NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania do kobiet - antykoncepcja w holandii
Autor Wiadomość
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 7:23 pm   Pytania do kobiet - antykoncepcja w holandii

Drogie Panie,

Lekarz w Polsce przepisal mi juz dawno temu (holenderskie) pigulki o nazwie Marvelon. Bardzo dobrze mi sluza i nie chcialabym ich zmieniac.

Czy ktoras z Pan orientuje sie jakie sa ceny Marvelonu w Holandii? Oraz czy kupowanie jest tak jak w Polsce (tylko recepta)? Pytam, poniewaz moj lekarz w Polsce z pewnoscia sie zapowietrzy jak przyjdzie wypisac mi recepte na wieksza ilosc. :wink: A co do recept to rowniez mam rozne, sprzeczne informacje i chcialabym sie upewnic.

I czy ktos orientuje sie w sprawie dobrego ginekologa w Utrechcie? Nie musi byc Polak - wiem ze nie ma Polakow ginekologow w Holandii poki co ;) (tylko: ze wzgledow personalnych najlepiej jakby to byla kobieta-lekarz).

Bede wdzieczna za informacje.
Pozdrawiam serdecznie!
_________________
Nell
 
 
Koza
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 7:31 pm   

Może nie jako pani, ale odpowiedzi mogę Ci udzielić.

Antykoncepcja (powyżej 18 roku życia) jest refundowana w ramach podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego. Musisz podczas wizyty u lekarza domowego (huisarts) poprosić o wizytę u ginekologa i ginekolog wystawi Ci receptę na środki antykoncepcyjne. A te kupisz w aptece za jakieś śmieszne grosze. Z tego co się orientuję, hormonalne środki antykoncepcyjne kupisz tylko na receptę.

Listę lekarzy masz na stronie głównej niedziela.nl.

Pozdrawiam.
_________________
Koza
www.BYKOM-STOP.avx.pl
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 7:52 pm   

Koza napisał/a:
Może nie jako pani, ale odpowiedzi mogę Ci udzielić.


Dziękuję Ci bardzo! :) Jak widzisz zbieram informacje na różne tematy (czas goni). W Polsce zostało mi tylko odebranie dyplomów (po długiej zwłoce) i potem wyruszam. Pozdrowienia!!! :D
_________________
Nell
 
 
Koza
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 8:01 pm   

Krzyżyk na drogę.
_________________
Koza
www.BYKOM-STOP.avx.pl
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 8:14 pm   

jakby cie interesowało to mamy temat dotyczący antykoncepcji
:arrow: http://www.niedziela.nl/f...?t=1348&start=0
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 8:26 pm   

pawel1979 napisał/a:
jakby cie interesowało to mamy temat dotyczący antykoncepcji
:arrow: http://www.niedziela.nl/f...?t=1348&start=0


Dziękuję, tak, przeczytałam go od deski do deski. Tylko tajemnicą pozostaje owa cena Marvelonu w Holandii. Pozdrawiam serdecznie! :D
_________________
Nell
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 8:55 pm   

Informacja: Już znam ceny Marvelonu w Holandii.
_________________
Nell
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 9:50 pm   

Nelly jesli juz od jakiegos czasu bierzesz pigulki wizyta u lekarza domowego czy ginekologa nie jest konieczna. Wystarczy ze pojdziesz do apteki powiesz jakie tabletki potrzebujesz i wystawiac Ci recepte. Mozesz tez zabrac ze soba stare opakowanie dla pewnosci. Wydrukuja Ci tez recepte na nastepny raz. Nie zapomnij zabrac ze soba karty ubezpieczeniowej. Ja place za 3 opakowania jakies 4 euro. Bez ubezpieczenia 25. pozdrawiam Co wiedza faceci o pigulkach :wink:
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 9:58 pm   

Anna Lucka napisał/a:
Wystarczy ze pojdziesz do apteki powiesz jakie tabletki potrzebujesz i wystawiac Ci recepte.


