NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ginekolog.
Autor Wiadomość
karolina2213 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 10 Mar 2009
Posty: 6
Skąd: Tiel
  Wysłany: Wto Mar 10, 2009 2:35 pm   Ginekolog.

Szukam polskiego ginekologa mieszkam w Tiel więc może wie ktoś gdzie najbliżej znajdę jakiegoś.Mam mały problem może któraś z Pań mi pomoże byłam niedawno w Polsce i poszłam na badania kontrolne do ginekologa Pani powiedziała że wszystko jest ok i nic złego nie widzi zrobiłam cytologie i wyszła mi 2grupa i liczne stany zapalne czy to jest coś poważnego czytałam na różnych forach o tym jednak każdy pisze co innego.Pisało tam jeszcze że jak wyjdzie taki wynik to nie można zażywać tabletek antykoncepcyjnych czy to prawda?Mam 22lata jestem mężatką za niedługo chcielibyśmy starać się o dziecko i powiem szczerze że trochę się boję że będę mogła mieć z tego powodu jakieś problemy.
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 2:56 pm   

Wydaje mi sie ze tutaj tez nie znajdziesz wlasciwej odpowiedzi jedynie mozesz tutaj w Holandii powtorzyc cytologie.Moze masz nadzerke?
-Grupa II - w rozmazie obok komórek stwierdzanych w grupie I-szej widać liczne komórki zapalne, komórki nabłonkowe wykazujące zmiany zwyrodnieniowe oraz komórki pochodzące z procesów regeneracyjnych. Grupa ta obejmuje bardzo szerokie spektrum zmian i dlatego winno się okreslić charakter zmiany na podstawie stwierdzonego obrazu morfologicznego, np. zapalenie czy proces regeneracyjny (reparacyjny). W przypadku zapalenia wprawny cytolog potrafi określić czynnik wywołujący zapalenie. W większości takich przypadków należy zaproponować badanie kontrolne po przeprowadzeniu leczenia przeciwzapalnego. W grupie II-giej nie stwierdza się komórek dysplastycznych czy nowotworowych. Grupa II-ga bardzo często występuje u pacjentek z nadżerką.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez alicja2911 Wto Mar 10, 2009 2:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zuza-anna 
Nieśmiały użytkownik
zuzanna

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 66
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 3:13 pm   

ja od zawsze mam II grupe i się już tym nie martwie! po rozmowie z kilkoma lekarzami doszłam do wniosku że nic mi nie pomoże umartwianie się bo to nic strasznego i jest mnóstwo kobiet które mają II grupe. warto pamiętać tylko o regularnych badaniach!
 
 
karolina2213 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 10 Mar 2009
Posty: 6
Skąd: Tiel
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 3:25 pm   

no tak ja rozumiem ale mojej mamie też wyszły takie same wyniki jak mi tylko że ona ma jeszcze nadżerkę(dodam że u mnie nadżerki nie stwierdzili) pobrali jej wycinek i się okazało że ma wirusa HPV nie jest to jeszcze rak ale boję się żeby u mnie się nie okazało to samo dlatego też szukam polskiego ginekologa bo nie bardzo się dogadam po holendersku.Nie panikuję na zapas ale przyznam że się trochę martwię.
 
 
zuza-anna 
Nieśmiały użytkownik
zuzanna

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 66
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 3:44 pm   

zrób sobie badania dodatkowe! jest cos takiego jak markery ( badanie w strone raka)
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 10:04 pm   

Po pierwsze idz sobie do lekarza rodzinnego. On zrobi Ci cytologie (wiem, bo jestem w podobnej sytuacji do twojej).
Po angielsku tez sie dogadasz, a jak nie to popros moze kogos / kolezanke / sasiadke / kogokolwiek, niech pojdzie z toba i robi za tlumacza.
Opowiesz mu, ze mialas robione w Polsce badanie ginekologiczne i wyszlo, ze masz grupe II stopnia i lekarz zalecil sie kontrolowac.
Wykona cytologie i sie okaze jak sprawa sie ma.
Poza tym II stopien ma wiekszosc kobiet, szczegolnie te ktore juz rodzily. Co do tabletek antykoncepcyjnych to pierwszy raz sie spotkalam z taka opinia. Mysle ze to kompletna bzdura. Sa przeciwwskazania co do spirali, ale co to tabletek, nie widze powiazania.
Jezeli masz nadzerke i chcesz sie starac o dziecko, to sprawa powinna sama sie rozwiazac (podczas naturalnego porodu) bo ewentualne usuwanie przed porodem nie wchodzi w gre.
Jezeli mialas liczne zapalenie, lekarz zapewne zapisal ci jakies leki lagodzace to zapalenie. Mozesz na pewno poprosic o takie leki tutaj (kremy, masci, czopki itp).
Przy badaniu cytologicznych stwierdza sie rowniez objawy zakazenia HPV. W tym przypadku raczej u Ciebie tego nie stwierdzili, a poza tym, mozesz sama poprosic o takie badanie.
Przeciwko HPV jest obecna szczepionka (koszt okolo 400 euro) ale mozesz ja zazyc tylko wtedy, gdy nie jestes zarazona. W celu sprawdzenia robi sie specjalne testy na obecnosc tego wirusa.
HPV to jeden z czynnikow wywolujacych raka szyjki macicy. Wirusem mozna sie zarazic glownie droga plciowa.
Mozesz sobie na ten temat poczytac w internecie, ale skoro ginekolog nie stwierdzil objawow (a takowe wystepuja i sa widoczne golym okiem) to pewnie nie masz takiego wirusa. Jezeli jednak sie martwisz to zwroc sie do rodzinnego (zapewne placisz ubezpieczenie) i wszystko bedzie jasne. Ja tez panikowalam i szukalam polskiego gina, ale teraz nie zaluje, bo mam naprawde fajnego lekarza, ktory nie zbagatelizowal sprawy i sie mna zajal.

Zycze powodzenia i sie nie martw na zapas :)
Nie martw sie, jest nas wiele z II grupa. Wystarczy kontrolowac sredno co 8 - 12 miesiecy (robiac badanie cytologiczne) i to wszystko.
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group