NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zapalenie pęcherza- Pilne
Autor Wiadomość
agnieszka_27 
Poczatkujacy
agnieszka_27

Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2008
Posty: 23
Skąd: Den Haag - Rotterdam
Wysłany: Śro Wrz 10, 2008 11:47 am   zapalenie pęcherza- Pilne

Witam

Mam zapalenie pęcherza:(
, od kilku dni ból już daje mi się we znaki),
chciałabym iść do apteki i kupić lek, który brałam kiedyś w Polsce - był bez recepty i nazywał się Uranosept lub Furaginę. Niestety nie wiem jak ten lek nazywa się po holendersku?

aga
 
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Śro Wrz 10, 2008 12:08 pm   

Mialm ten sam problem jakis czas temu. Niestety bez recepty nic nie dostaniesz. Najlepiej wybierz sie jak najszybciej do lekarza. Dobrze wiem jaki to paskudny bol...
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Śro Wrz 10, 2008 1:18 pm   

Np. Urosept- jest to nazwa handlowa leku, wiec mozliwe ze w Holandii ten lek nazywa sie zupelnie inaczej. To jest sklad leku urosept: 1 drażetka zawiera wyciągi z: Radix Petroselini, Pericarpium Phaseloi, Folium Betulae, Chamomill anthodium, Vitis id folium, Phaseoli Pericarpium plv, Acidum citricum, Kalium citricum, Natrium citricum Działanie: Preparat wykazuje właściwości moczopędne, odkażającym drogi moczowe, przeciwzapalne i rozkurczające. Wiec najlepiej jesli przedstawisz taie skladniki w aptece i powiesz ze chcesz lek z tymi skladnikami na zapalenie pecherza / cystitis po angielsku.
Leczenie

Postępowanie w stanie zapalnym pęcherza moczowego polega na leczeniu przyczynowym polegającym na usunięciu przeszkody w odpływie moczu lub wyeliminowaniu i leczeniu czynników predysponujących.

W pozostałych przypadkach postępowanie polega na leczeniu objawowym. Postępowanie ogólne polega na:

* leżeniu w łóżku
* przyjmowaniu co najmniej 2 litrów płynów na dobę, tak aby dobowa ilość wydalanego moczu wynosiła ok. 2 litrów przy braku przeciwwskazań
* regularne wypróżnianie pęcherza, oddawanie moczu bezpośrednio przed snem oraz po stosunku płciowym
* utrzymywanie właściwej higieny osobistej, częste podmywanie pod bieżącą wodą
* unikanie zaparć
* odstawienie leków przeciwbólowych uszkadzających nerki

To sa informacje ze strony internetowej. Oczywiscie najlepiej jest i tak pojsc do lekarza. Ale zawsze moze i to sie przyda.

Duzo zdrowia zycze :039:
 
 
Maja 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Wrz 2006
Posty: 33
Wysłany: Śro Wrz 10, 2008 1:56 pm   sklepy

idz do kruidvat, lub etos/ sklepy drogeryjne/ i tam masz duzy wybor tabletek na blaasonstekent/zapalenie pecherza moczowego/ doraznie musi cos z wybranych pomoc!
 
 
denton 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 65
Skąd: NB
Wysłany: Śro Wrz 10, 2008 3:51 pm   

Popatrz tutaj np na dole sa tez komentarze od internautow z wlasnymi poradami.Odpowiednikiem Furaginu jest tu nitrofurantoina(nazwy handlowe w aptece to Furabid,Furadantine,Nitrofurantoine).Nie wiem czy sa na recepte ale zamiast mozna zastosowac Biseptol 480 w pelnej dawce przez 6-7 dni.Pzdr
Ostatnio zmieniony przez denton Śro Wrz 10, 2008 3:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 7:35 am   

W aptece mozesz kupic tabletki z zurawina, pomagaja. Na blaasonsteking najlepsze jest pojscie do lekarza, bo niestety to zapalenie ma do siebie ze lubi czesto powracac, przynajmniej do mnie lubi :)
Lekarz zbada Ci mocz i wtedy przepisze leki, nastepnie przyjdziesz juz po skonczonej kuracji na sprawdzenie, czy bakterie zupelnie juz opuscily twoj organizm.
 
 
adasiatka 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 5
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 5:24 pm   na zapalenie pęcherza jedynie wizyta u lekarza

Jakiś czas temu moja koleżanka miała problem z pęcherzem. Poszłysmy do apteki aby kupić zamiennik Urinalu badz jakis inny lek. Pani powiedziała, ze sprawy z pęcherzem są zbyt powazne i nie dostane zadnego leku, poniewaz oni tu z takimi sprawami kieruja sie do lekarza. W Kruidvacie niestety nic nie ma. Jedyne rozwiązanie to wizyta u lekarza badź przesyłka leków z Polski:)
 
 
donja 
Poczatkujacy
donja

Dołączyła: 20 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: The Nederlands
  Wysłany: Sob Mar 21, 2009 6:51 pm   zapalenie pecherza moczowego........................

