis od Wloszki, tiramisu z bita smietana i serkiem homogenizowanym to jakas podrobka ;-)
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 5:42 pm   

Bronka, nie podróbka, tylko moja prywatna wersja, by deser mogły zjeść dzieci. No a taki nie moze mieć alkoholu i surowych jajek;)
Wychodzi równie smaczne, a mniej tuczące.

Nota bene, oryginalny przepis to nie włoski, a... japoński, tiramisu jest bowiem daniem rodem z Japonii.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 9:00 pm   

andevi napisał/a:

Nota bene, oryginalny przepis to nie włoski, a... japoński, tiramisu jest bowiem daniem rodem z Japonii.


Andevi sorry ale jak Ty cos palniesz, z jakiej Japonii? Skad Ty bierzesz te rewelacje ?
:-D

Cytat:
Nie ma pewności, kiedy pojawił się po raz pierwszy. Pewne jest natomiast to, że jego bazą jest kawa i ser mascarpone, które rozstrzygają jego włoskie pochodzenie. - Nazwa tiramisu to zlepek aż trzech słów - mówi Filip Bartelak, właściciel Romea & Julii, Cukierni Consonni. - Tira od Tirare oznacza ciągnąć, podrywać, me to mnie, a su to góra. Tiramisu więc będzie oznaczać pociągnij mnie do góry, albo "daj mi kopa", "dodaj energii". Tiramisu to deser pobudzający


http://www.consonni.pl/in...nt=1&Itemid=146
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
Ostatnio zmieniony przez Bronka Czw Paź 18, 2012 9:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group