NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dodatek na partnera
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 12:40 am   

papcio napisał/a:
Jak balasting przelicza dochód uzyskany w Polsce w złotówkach np. średni kurs roczny czy z każdego miesiąca.


Zgodnie ze sztuka powinno byc przeliczone po srednim kursie z dnia w ktorym pieniadze wplynely na konto
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
papcio 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 2
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 12:23 am   

Do Alfy
Napisałaś że "przeważnie" odnośnie współpartnera finansowego i jego dochodu to jest 6.500€ ale że to "nie jest prawdą". Ale moje pytanie właśnie dochodzi tego jak wpływa dochód partnera na jego zwrot. Czy to jest wartość progowa czy proporcjonalna, przedziałowa czy jeszcze jakaś inna. Oczywiście rozumiem że to zależy od dochodów 1wspólpartera podatkowego i od zaliczek na podatek.

Do Moderator-a
"Zgodnie ze sztuką" to nie jest określenie precyzyjne żeby nie użyć dosadniejszych słów. Na to musi być jakaś formuła, zasada, przepis, ustawa czy jak to nazwać. Jak kiedyś pracowałem w firmie wszystkie faktury były wystawiane po kursie nbp z dnia wystawienia faktury i ważny był kurs ogłoszany przez nbp ok godz 12 każdego dnia.

I nie myślcie że sie czepiam tylko takie sprawy trzeba rozpatrzeć bardzo dokładnie i zgodnie z obowiązującym prawem
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 10:53 am   

6500 to nie jest jakas wartosc progowa, jest to suma wolna od podatku i przy dochodach jednego z partnerow ponizej tej sumy mozna uzyskac maksymalna ulge podatkowa, ale to nie znaczy ze przy zarobkach powyzej tej sumy ulgi juz nie bedzie, bedzie tylko odpowiednio mniejsza. Na wysokosc naleznego podatku maja tez wplyw inne czynniki dlatego napisalem "przewaznie".Nie kieruj sie wiec ta suma 6500, tylko zarabiajcie ile sie da bo to sie zawsze bardziej oplaca.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 5:47 pm   

alfa napisał/a:
6500 to nie jest jakas wartosc progowa, jest to suma wolna od podatku i przy dochodach jednego z partnerow ponizej tej sumy mozna uzyskac maksymalna ulge podatkowa

Ale "drugi" partner musi zapłacić wystarczający podatek i zarobić więcej niż 15270 e
Uitbetaling van de algemene heffingskorting is afhankelijk van de belasting die uw fiscale partner moet betalen. Heeft uw fiscale partner een inkomen uit werk en woning dat hoger is dan € 15.270
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 5:57 pm   

Oczywiscie, nie mozna dostac wiekszy zwrot podatku niz sie zaplacilo, ale niekoniecznie zarobki drugiego partnera musza przekraczac 15 tys. Juz powyzej 10 tys mozna sie na ah ze tak powiem zalapac. Przy zarobkach powyzej 15 tys. jest szanasa na maksymalny zwrot czyli 2074 € ale zalazy to od dochodow pierwszego partnera i pobranych podatkow.

________________________________

Rozliczenia podatkowe

AGW Administratiekantoor
 
 
arex617 
Poczatkujacy
arex617

Wiek: 54
Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 2
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 6:16 pm   

witam .czy kto mi powie jak dlugo sie czeka na to rozlakowe ?rozliczylem sie 26 -03-2009 i w rozliczeniu jest ujety zwrot podatku786€oraz pelne rozlakowe . pieniadze czyli te786€ juz dawno wplynely na kato natomiast za rozlakowe nie .czy holandia ma jakis termin co do wyplaty rozlakowego ?
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 6:20 pm   

arex617, A co to sa za pieniadze, te rozlakowe??
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
arex617 
Poczatkujacy
arex617

Wiek: 54
Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 2
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 6:25 pm   

to nico ponad 2000€ to gdy partner badz zona ma niski dochod w polsce ale jestesmy zameldowani pod wspolnym adresem tyle ze ja pracuje w holandi
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 10:34 pm   

arex617... nie ma czegos takiego jak rozlakowe... jest ulga podatkowa dla partnera, ktory ma maly dochod lub nie ma wogole dochodu...
 