Super! No to mi się podoba. Żeby w polsce było.... ech nie czarujmy się ;)

Anna Lucka napisał/a:
Co wiedza faceci o pigulkach :wink:


Hahaha! No właśnie ;) :P

Pozdrowienia :D
_________________
Nell
 
 
Magda S. 
Gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 03 Maj 2007
Posty: 112
Skąd: okolice Goudy
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 10:52 pm   

Zgadza sie, z tym, ze pierwsza recepte MUSISZ miec od lekarza domowego. Bez niej nie dostaniesz pigulki. W aptece dostajesz za kazdym razem recepte na powtorzenie leku, zebys nie musiala co pol roku chodzic do lekarza.

Pozdrawiam!
_________________
Wąski strumień świadomości bardziej bawi mnie niż złości...
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 11:21 pm   

Magda S. napisał/a:
Zgadza sie, z tym, ze pierwsza recepte MUSISZ miec od lekarza domowego. Bez niej nie dostaniesz pigulki. W aptece dostajesz za kazdym razem recepte na powtorzenie leku, zebys nie musiala co pol roku chodzic do lekarza.


Aha! Ok. Dziękuję za sprecyzowanie! :D
_________________
Nell
 
 
Koza
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 11:30 pm   

Magda S. napisał/a:
Zgadza sie, z tym, ze pierwsza recepte MUSISZ miec od lekarza domowego.
Anna Lucka napisał/a:
Co wiedza faceci o pigulkach :wink:
I wyszło na moje ;)
_________________
Koza
www.BYKOM-STOP.avx.pl
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Maj 20, 2007 12:17 pm   

Ja wypowiadam sie tylko i wylacznie na podstawie wlasnego doswiadczenia. Nie potrzebowalam zadnej wizyty u lekarza domowego, poniewaz nie rozpoczynalam stosowania antykoncepcji doustnej. Nelly takze mowi, ze sostowala juz pigulki w Polsce, wiec nie widze problemu i nie sadze aby apteka widziala.
Czyzby moja apteka zrobila dla mnie jakis wyjatek?Nie porosilam o zadna przysluge. Rzeczowo wyjasnilam ze potrzebuje pigulki, powiedzialm jakie biore i mi najzwyczajniej w swiecie wydrukowali mi recepte i mi je sprzedali. :)
Nie wiem skad macie info o lekarzach? :roll: pozdrawiam
Hej Koza, jakie sa Twoje ulubione zabawki? Hamertje -tik? Czy moze juz jestes na etapie prostych puzzli? :wink:
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
Magda S. 
Gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 03 Maj 2007
Posty: 112
Skąd: okolice Goudy
Wysłany: Nie Maj 20, 2007 1:22 pm   

Droga Anno, to info o pigulce mam z internetu i wlasnego doswiadczenia. Siedze i szukam po internecie, ale wszedzie jest mowa o tym, ze PIERWSZA recepte musisz miec od lekarza, nastepne dostajesz w aptece. Mozesz takze zamawiac pigulke w internecie, ale tam tez musisz najpierw przyslac recepte od lekarza. Bo to oznacza, ze lekarz dobral pigulke odpowiednia dla twego organizmu.
Nie wiem, moze to czy ci sie uda dostac je bez recepty to tez kwestia szczescia. Moze pani magister po prostu uwierzyla ci na slowo, ze bierzesz je juz od lat i moze nelly tez sie uda.

Do nelly: zobacz w tym samym topiku (zdrowie) tylko troche nizej. Tez masz temat o pigulce: tabletki antykoncepcyjne.

Pozdrawiam i zycze powodzenia!
_________________
Wąski strumień świadomości bardziej bawi mnie niż złości...
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Nie Maj 20, 2007 1:44 pm   

Magda S. napisał/a:
Do nelly: zobacz w tym samym topiku (zdrowie) tylko troche nizej. Tez masz temat o pigulce: tabletki antykoncepcyjne.


Tak tak :) Widziałam, przeczytałam. Z pewnością lekarz mnie raz zobaczy, a potem będę kupować w tej samej aptece ;) W każdym razie zaskoczona jestem, że Marvelon, który biorę jest tak tani w porównaniu z polskimi cenami. No ale by antykoncepcja w Polsce była refundowana... - to niemożliwe ;) :roll: Nie w tej "epoce" ;)
_________________
Nell
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group