NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wymioty po szczepionkach?
Autor Wiadomość
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 7:16 pm   wymioty po szczepionkach?

Wczoraj moja córka /prawie 7 lat/ otrzymała 3 szczepionki : Hib , BMR , MenC.
Dzisiaj boli ją brzuch, 3 razy wymiotowała i ma lekko podniesioną temperaturę / 37 C/.
Czy takie objawy mogły wystąpić po szczepionkach? czy to raczej inna przyczyna?

I jeszcze mam pytanie przeciwko czemu są te w/w szczepionki?
Proszę o pomoc
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 7:37 pm   

Hib - przeciw Hib
BMR - przeciw rozyczce,swince i odrze
MenC - przeciw meningokokom
Co to jest Hib: http://www.szczepienia.pl/mmw/index.php?id=81
Tutaj znajdziesz informacje jakie objawy moga wystapic po poszczegolnych szczepieniach:
http://www.health.vic.gov...comm_polish.pdf
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Śro Mar 11, 2009 7:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 7:47 pm   

Witch01 , dzięki Ci serdecznie. Zaraz sobie poczytam, ale mała znów zwraca i lecę do niej.
 
 
inspektorbrzoza 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 61
Skąd: Katowice/ Lelystad
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 7:59 pm   

Jak najbardziej mogą to być- i zapewne są- objawy po otrzymaniu szczepionek. Powiem więcej- objawy te powinny wystąpić. Jak by nie było, dziecko dostało wirusy i troszkę powinno je odchorować.
Zapewne szybko to minie.
Pozdrowaśki
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 8:02 pm   

Aska1703 podaje Ci link,tam jest tabela - jakie szczepienia dostaja dzieci w wieku 4, 9, 12 lat (piszesz ze corka ma prawie 7). Z tego wynika,ze Twoja corka powinna miec dopiero w wieku 9 lat szczepienie tylko przeciw DTP i BMR.
http://www.rivm.nl/rvp/rijks_vp/vac_schema/
http://www.nvi-vaccin.nl/?id=564


Cytat:
Kłopoty związane ze szczepieniem ustępują najczęściej po upływie dwóch dni. Powinna przejść wówczas gorączka, wymioty, biegunka, brak apetytu, charakterystyczne dla szczepienia objawy. Niestety bywa też tak, choć zdarza się to rzadko, że gorączka i inne przykre dolegliwości utrzymują się dłużej. W tym wypadku należy niezwłocznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

http://www.urwis.pl/dzieci/73.html

[ Dodano: Sro Mar 11, 2009 8:14 pm ]
inspektorbrzoza napisał/a:
Powiem więcej- objawy te powinny wystąpić.


Z tym sie nie zgodze.Niepozadane objawy moga wystapic ale nie jest tak,ze powinny.
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Śro Mar 11, 2009 8:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 8:52 pm   

Dzięki za odpowiedzi. Poszperałam też w internecie i jestem już bardziej "oświecona".
Witch, tak jak piszesz,szczepienia córka powinna dostać odpowiednie w odpowiednim wieku.
I tu trochę tego nie rozumiem. Przed przyjazdem do Holandii/w maju 2008/, córka w Pl miała na bieżąco wykonane szczepienia. Kopię tych szczepień dostarczyłam do GGD.
Na dzień wczorajszy miałam wezwanie na szczepionkę DKTP, a tu się okazuje,że zaszczepili dziecko 3 innymi szczepionkami. Za m-c kazali przyjść na DTP które wykonuje się gdy dziecko ma 9 lat, a moja córka będzie miała 7 . Nic już z tego nie rozumiem :119:
Czy te szczepienia są obowiązkowe? Czy mogę odmówić zaszczepienia dziecka tu w Hola i trzymać się grafiku szczepień jakie wykonuje się w Pl?

ps. mała zasnęła w końcu wyczerpana i osłabiona
Pozdrawiam serdecznie
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 9:51 pm   

Aska ja tez nie rozumiem co to za kombinacje.Szczepienia nie sa obowiazkowe,kiedys juz o tym pisalam.Do mnie przychodzily wezwania jedno po drugim a ja je darlam i wyrzucalam do kosza.Moze oni mysla,ze Polska to Afryka.Ja tu przyjechalam z synem,mial niecale 3 lata.Sprawdzali nam rece,czy bylismy szczepieni przeciw ospie,kazali nam zrobic RTG pluc.Ja sie zbuntowalam i powiedzialam,ze mnie moga przeswietlac ale syna nie pozwole.Zadzwonili na policje.Odpowiedz - wobec tego nie dostane pozwolenia na pobyt...czulam sie,jakbym przyjechala z jakiegos buszu.
 