Witam srdecznie ,

pamietajcie , ze z zada choroba nie ma zartow , nie leczyc sie na wlasna reke , chodzic do lekarzy , ale nie dac sie tylko Paracetamolem , tutaj czy w naszej ojczyznie sa lekarze i lekarze , porobic badania -wszystkie / sprawdzic cukier , itd / , wiem ze beda opory , nie podawac sie -jak cos zmienic lekarza , mieszkam tutaj dlugo i znam ich na wskros -zniszczyli zdrowie memu dziecku , jego pszyszlosc-tez czekalam na poprawe , ja tez nabawilam sie powaznych chorob/ chyba kara - wiem ze w Polsce jest wiekszy wybor lekarzy i to dobrze -bo kazdy z nich uczyl sie dla swojej idei , tutaj nie ma spoldzielni , zawsze prosic o badania dyplomatycznie -oni mysla ze my jestesmy z Polski to jakies ciemnie niewyksztalcone tlumany !po tylu latach -stwierdzam ze napewno gdybym mieszkala w Polsce , moje dziecko nie mialo by choroby chronicznej i moj stan zdrowia tez by byl nie taki -bo o wszystko !!!!!!!tutaj trzeba ciezko walczyc , dopoki
zyje nie wygraja ze mna , wiem ze jestem dla nich tylko NUMER ZAREJSTROWANY- ale place ubezpieczenie i wymagam , Polacy placza ale nic w tym i innym kierunku nie robia , my musimy tez swoje wywalczyc i czuc sie bezstresowo , obecnie tez biore antybiotyk na zapalenie pe cherza ja nie zaprzestam na krotkiej opiece , jak poczuje sie b, dobrze , to ok , jak nie ja im bede mowila jakie zycze sobie badania , a jak nie sa inne sposoby .
pozdrawiam,
donja :039:
 
 
pia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Lut 2009
Posty: 18
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 12:18 am   

agnieszka27,ja tez kiedys tak jak raczej kazda kobieta mialam problemy z nawracajacym zapaleniem pecherza.
I z doswiadczenia moge ci tylko powiedziec ze najlepiej odrazu wybrac sie do lekarza z probka moczu,na miejscu asystentka zbada ci mocz i dostaniesz antybiotyk,na poczatku przypisuja 2 tabletki...pozniej wiecej a jezeli po przyjeciu antybiotyku mocz sie nie poprawi mozesz dostac konkretna dawke na pare dni.
Antybiotyk na pecherz(trimetron) przyjmuje sie przed pojsciem do lozka,w nocy najlepiej dziala.
W drogerii typu Kruidvat mozesz sie zaopatrzyc w potje Cranberry (kapsulki lub tabl musujace)Sa idealne na poprawienie pracy pecherza(po polsku to tabl z zurawiny)
A ponadto spozywac duzo sokow pomaranczowych i jablkowych!!!(zabijaja rozwijajce sie bakterie)
Niestety na zapalenie pecherza czesciej choruja kobiety niz mezczyzni(mamy krotsza cewke moczowa)i kazy przechodzi to inaczej.Od czestego oddawania moczu,czasami z krwia,bolu podbrzusza do goraczki i dezorientacji:)
I jeszcze jedna mala uwaga(dosc wazna)oddawanie moczu po odbytym stosunku plciowym;)Uwiezcie mi to dziala!!!

Pozdrawiam serdecznie i szybkiego powrotu do zdrowia zyczy pracownik sluzby zdrowia;)

[ Dodano: Nie Mar 22, 2009 12:25 am ]
A co do sluzby zdrowia holenderskiej i tego co napisala donja to moge jedynie dodac ze nigdy nie mialam problemow z badaniami i nigdy nie musialam sie onie prosic.Za kazdym razem jak pojde z jakims bolem czy inna dolegliwoscia do lekarza to od razu mi krew pobieraja robia USG przeswietlenia i kieruja do roznych specjalistow;)Na szczescie nic groznego do tej pory nie wykryli ale zawsze dokladnie mnie przebadaja bez najmniejszych problemow i dostaje recepty na leki tez bez problemow.
Dlatego twierdze ze wszystko zalezy na jakiego lekarza domowego sie trafi,ja mam spoko babke.Wczesniej tez nie moglam narzekac a mieszkam tu juz dosc dlugo.

Pozdrawiam
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 9:04 pm   

Witam.
Mialam ten sam problem. Niestety w aptece pani powiedziala, ze bez recepty nic nie dostane i mam isc do lekarza, a lekow opartych na ziolach typu np. urosept nie maja. Poszlam wiec do AH i kupilam rumianek. Przeszlo na 3 tygodnie i znowu. Nie ma przebacz. Lekarz i koniec. Badanie moczu i antybiotyk. Tak wiec jezeli ktos ma nawracajace problemy z pecherzem to warto bedac w Polsce zaopatrzyc sie w leki jesli nie chce sie biegac po lekarzach. Pozdrawiam.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
anka1400 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 6
Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 9:47 pm   zapalenie pecherza

jakis czas temu zaopatrzylam sie dosc porzadnie w leki na zapalenie pecherza bo rowniez choroba zmusila mnie do powrotu do polski.wiec jesli ktos potrzebuje furagil urosept to kontakt na priv lub 626436318
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group