NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prywatne badania
Autor Wiadomość
martyna_k 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 71
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 6:37 pm   Prywatne badania

Mieszkam tutaj od roku i jestem ubezpieczona.Przez ten czas dopiero 2-krotnie skorzystałam ze służby zdrowia.Za pierwszym razem choć potrzebowałam to nie otrzymałam skierowania do ginekologa mimo że mam przewlekłe schorzenie.Dzisiaj udałam się do lekarza,bo mam powiększony węzeł chłonny.Pani doktor mimo mojej delikatnej sugesti nie dała mi skierowania nawet na morfologię,która jest przecież podstawowym badaniem.Dodam,ze nigdy nie przeprowadziła ze mną wywiadu na temat przebytych chorób,jak również nie zbadała mnie ani razu(ciśnienie,itp.)
Ktoś z Was orientuje się czy można prywatnie zrobić badania morfologi,ob,usg,itp.??
(mieszkam w okolicach Bredy).
_________________
Nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie wszyscy lubili.
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 6:48 pm   

Star Medisch Diagnostisch Centrum,jest w kazdym miescie i tam mozna zrobic platne badania.

Dodano: Pon Kwi 27, 2009 6:49 pm
http://www.star-mdc.nl/locaties/prikposten.php
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Baska
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 68
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 10:43 pm   

Po pierwsze, w NL nie sugeruje sie lekarzowi jakis badan, tylko sie ich rzada! Oni tutaj sa nastawieni na ochrone interesow firm ubiezpieczajacych, a nie pacjentow. Mowisz po prostu lekarzowi jakie badanie chcesz miec zrobione. Jesli odmawia, prosisz o uzasadnienie na pismie i mowiesz, ze za badanie zaplacisz. Zazwyczaj okazuje sie w tym momencie, ze jadnak da sie to zrobic w ramach ubezpieczenia ;)
_________________
pozdrawiam :)
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 5:36 pm   

a jak to jest z badaniami okresowymi,np. chłopak jest stoczniowcem i w Polsce miał co roku robione takie badania bezpłatnie.Jak to jest tutaj?Jeśli np. nie można tego zrobić w ramach ubezpieczenia to czy można prywatnie i ile to kosztuje?Interesują mnie okolice Groningen.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Maj 20, 2009 10:49 pm   

EwazHolandii,
z tego co wiem to nie ma badan okresowych
byc moze sa jakies grupy zawodowe, u ktorych trzeba przeprowadzac okresowe badania corocznie, ale na ten temat nie mam blizszych informacji (piloci ,wojskowi,i inne sluzby )

musisz po prostu pojsc do lekarza powiedziec mu.... o co biega

nie mow lekarzowi ze ''rzadasz'' jak zasugrowala nam tu Baska, bo doskonale znamy roznice miedzy prosba a zadaniem i uzywajac tej drugiej opcji nie jestem pewna czy uda Ci sie wogole cokolwiek zalatwic, (ciekawe czy w Polsce tez ludzie zadaja )ja znajac swojego huisarts...wole jednak poprosic i zazwyczaj nie ma problemu...

wszystkie badania przeprowadzone w prywatnej klinice sporo kosztuja mozna jednak wczesniej zadzwonic do swojego ubezpieczyciela i zapytac sie czy moze on pokryc koszty takiego badania i czy wyraza zgode na to ...jesli nie to mozesz byc pewna dostaniesz spory rachunek ....
mowimy oczywiscie o sytuacji kiedy lekarz domowy nie wydal Ci skierowania na badanie o jakie poprosilas.

ps.
Agattka masz racje pisze sie żądanie przez z z kropka
ale...moze, z czasem zauwazysz ze ortografia to walka z wiatrakami i to nie tylko na naszym forum ....



pozdrawiam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Maj 21, 2009 6:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Śro Maj 20, 2009 10:53 pm   

No ja mialam podobna sytuacje jak Martyna i jednak musialam rzadac bo zwykle prosby mial za nic. Dopiero jak powiedzialam ze tak i koniec ze moje zdrowie itp. Wiec zacznij grzecznie ale nie wychodz bez rezultatu :)
 
 
Agattka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 77
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 11:57 am   

aaaaaaaaaaaaa.....zadac...a nie rzadac....
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 12:11 pm   

ups :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group