 
Korniszon 
Poczatkujacy

Wiek: 50
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 8
Skąd: Oss
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 3:34 pm   lekarze

Witam!
Jestem w Holandii od 3 miesięcy, razem z dwójką dzieci, dostaliśmy w tym tygodniu skierowania na szczepienia, ale nie jesteśmy zapisani jeszcze do żadnej przychodni. Niestety nie potrafię znaleźć takowej w moim mieście. Czy jeżeli nie zaszczepię dzieci to poniosę jakieś konsekwencje?? Czy tutaj przychodnia jest narzucana odgórnie?? Proszę o informację. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam
_________________
Beata
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 4:35 pm   

Dzieci szczepione sa w innej przychodni,nie tam gdzie lekarz domowy.Na skierowaniu powinien byc adres : GGD...?
Szczepienia nie sa obowiazkowe,zadnej kary nie dostaniecie,jest gdzies na forum o tym. :039:
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 6:57 pm   

Korniszon napisał/a:
Witam!
Jestem w Holandii od 3 miesięcy, razem z dwójką dzieci, dostaliśmy w tym tygodniu skierowania na szczepienia, ale nie jesteśmy zapisani jeszcze do żadnej przychodni. Niestety nie potrafię znaleźć takowej w moim mieście. Czy jeżeli nie zaszczepię dzieci to poniosę jakieś konsekwencje?? Czy tutaj przychodnia jest narzucana odgórnie?? Proszę o informację.

Nie sa obowiazkowe .Do 4-go (chyba) roku zycia odbywaja sie w CB a nie w przychodni i rodzinnego lekarza.Jak dziecko jest starsze to dostajesz wezwanie na szczepienie(my zawsze mamy w Ahoy Rotterdam) i robia je tasmowo.Jezeli sie meldujesz to dostaniesz powiadomienie listownie,pewnie wczesniej poprosza o przeslanie kart szczepien dzieci.

[ Dodano: Wto Mar 31, 2009 7:00 pm ]
p.s.niedokladnie przeczytalam twoj post i troche zdublowalam odpowiedz,sorki
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Korniszon 
Poczatkujacy

Wiek: 50
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 8
Skąd: Oss
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 11:59 am   szczepienia

Hej!
Dziękuję za informację. Faktycznie w ulotce, którą otrzymałam razem ze skierowaniem jest wzmianka o GGD, ale żadnego adresu. jedynie na skierowaniu, w lewym rogu jest adres, ale to miejsce oddalone od mojej miejscowości ponad 50km. Czy to jest własnie ten adres?? Pomóżcie proszę :) . Pozdrawiam

A jeśli chodzi o karty szczepień to ja już je im wysłałam. zastanawiam się tylko czy szczepić dzieci czy nie. Nie wiem
_________________
Beata
Ostatnio zmieniony przez Korniszon Pią Kwi 03, 2009 12:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 12:41 pm   

[quote="Korniszon"]Czy to jest własnie ten adres?? [/quote]
Kurcze,ja juz nie mam skierowania bo wrzucilam je.W skierowaniu ,w treci nie masz innego adresu??Bo o ile pamietam to ja mialam napisany inny niz w rogu.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 1:32 pm   

Korniszon niemozliwe zeby trzeba bylo jechac 50 km na szczepienie,punkt powinien byc w Twojej miejscowosci.
 
 
Hamster 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Lip 2007
Posty: 102
Skąd: Hengelo
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 2:48 pm   

ja tak mialam 2 lata temu najpierw poslali nam wezwanie na szczepienie a potem dopiero mape i szczegolowy opis z dojazdem do GGD w mojej miejscowosci, nic sie nie martw jak nie zglosisz sie teraz na szczepienie oni sami przesla ponowne wezwanie,ta odlegla miejscowosc na wezwaniu to zapewne siedziba GGD,napewno w Twojej miejscowosci jest punkt szczepien, powodzenia :023:
 
 
Korniszon 
Poczatkujacy

Wiek: 50
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 8
Skąd: Oss
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 10:30 am   

Cześć!
Bardzo dziękuję za pomoc. Znalazłam punkt GGD w mojej miejscowości w internecie :119: . Pozdrawiam wszystkich serdecznie
_________________
Beata
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group