NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dodatek na partnera
Autor Wiadomość
canni.nl 
Poczatkujacy
canni.nl

Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 9
Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 10:20 pm   

jeszcze jedno pytanie , czy musze byc tu zameldowany czy nie moge byc jezeli chcialbym uzyskac to " rozłąkowe" z moja mama ktora mieszka w polsce
 
 
Drażka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 1
Skąd: den haag
Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 4:41 am   

Pytanko proste...
czy ktoś załatwiał "rozłąkowe" z Mamą mieszkając w Holandii a będąc zameldowanym w Polsce pod adresem Matki????
czy coś takiego istnieje a jeżeli tak jakie " papiery" trzeba załatwić i jak sie do tego zabrać???
dziękuje za podpowiedź
Marta :038:
:038:
 
 
canni.nl 
Poczatkujacy
canni.nl

Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 9
Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 12:36 pm   

i co wiesz jak sie do tego zabrac ?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 12:42 pm   

Drażka, canni.nl, przedewszystkim poczytajcie ten temat uwaznie a znajdziecie odpowiedzi na wasze pytania w powyzszych wypowiedziach.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
canni.nl 
Poczatkujacy
canni.nl

Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 9
Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 3:09 pm   

chyba jakis ulomny jestem bo nie znalazlem odpowiedzi na pytanie czy musze byc tu zameldowanym czy nie ?
 
 
andrzejr84 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 7:33 pm   

alfa napisał/a:
maja ukonczone 27 lat.

witajcie! ostatnio szukałem w Internecie informacji o heffingskorting tzw rozłąkowym i zadnych informacji o ukończeniu 27 lat nie znalazłem... Jeśli jednak to prawda, to należy mieć faktycznie UKOŃCZONE 27 lat (tzn czy liczy się dokładna data urodzenia) czy wystarczy w danym roku ukończyć ten wiek?? Czy może mi ktoś podać link do strony belastingu albo innej holenderskiej, na której jest właśnie o tym mowa? z góry dziękuje za odpowiedź
_________________
Przypływ mądrości mierzy się upływem żółci
 
 
JoannajobNL 
Poczatkujacy
podatek z Holandii

Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 32
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 9:23 pm   

canni.nl napisał/a:
chyba jakis ulomny jestem bo nie znalazlem odpowiedzi na pytanie czy musze byc tu zameldowanym czy nie ?


Nie trzeba byc zameldowanym w Holandii.
Dwie osoby aby uzyskac rozlakowe musza byc zameldowane pod tym samym adresem (min 6 miesiecy) i moze byc to np. Polska.
_________________
Joanna jobNL
www.podatek-holandia.pl
Holandia-podatki,rodzinne,dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego,tłumaczenia
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 10:40 pm   

andrzejr84 napisał/a:
witajcie! ostatnio szukałem w Internecie informacji o heffingskorting tzw rozłąkowym i zadnych informacji o ukończeniu 27 lat nie znalazłem...


Als u in 2008 samenwoonde met uw kind of met uw vader of moeder, dan geldt als voorwaarde dat u allebei op 31 december 2007 27 jaar of ouder was.
http://www.belastingdiens...3.html#P31_3506

dotyczy rozliczenia roku 2008
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Śro Wrz 16, 2009 10:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dzesmenka 
Poczatkujacy
Kotek

Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 10
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 5:44 pm   Gupoty

Ludzie!!!!! czytam te wasze odp..i co niektórzy piszą takie żeczy nie zwiozane z tematem że szok.Piście na temat i tego czego się dotyczy a nie bzdety wypisuj... bez obrazy..!! Poto tu weszłem żeby czegoś się dowiedzieć a nie besensów czytać:(
Dziekuje tym co naprawde napisali na temat i z głową..
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 3:05 pm   

:| jak cos Ci panienko nie pasuje to idz poszukaj sobie innego zrodla informacji. G*wno wnosisz do tematu i jeszcze krytykowac bedziesz? Ksiezniczka sie znalazla.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
dzesmenka 
Poczatkujacy
Kotek

Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 10
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 4:07 pm   

Widać Dziecko że mało w głowie masz poukładane ,jeśli takie słowa piszesz..i brak wychowania..!!!
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 4:11 pm   

dzesmenka, do tej pory napisalas 2 posty na forum i oba nic nie wnoszace do tematu, a tylko obrazaja innych. jak ty mozesz komus cokolwiek zarzucac? popatrz najpierw na siebie ...
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Wto Lis 24, 2009 4:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 4:39 pm   

dzesmenka napisał/a:
i brak wychowania..


no uderz w stół a nożyce sie odezwą.... sama piszesz nie na temat a do innych rościsz pretensje, jak masz problem ze sobą zgłoś się gdzie trzeba.

andrzejr84 napisał/a:
UKOŃCZONE 27 lat


wg mnie ukończone to ukończone a nie prawie ukończone
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Wto Lis 24, 2009 4:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
papcio 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 2
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 10:56 pm   

A ja mam takie pytanie. Kwota max jaką może osiągnąć partner podatkowy określona jest na poziomie 6500 € w roku 2008 - a jak wpływa dochód na zwrot mimo że będzie poniżej tej kwoty np 4000 € albo np 5000€.
Jak balasting przelicza dochód uzyskany w Polsce w złotówkach np. średni kurs roczny czy z każdego miesiąca.
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 11:33 pm   

6500 to nie jest jakas maksymalna kwota ktora moze zarobic partner finansowy, moze wiecej i moze mniej, tylko przewaznie przy zarobkach do tej wysokosci mozna uzyskac maksymalna znizke podatkowa na partnera czyli 2074 euro. Wszystko i tak zalezy od zarobkow obu partnerow i wysokosci podatkow jakie im potracono.


_________________________________

Rozliczenia podatkowe

AGW Administratiekantoor
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group