NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pomocy zeby madrosci
Autor Wiadomość
LENA25 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Wrz 2008
Posty: 33
  Wysłany: Śro Lut 18, 2009 6:16 pm   pomocy zeby madrosci

czy ktos wie cos polskich dentystach mam problem ostatnio wychodza mi 2 ósemki tzn jedna na dole druga ugory po tej samej stronie zeby tego było malo zrobiła sie ropana dziasle buzia napuchla i mam juz szczekoscisk moze ktos wie o jakis dobrych lekach lub jakis zamiennikach naszych lekow. milam jeszcze z polski masc sachol ale nic nie pomagala i jeszcze sie skonczyla na dodatek pomocy
 
 
naber 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 19
Wysłany: Śro Lut 18, 2009 8:30 pm   

Bylam w takiej samiej sytuacji dwa tyg temu, wychodzi mi osemka wpoprzek, owialo mnie i dostalam jakiejs infekcji, jedyne co moge Ci poradzic to konieczna wizyta u dentysty, ja przez cztery dni spac nie moglam, i na okraglo na tabletkach przeciwbolowych.
Na zapalenie i opuchlizne dostalam antybiotyk Metronidazol i faktycznie pomogl.
Kupilam tez sobie ibuprofen 400, i Dentinox dla dzieci na wychodzace zeby daje sie kilka kropel na patyczek do uszu i smaruje miejsce gdzie zab wychodzi.
Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze lekarz jest najlepsza i najszybsza pomoca, wiem jaki to bol, dlatego zycze Ci duzo zdrowia.
 
 
Catarzyna 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 117
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 3:32 am   

Polecam płyn do płukania corsodyl. Można kupić w aptece za niecałe 5 euro.
_________________
Catarzyna
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 12:34 pm   

Polecam ...dentyste bo im szybciej tym lepiej. Ja mialam zabieg wyrwania w szpitalu ...szybko i bezbolesnie (najbardziej bolaly mnie zastrzyki przeciwbolowe :/). A co najlepsze kazdy mnie ostrzegal ze pozniej moge sie zwijaz z bolu a nie czulam nic , poza lekka opuchlizna a po 2 dniach bylam juz zdrowa jak ryba. Jak juz sie wda infekcja to najpierw trzeba ja leczyc antybiotykami a i tak konczy sie na rwaniu wiec lepiej zrobic to jak najszybciej.
 
 
 
Dyszka 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 207
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 12:57 pm   

3tyg. temu wyrwany ząb mądrośći w klinice, gościu ostrzegał o możliwych powikłaniach,
o bólu, w sumie to troszkę bolało, lekka opuchlizna, i okey
za 2tyg. mam znów tam wizytę, bo będą usuwać profilaktycznie 2 zęba mądrości, by nie było tego problemu.
pozdr.
a jak poszłem do mojego dentysty, powiedział, że on nie darady wyrwać ząbka i dał skierowanie do kliniki
 
 
HALEXA 
Poczatkujacy
halexa

Wiek: 38
Dołączyła: 14 Lut 2009
Posty: 5
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 7:12 pm   

witam polecam ci gabinet detystyczny bardzo miła obsługa(dwie panie,polki)sama dojezdzalam az ponad 50 km ale oplacalo sie Tandartspraktijk "SANDRA" ul.zoutmanstraat 47 2518 GJ den haag to nr tel 0707532285 i 0657254365 umawiasz sie tel
 
 
 
Alexxandra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 51
Skąd: Hellevoetsluis
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 12:29 am   Ból zęba

Catarzyna, nie wprowadzaj ludzi w błąd, na wyrastające ósemki Corsodyl nie pomaga, jedynie na infekcje jamy ustnej, natomiast ból od wyrzynania pozostaje.
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 1:42 pm   

wlasnie ten koszmar zebow madrosci przerabialam z synem i ulge przynosi pukanie zabeczka mocna herbata/dwie trzy szaszetki na szklanke wody/pomoglo synowi ale nie gwarantuje efektu :039:
 
 
aduni 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: dordrecht
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 9:57 am   Zapalenie ropne 8..

Bol przy wyzynaniu sie osemek jest sprawa klopotliwa plukanie corsodylem dziala tylko przeciwbakteryjnie na bakterie beztlenowe wiec na sam bol nic ci nie pomoze..ale polecam w twojej sytuacji przeciwbakteryjnie i profilaktycznie;

W wypadku gdy masz juz zapalenie ropne wchodzi w gre udroznienie w oslonie antybiotykowej aby ropa miala ujscie przewaznie nacina sie to miejsce(to tez zalezy gdzie ropa sie zbiera) w znieczuleniu miejscowym (podczas zapalenia ropnego znieczulenia tego typu moga wcale nie dzialac lub w slabej formie gdyz ropa oslabia dzialanie lekow znieczulajacych choc sporadycznie zdazaja sie osoby ktore cudem sie znieczulaja calkowicie). po taki nacieciu zalecane jest dalsze branie antybiostyku w zaleznosci od zalecenia lekarza i plukanie jamy ustnej..gdy zapalenie ustapi sa trzy wyjscia problem moze zniknac na dobre.moze okazac sie ze zeba trzeba usunac, albo leczyc jesli jest zaawansowana prochnica.

Przy zebie ktory jest objety prochnica zalecane jest wywiercenie dziurki w zebie turbina..nastepnie proba udroznienia przewaznie ktoryms z miazgociagow (wyglad malej wykalaczki;))..dalsze postepowanie jak wyzej.

