NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Nie Sie 11, 2013 1:44 pm
Polscy fachowcy w Holandii
Autor Wiadomość
raz
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 2
Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 9:48 pm   Polscy fachowcy w Holandii

Witam, jestem w trakcie remontu domu. Przez Niedzielę znalazłam "fachowca" do wykonania łazienki. Niestety, okazał sie kiepski. Moze ktoś chce podzielić się swoimi doświadczeniami? Kogo warto polecić, a kogo unikać?
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 1:15 pm   

Pewnie wywalą tego posta ale co tam...nie wiem skąd jesteś, jak z okolic Amsterdamu to się odezwij, dam Ci namiar na kogoś kto u mnie robił i jestem zadowolona :)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 1:38 pm   

skoro jest temat, w ktorym poleca sie mechanikow, to czemu nie zrobic kolejnego z innymi fachowcami? :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
raz
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 2
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 9:06 pm   

@mamqa - dziekuję, niestety mieszkam na drugim końcu Holandii

[ Dodano: Pią Wrz 21, 2012 9:10 pm ]
@zaq - mozna pisać o różnych fachowcach o ile pomoże to innym dobrze wybrać i uniknąć takiego stresu jak mnie zaserwował ten pan ;)
 
 
ewaro31
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Gru 2014
Posty: 1
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 4:18 pm   

Firma Obelixklussenbedrijf z Horst-jedna wielka tragedia zdjęcia na maila
Facet niema zielonego pojęcia o budowlance,naciągacz,stwarza niebezpieczeństwo budowlane
 
 
PawełS 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 4
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 6:09 pm   

a ja Tobie powiem tak! Chcesz mieć dobrze zrób sam! jesli Ci polacy nie dają zadowolenia możesz sprawdzić holenderskie firmy!
 
 
piter598 
Poczatkujacy
piter

Wiek: 47
Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 12
Skąd: roosendaal
Wysłany: Czw Kwi 02, 2015 10:33 pm   

witam
jestem jednym z wielu wlasciceli w firm rem-bud. w NL
ale nie bede sie reklamowal
z doswiadczenia moge napisac ze to nie zawsze wina firma tzw. fachowcow ale i klienta
kupowanie najtaszego mat. w promocji ,szukanie najtaniszego fachowca i na koniec szukanie bzdety zeby cos urwac .
Prosze pamietac zeby cos bylo dobre musi kosztowac
a na dobre wykonanie potrzebny jest czas prace rematowe to nie praca na produkcji i wykonanie 100 elementow na godzine .
Pozdrawiam
 
 
 
pilsniu
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 2
Wysłany: Pon Maj 30, 2016 1:10 pm   

Kolega wyzej bardzo dobrze to opisal. Sam klade glazure i spotykam sie z podobnymi sytuacjami na codzien. Np. Klientja z rotterdamu wielce zdziwiona byla gdy jej powiedzialem cene za lazienke i zaznaczam ze cena wynosila okolo 40 procent ceny gdyby przyszedl holender i chcial zrobic. Sa tacy co najchetniej za tydzien pracy fachowca zaplaciliby conajwyzej tyle ile sami zarabiaja przy np. Tasmie z warzywami. Nie tedy droga. Ja jak slysze podobne teksty to poprostu nie wchodze w projekt bo z gory wiadomo ze gisc nie ma zielonego pojecia badz jest cwaniakiem a pozniej na kobcu zawsze jakies problemy sa z delikwentem.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Maj 30, 2016 3:30 pm   

pilsniu,

A dlaczego mialbys na czarno wiecej zarabiac niz ktos przy tasmie z warzywami (bo watpie ze z cenami 40% masz legalna firme)?

Niby fachowiec, ale bez ubezpieczenia (co np. jak zepsujesz cos u klienta, albo komus cos sie stanie podczas twojej pracy), bez ksiegowosci, bez gwarancji, bez podatkow itd.
 
 
Kasia70_70
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 5
Wysłany: Pią Cze 03, 2016 1:37 pm   Firma Wiki Kozijnen

Witam,
widzę tutaj temat, który ostatnio bardzo mnie interesuje tzn : remonty. Jest jedna firma WIKI KOZIJNEN z Eindhoven, któej NIE POLECAM. Na poczatku wydaje się wszystko ładnie, pięknie- bo szef ma takie gadane ze szkoda słów.... ale dopiero pózniej okazuje sie jak jest naprawdę. Materiały najorszej jakosci za cene wg mnie dużą, pożniej w praktyce widać jaki to jest materiał. Szef robi złe pomiary i póżniej nic do nieczego nie pasuje. Poza tym naciaga klientów.Nie dotrzymują terminów i " fachowcy" spóżniaja się do klienta nawet 2-3h. Szef tej firmy wg mnie jest pazerny, bo bierze wszystko co się da a póżniej z niczym nie może sie wyrobić i zamiast tygodniowy remont, to wychodzi kilkutygodniowy. Odradzam Tą firmę!
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Cze 03, 2016 2:03 pm   

