NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauka języka w Polsce, info o polonni w holandii
Autor Wiadomość
michal_zel
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 1
Skąd: Polska-Krakow-Krosno
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 11:32 am   Nauka języka w Polsce, info o polonni w holandii

Witam! Studiuję w Polsce, na UJ w Krakowie. W Holandii mam rodzinę. Chciałbym się nauczyć języka holenderskiego, jednak tu, na południu Polski staje się to niemożliwością. W krakowie nie mogę znaleźć żadnej szkoły oferujacej język holenderski. Jeśli ktoś ma jakieś informacje na temat szkół, kursów itp - proszę o informacje. Może ktoś zna jakieś dobre ksiązki, repetytoria itd. Będę bardzo wdzięczny za wszelką informację.

Chciałbym też dowiedzieć się coś więcej na temat holenderskiej polonii.

Pozdrawiam
Michał Żelechowski - Kraków - Krosno Polen
_________________
sni mi sie las zolto -czerwonych tulipanow
 
 
 
Przemion 
Poczatkujacy


Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 48
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 8:32 pm   

W kraku Empik swego czasu miał lekcje holenderskiego... (dwa/trzy lata temu), a jak nie to, to prywatne lekcje pozostają.

Co do samonauki polecam tzw. "Groene Boek" tam znajdziesz mase ćwiczen program do komputera z testami pisowni, oraz wymową (są też płyty audio w zestawie). To dobre na start, jak przerobisz to sie odezwij znajdziemy ci coś lepszego.

Z polskich książek - daruj je sobie polskie publikacje, z tego co kojarze są marne, może jedynie slownik jest niezły, chociaż zawiera błedy! (moglo się coś zmienić w ostanim czasie)
_________________
"There Are No Secrets, Only Information You Don't Yet Have"
Adam Curry
Hochlander - tego słucha mój kot...
 
 
 
Bajka
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 14
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro Gru 06, 2006 2:32 pm   gdzie kupic

No wlasnie a gdzie kupic te ksiazke, szukam programu Holenderskiego z cd. moze wiesz podaj tytul wdzieczni
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Czw Gru 14, 2006 9:49 pm   

Polecam ESKK dla poczatkujacych.
Poza tym mozna poszukac w internecie ciekawych stron odnosnie nauki jezyka holenderskiego.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
Bajka
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 14
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią Gru 15, 2006 9:58 am   dzieki

program polski zamowilam odpisz na jakich stronach szukach w internecie bardzo prosze i dzieki> Milych spokojnych swiat dla ciebie i twojej rodzinki
 
 
imikl 
Poczatkujacy


Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 48
Skąd: Den Haag
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 7:56 am   

http://www.taalklas.nl/
to jest adres strony,ktora umorzliwia nieodplatna nauke jezyka holenderskiego. na poczatku musisz sie zarejestrowac- registreren, a nastepnie gdy bedziesz juz mial swoj numer mozesz sie zalogowac- inloggen. do kazdego kolejnego tematu mozna przejsc dopiero gdy zakonczy sie pozytywnie pierwszy. proponuje zaopatrzyc sie w slownik polsko-holenderski.
zycze powodzenia w nauce jezyka niderlandzkiego
pozdrawiam
_________________
Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 11:15 am   

Michał, a czy na Uj nie mają lektoratów z niderlandzkiego? Ja np. uczyłam się w W-wie na lektoratach na uniwerku. Ale pewnie niderlandzki nie wszędzie jest, ale może warto sprawdzic :) . Potem podam kilka stron do nauki niderlandzkiego :)
 
 
meg 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 12:33 pm   

Ja tez mam problem ze znalezieniem nauczyciela holenderskiego w Polsce. Niestety w slaskim i malopolskim graniczy to z cudem :/
a trudno jezdzic do Warszawy 300km lub 200km do Wroclawia :(
Jak kogos namierzycie na tym terenie to PLEASE dajcie znac. okolice Katowic lub Krakowa, choc dojazd do nauczyciela mieszkajacego 100km dalej to też nie różowa perspektywa :/
 
 
KrzysiekB
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: Venlo
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 5:12 pm   

Ja rowniez polecilbym kurs w ESKK. Sam mialem sposobnosc z niego skorzystac i uczciwie przyznam, ze bardzo mi te lekcje pomogly. Nie korzystalem co prawda w ogole z pomocy nauczyciela (sprowadzilem sobie caly kurs za jednym zamachem do Holandii), ale prace domowe kontrolowali mi pod katem poprawnosci gramatycznej i ortograficznej holenderscy koledzy z pracy.
 
 
 
AgnieszkaK
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1
Skąd: Bodegraven
Wysłany: Śro Kwi 04, 2007 12:55 pm   

Na temat kursow holenderskiego w Krakowie znalazlam ponizsza wiadomosc na http://www.ang.pl/Holende...ndzki_9450.html
"Organizujemy kursy języka niderlandzkiego w Krakowie. Zainteresowanych proszę o kontakt: [email protected].
Jednocześnie dla osób posługujących się niderlandzkim posiadamy atrakcyjne oferty zatrudnienia. Zainteresowanych pracą z wykorzystaniem tego języka zapraszam na stronę: www.flexwork.pl"

Powodzenia.
Agnieszka
_________________
You don't love a woman because she is beautiful, but she is beautiful because you love her.
 
 
 
meg 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Kwi 04, 2007 7:58 pm   

dzieki za podpowiedz :) mam tylko nadzieje, ze to bedzie wreszcie cos :)
Ostatnio zmieniony przez meg Pon Maj 07, 2007 6:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
meg 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 10:38 am   

niestety powyzsza firma nie odpowiada na maile :/
szkoda
nadal nic, gdyby jednak ktos znalazl jakiegos nauczyciela w okolicach Katowic czy Krakowa, please dajcie znac
pozdrawiam wszystkich
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group