NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczepionka przecikwo HPV
Autor Wiadomość
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 7:57 pm   Szczepionka przecikwo HPV

Czy wie ktoras z was dziewczyny, czy szczepionka przeciwko wirusowi HPV jest dostepna w Holandii? Moze ktoras z was ja stosowala?
Jaka jest jej cena? Dostepnosc? I czy ewentualnie jest refundowana czesciowo przez ubezpieczenie te pelne?

Bardzo prosze o odpowiedz.
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 8:08 pm   

Tak jest dostepna tu link http://www.gardasil.nl/index_splash.html?l=1
Znajoma sie szczepila 3 razy
Ale nie znam ceny poniewaz jej pokrywalo ubezpieczenie.
Moze ktos posiada wiecej informacji
Pozdrawiam
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 9:19 pm   

Szczepionka kosztuje +/- 389/400 euro. Mniej wiecej 125/138 euro od kazdej szczepionki.
Nie jest (czesciowo) pokrywana przez wszystkie ubezpieczalnie.Wykonuje sie 3 szczepienia w ciagu 6 miesiecy badz do roku....i jestes zabezpieczona na 6 lat.

Te ubezpieczalnie(aanvullende/pelne ubezpieczenie) pokrywaja od 2007 ta szczepionke :ONVZ, Nationale Nederlanden, AEGON i Allianz.

Justine streszczej sie jesli chcesz ...bo szczepionke ta wykonuje sie do 26 roku zycia.

PZDR
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 9:29 pm   

Wiem wiem ;)
Czytalam duzo na temat tej szczepionki.
W Polsce kosztuje 1500 zl.
Oczywiscie nie jest refundowana.

A wiecie coś na temat refundowania tej szczepionki przez CZ ?
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
Ostatnio zmieniony przez Justine Pon Maj 26, 2008 10:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ewakki 
Poczatkujacy
Evakki


Dołączyła: 25 Cze 2008
Posty: 21
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 6:32 pm   

Siemka!!! Od marca jestem po pierwszej dawce szczepienia na HPV,szczepiłam sie w Polsce,zakupiłam szczepienie za 420zł w Opolu.Drugie szczepienie miałam w maju koszt również 420zł.Trzecią dawkę mam we wrześniu,więc jadę do Polski.Ponieważ moja przychodnia ma podpisaną umowę z hurtownią i szczepionki są najtańsze.Bardziej opłaca mi się jechać i zaszczepić w Opolu.Nie wiem jak jest w innych miastach w Polsce.Wiem że na dzień dzisiejszy szczepionka w Warszawie kosztuje 800zł,ja pochodzę z okolic woj.opolskiego i szczepionka kosztuje ponad 600zł.W Niemczech całe szczepienie(3 dawki kosztuje nie całe 500 euro).A w Holandii ciężko mi określić jaki koszt.Podam informacje że po całym szczepieniu trzeba koniecznie zrobić badanie DNA HPV,na wynik czekam ponad trzy tygodnie gdyż te badanie wysyłają do Warszawy.Szczepienie może chronić 5 lat,ale nie zawsze gdyż u mnie zostało wykryte początki tej choroby,więc czeka mnie ponowne szczepienia za 3 lata.
Efektów ubocznych po szczepieniu nie ma, gdyż do organizmu jest wprowadzone białko-szczepienie tylko piecze cholernie i boli ręka (ale przez chwile).Mogę powiedzieć że teraz jestem spokojna że mam to wszytko za sobą,byłam przerażona jak mój Doktor powiedział że jestem zagrożona na wirusa HPV.Więc jeśli macie możliwość to szczepcie się,lepiej za inwestować w szczepienie niż ma być za późno a najgorsze jest walka o życie.Pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 6:39 pm   

Ewakki,
Cytat:
).A w Holandii ciężko mi określić jaki koszt
nie musisz tego robic ...odsylam do postu baby jagi troche wyzej nad Twoim tam stoi napisane ile kosztuje szczepienie w Holandii :039:
 
 
gabinka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Lip 2007
Posty: 5
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 5:46 pm   