Kasia70_70, i dlatego ze polscy fachowcy sa z takich praktyk znani dzwonie zawsze po tutejszych fachowcow . Po wstepnych rozmowach a jeszcze przed prozba o oferte na pismie pytam czy maja ubzpieczenie na wrazie wypadku , juz po omowionej ofercie podpisuje umowe oczywiscie z data zakonczenia i ewentualnymi karami za opuznienia , szkody itd . Dlatego jak do tej pory mam naprawde malo problemow z fachowacami .
P.S.
Kiedys z ciekawosci poprosilam na planowany remont o oferte u polskiego fachowca . Jak juz doszlo do podpisania umowy gdzie opisane bylo jakie kary poniosa jak sie nie wywiaza z umow to chlopak sie wystraszyl mial to omowic z ubezpieczyccielem i nie podpisal a sluch po nim zaginol .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Cze 03, 2016 2:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Cze 03, 2016 3:59 pm   

Ogólnie też bym raczej zalecił fachowców z Holandii, aniżeli rodowodem z Polski, chyba, że mają dobrą szeptaną renomę - bo reklamę każdy może zamówić.
Kolega brał fachowca z polskiej firmy i byli zadowoleni, mała firemka bez rozgłosu. Po prostu robili co mieli robić i mieli dobre opinie wśród klientów (w większości Polaków).

@Baileys - czy ty miałaś zasady pisowni wyrazów w szkole? "opuźnienia", "zaginoł", "proźbą".... warto sprawdzić jak się powinno pisać takie słowa przed publikacją postu.
 
 
Kasia70_70
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 5
Wysłany: Pią Cze 03, 2016 5:36 pm   

baileys napisał/a:
Kasia70_70, i dlatego ze polscy fachowcy sa z takich praktyk znani dzwonie zawsze po tutejszych fachowcow . Po wstepnych rozmowach a jeszcze przed prozba o oferte na pismie pytam czy maja ubzpieczenie na wrazie wypadku , juz po omowionej ofercie podpisuje umowe oczywiscie z data zakonczenia i ewentualnymi karami za opuznienia , szkody itd . Dlatego jak do tej pory mam naprawde malo problemow z fachowacami .
P.S.
Kiedys z ciekawosci poprosilam na planowany remont o oferte u polskiego fachowca . Jak juz doszlo do podpisania umowy gdzie opisane bylo jakie kary poniosa jak sie nie wywiaza z umow to chlopak sie wystraszyl mial to omowic z ubezpieczyccielem i nie podpisal a sluch po nim zaginol .


Po tych wszystkich doswiadczeniach to już też tak myślę, nawet jeśli to miałoby trochę więcej kosztować. Dziękuje za odpowiedz

[ Dodano: Pią Cze 03, 2016 5:37 pm ]
Fegelein napisał/a:
Ogólnie też bym raczej zalecił fachowców z Holandii, aniżeli rodowodem z Polski, chyba, że mają dobrą szeptaną renomę - bo reklamę każdy może zamówić.
Kolega brał fachowca z polskiej firmy i byli zadowoleni, mała firemka bez rozgłosu. Po prostu robili co mieli robić i mieli dobre opinie wśród klientów (w większości Polaków).

@Baileys - czy ty miałaś zasady pisowni wyrazów w szkole? "opuźnienia", "zaginoł", "proźbą".... warto sprawdzić jak się powinno pisać takie słowa przed publikacją postu.


Co do tej małej firemki to może jakiś kontakt? Skąd oni są? bo jak daleko to nie ma sensu. Dziękuje za odpowiedz

[ Dodano: Pią Cze 03, 2016 5:40 pm ]
raz napisał/a:
Witam, jestem w trakcie remontu domu. Przez Niedzielę znalazłam "fachowca" do wykonania łazienki. Niestety, okazał sie kiepski. Moze ktoś chce podzielić się swoimi doświadczeniami? Kogo warto polecić, a kogo unikać?


Na pewno unikać firmy Wiki Kozajnen z Eindhoven!!!! i to szerokim łukiem....
 
 
Doma79
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 1
Wysłany: Śro Cze 08, 2016 9:40 am   

Witam,

Czy ktoś kojarzy firmę Klusbedrijf Piet z Helmond? Proszę o opinie. Z góry dziękuję.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Śro Cze 08, 2016 10:56 pm   

Kasia70_70 napisał/a:


Co do tej małej firemki to może jakiś kontakt? Skąd oni są? bo jak daleko to nie ma sensu. Dziękuje za odpowiedz

Niestety to było dość dawno i nic już nie pamiętam :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group