Z regoly 8 sie usuwa zwlaszcza jesli sa problematyczne. Chyba ze brak ci 6,7 (ktoregos z tych zebow trzonowych) wtedy jest prawdopodobienstwo ze 8 przejmie role brakujacych zebow oraz zapobiegnie przemieszczaniu zebow .

W kazdym z tych wypadkow niestety jest konieczna wizyta u stomatologa lub chirurga stomatologicznego (lub bardziej zaawansowanego chirurga szczekowego)..

RADZE NIEZWLEKAC Z WIZYTA U LEKARZA.

Ku przestrodze nieleczony zaawansowany stan ropny zebow moze nawet doprowadzic do zgonu bo ropa moze zejsc do srodpiersia itp.

Brzmi okropnie i bywa okropnie niebezpieczne ale niemusi tak byc..powodzenia;)
 
 
użytkownik78 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Cze 2009
Posty: 18
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 11:42 am   

Zęby mądrości mogą wyrosnąć i nie przeszkadzać,one tak naprawdę nie są nam potrzebne do szczęścia a jak już są jakieś ropy, bóle i nie wiadomo co.Trzeba szybko skontaktować się z lekarzem i możliwe że ząbek będzie czasami usuwany ..Polecam jeszcze płukać jamę ustną jakąś mocną herbatką i zakupić w aptece coś dla dzieci jak im wyrastają ząbki :)

Pozdrawiam
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 11:46 am   

Mi moje zeby madrosci fizycznie nie przeszkadzaja ale dentysta zatwierdzil je do usuniecia z prostej przyczyny ... nie jestem w stanie ich dobrze wyczyscic bo sa czesciowo pochowane i tworzy sie kieszonka z dziasla. Popsuja sie i tak a poniewaz moje zeby sa super zdrowe nie ma sensu ryzykowac zakazenia i 18 lipca mam nadzieje ze pozbede sie dwoch naraz i pozostanie jeden (jendego juz sie tu w holandii pozbylam ale ze stanem zapalnym dlatego teraz wole zapobiegac)
 
 
 
aduni 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: dordrecht
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 10:36 am   

A mocna cherbatka to niby na co?Ze tak z ciekawosci zapytam? Bo to ze na przyspieszenie tworzenia sie osadu nazebnego(w pozniejszym etapie kamienia nazebnego) oraz ciemnienia zebow to chyba kazdy wie..zwlaszcza dla ludzi z bielutkimi zabkami nie wskazana taka cherbatka gdyz ludzie z bardzio jasnym szkliwem(np A1A2) maja slabsze zabki gdyz szkliwo nie jest tak scisle i tak mocno zmineralizowane jak u osob z nieco ciemniejszym odcieniem. Wiec sa nieco bardziej podatne na barwniki i uszkodzenia..To wcale nie oznacza ze sa nie zdrowe tylko ze bardziej wrazliwe na rozne eksperymenty prodokty zawierajace barwniki oraz kofeine wiec wieksza mozliwosc odbarwien..

A gdyby 8 nie mialy znaczenia w naszym zgryzie to by nam nie rosly...ale maja tak samo duze znaczenie jak siekacze czy przedtrzonowce..a czym ludzie chcecie gryzc jak wam zabraknie ktoregos trzonowca czyli tzw 6 czy 7lub obu...chyba ze wolicie zamiast wlasnych zabkow mini protezki koronki czy mostki to juz wasz wybor ale jesli zabek nie sprawia problemu po co usuwac przydatny zab??

Aga910 twoj lekarz ma racje jesli nie jestes w stanie ich dobrze wyczyscic gdyz sa czesciowo schowane moga stwarzac ryzyko zakazen przyzebia i zebow sasiednich przez drobnoustroje kumulujace sie w tych kieszonkach przydziaslowych oraz zalegajace resztki pokarmowe..
Jest tez inne rozwiazanie aczkolwiek stomatolodzy z stomatologii zachowawczej raczej go nie stosuja predzej chirurdzy stomatologiczni lyb szczekowi...w pewnych przypadkach wystrczy odslonic taki zab wycinajac zbedna czesc przyslaniajacego dziasla jesli w danym przypadku jest taka mozliwosc gdyz nie zawsze wchodzi to w gre..zalezy od polozenia zeba itp..
Zycze powodzenia;)
Ostatnio zmieniony przez aduni Śro Lip 01, 2009 10:44 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
gosik 
Gaduła

Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 105
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 12:12 pm   

a ja mam takie pytanie- jak wygląda usunięcie takiego zęba? przy znieczuleniu miejscowym czy narkozie? długo to trwa? dentystka poleciła mi wyrwanie ząba mądrości po tym jak mi się ułamał i teraz lekko pobolewa. mam iśc do szpitala i umówić się na wizytę ale troszkę się obawiam. zastanawiam się nad leczeniem a nie wyrwaniem. jak wogóle umówić się na wizytę- ząb mądrości ma jakąś holenderską nazwę? pozdrawiam
_________________
gosik
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 12:19 pm   

Mojej dziewczynie wyrywali - znieczulenie miejscowe, trwalo to okolo 30min.
Koszt cos kolo €120.
Koszt zalezy od trudnosci.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
ginger 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Noorden
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 12:24 pm   

a Twoja dziewczyna ma ubezpieczenie dentystyczne?
_________________
Kobiety są największa mniejszością
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group