Wiec ile kosztuje ta szczeopinka w Holandii? I jakie ubezpieczlnie pokrywaja koszt?Czy trzeba pytac o nia lekarza rodzinnego? Gdzie mam o nia pytac?
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 5:53 pm   

gabinka, proponuje przeczytaj post baby jagi :074:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Cama 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Sie 2008
Posty: 1
Wysłany: Pią Sie 08, 2008 12:52 pm   

Ewakki napisał/a:
Siemka!!! Od marca jestem po pierwszej dawce szczepienia na HPV,szczepiłam sie w Polsce,zakupiłam szczepienie za 420zł w Opolu.Drugie szczepienie miałam w maju koszt również 420zł.Trzecią dawkę mam we wrześniu,więc jadę do Polski.Ponieważ moja przychodnia ma podpisaną umowę z hurtownią i szczepionki są najtańsze.Bardziej opłaca mi się jechać i zaszczepić w Opolu.Nie wiem jak jest w innych miastach w Polsce.Wiem że na dzień dzisiejszy szczepionka w Warszawie kosztuje 800zł,ja pochodzę z okolic woj.opolskiego i szczepionka kosztuje ponad 600zł.W Niemczech całe szczepienie(3 dawki kosztuje nie całe 500 euro).A w Holandii ciężko mi określić jaki koszt.Podam informacje że po całym szczepieniu trzeba koniecznie zrobić badanie DNA HPV,na wynik czekam ponad trzy tygodnie gdyż te badanie wysyłają do Warszawy.Szczepienie może chronić 5 lat,ale nie zawsze gdyż u mnie zostało wykryte początki tej choroby,więc czeka mnie ponowne szczepienia za 3 lata.
Efektów ubocznych po szczepieniu nie ma, gdyż do organizmu jest wprowadzone białko-szczepienie tylko piecze cholernie i boli ręka (ale przez chwile).Mogę powiedzieć że teraz jestem spokojna że mam to wszytko za sobą,byłam przerażona jak mój Doktor powiedział że jestem zagrożona na wirusa HPV.Więc jeśli macie możliwość to szczepcie się,lepiej za inwestować w szczepienie niż ma być za późno a najgorsze jest walka o życie.Pozdrawiam


Jest możliwość podania adresu przychodni..mam na myśli tą w Opolu, we wrzesniu równiez muszę zawitac na obronę, zasięgnełabym od razu jakichkolwiek informacji...
_________________
Nie ma złych ludzi, są tylko ludzie w złych miejscach o złym czasie:)
 
 
Ewakki 
Poczatkujacy
Evakki


Dołączyła: 25 Cze 2008
Posty: 21
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Sie 14, 2008 2:49 pm   

Opole ul.1-go Maja 9/69
czwarte piętro. Blisko PKP( na przeciwko)-pozdrawiam
 
 
gabinka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Lip 2007
Posty: 5
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 2:03 pm   

czyli po 26 roku zycia nie stosuje sie juz szczepien?
 
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 2:13 pm   

Poczytaj sobie tu:
http://www.hpv.pl/

Mozesz zadawac pytania lekarzom wysylajac maila.
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
Ewakki 
Poczatkujacy
Evakki


Dołączyła: 25 Cze 2008
Posty: 21
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Lut 17, 2009 1:11 am   

Uważam że można się szczepić po 26 roku życia ja się szczepiłam,i szczepionka działa,chroni mnie przed tymi złymi wirusami-pozdrawiam
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Lut 17, 2009 1:16 am   

Moja rodzicielka jest lekarzem i swiezo po szkoleniach z HPV i z tego co mowila to bariera 26 lat nie jest problemem - dokladnie jak Ewakki mowi :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Hamster 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Lip 2007
Posty: 102
Skąd: Hengelo
Wysłany: Śro Lut 18, 2009 3:16 pm   

Moja 14letnia corka dostala wezwanie z GGD na TO wlasnie szczepienie, jest ono bezplatne,overheid sponsoruje, nie wiem jakby to bylo gdybym to ja chciala sie szczepic? zapytam na wizycie..ale to dopiero za miesiac
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group