 
sylwia.1978 
Poczatkujacy
sylwia

Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 10
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 12:38 pm   

nurtuje mnie to rozłakowe czy jak tam inni nazywaja.mój konkubent rozliczał sie pare dni temu w biurze pana borsuka w den haag ,ten naliczył mu rozłakowe,tylko ze wszedzie piszecie ze musi byc meldunek wspólny ,ja nigdy wspólnego meldunku nie małąm z moim konkubentem wiec zastanawiam sie czy szanowny pan borsuk nie zrobił czegos z czego bedziemy mieli kłopoty n a on wział 30 euro.dzis napisałm do pana w polsce który prowadzi biuro rozliczen-
a1
12:05:02
przepraszam jeszcze mam jedno pytanie które nie daje mi spokoju.mam konkubenta jednak ja jestem w polsce a on w holandii.ja mam sofi numer oczywiscie.mamy dwoje dzieci,jednak nigdy nie mieszkalismy po wspólnym adresem a stego co przeczytałam na stronach w internecie do tego zeby uzyskac rozłakowe pierwszy warunek to wspólny meldunek przez ostatnie pół roku.czy nalezy mu sie to rozłakowe? Na to pan mi odpisał-
02725
12:06:05
Im więcej zapłaconego podatku tym mniejszy zwrot. W takim przypadku staramy się o większy zwrot dzięki "rozłąkowemu".
Rozłąkowe jest stosowane wyłącznie w przypadku, gdyby okazało się, że nie można odzyskać całego podatku. To możemy stwierdzić po odesłaniu do nas kompletu dokumentów związanych ze ???zwykłym??? zwrotem podatku. Wówczas tzw. "partner fiskalny" (współmałżonek) może starać się o resztę podatku (nawet jeżeli nie pracował w Holandii). Nazwa jest myląca i nie chodzi o rozłąkę z rodziną. wiec o co chodzi z tym wspólnym meldunkiem?bo my nigdy nie mielismy?jezeli jest ktos chetny zeby napisac mi odpowiedz na mój numr gg-19127355 to byłabym wdzieczna,bo mam jeszcze pare pytan.
Ostatnio zmieniony przez sylwia.1978 Nie Lut 28, 2010 12:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Pon Cze 07, 2010 11:38 pm   

Witam.
Podłącze się do tematu.Ja pracuje w Holandii ,żona jest bez pracy.Z żoną w tym roku będziemy mieli 6miesięcy wspólne zameldowanie w Polsce.Tylko ,że ja mam zameldowanie również w Holandii. ,żona tylko w Polsce.Czy należy mi się ulga zwana" rozłąkowym"?Inne punkty spełniamy-jedynie z tym zameldowaniem nie wiem czy tak może być.
Dziękuje ...
 
 
MECENASEX 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 43
Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 60
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 12:10 am   

do xenon !!! chłopie czytałes uwaznie te 4 strony tego tematu, na tych 4 stronach masz dla siebie odpowiedz, nie zasmieciaj tak waznego tematu głupim pytaniem,,,,,,,,,,,,, :119:
_________________
Adrian. A
 
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 10:09 am   

nollewska napisał/a:
Rozlakowe ... tak ktos kiedys nazwal ten dodatek i cala Polska uzywa tego terminu. Ten dodatek, nie ma nic wspolnego z rozlaka. Jest to jak powiedziala Duuvelke dodatek na zone/malzonka danej osoby rozliczajace sie z podatku holenderskiego w Holandii.
Aby otrzymac ten dodatek, zona/partnera osoby rozliczajacej sie moze miec w Polsce lub innym kraju dochod do 6.500 euro w roku. Jezeli nie ma dochodu wogole to woczas ta osoba otrzyma dodatek w kwocie 2.043 euro za 2007 r. W kazdym roku podatkowym kwoty te sa podwyzszane.
Ale aby otrzymac ten dodatek, rowniez nalezy osiagnac odpowiedni dochod w Holandii. Tak wiec, jezeli ktos pracuje kilka miesiecy,nie otrzyma tego dodatku.
Dodatek ten mozna otrzymac na zone/partnera jezeli ma sofi numer oraz jezeli nie ma sofi numeru.
Jednym z warunkow otrzymania tego dodatku oprocz dochodow brutto jest rowniez prowadzenie wspolnego gospodarstwa domowego, a wiec zameldowanie pod tym samym adresem, nalezy rowniez udokumentowac iz osoby rozliczajace sie maja slub lub tez sa partnerstwem (np. wspolne zameldowanie).

mecenasex kolego czytałem uważnie.Najlepiej podsumowała to pani Nollewska.Tylko nigdzie nikt nie napisał,czy posiadanie zameldowania przez jednego z partnerów( w moim przypadku mnie) dodatkowo zameldowania w Holandii nie dyskfalifikuje mnie z tego dodatku.Dzwoniłem do kilku biur co rozliczają i jedni twierdzą ,że mi się należy a inni ,że mi się należy.Tak więc sam już nie wiem.Jeżeli uważasz ,że takowa odpowiedz została już udzielona to ją zacytuj bo ja w tym temacie nie mogę takiej znaleść.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 11:44 am   

xenon, zadzwon do u.podatkowego oni ci dadza odpowiedz.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 2:18 pm   

W przypadku malzenstwa wspolne zameldowanie do tzw "rozlakowego" nie jest wymagane, w kazdym innym przypadku tak.



______________________________
AGW Administratiekantoor
Rozliczenia podatkowe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group