NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alimenty od holendra
Autor Wiadomość
ANICOLA 
Poczatkujacy
alicja

Dołączyła: 03 Maj 2009
Posty: 9
  Wysłany: Nie Maj 03, 2009 3:29 pm   Alimenty od holendra

WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE!
Mieszkam w Polsce (służę pomocą w finansach - doradztwo kredyty, ubezpieczenia, emerytura)
Was zaś poproszę o POMOC w sprawie:
1) kindersbijslag
2) alimenty
Moja córka (lat 16 obecnie) , urodzona w Polsce i tam mieszka ze mną. Ojciec dziecka - holender uznał w polskim UM swoje ojcostwo.
Gdy córka miała 2,5 roku, pojechałyśmy do NL i tam miałyśmy zostać. Niestety szybko wróciłyśmy do Polski, bo ojciec dziecka miał liczne związki z kobietami. a ja się na to nie zgodziłam. Po prostu nieźle grał i oszukiwał. Wręcz perfekcyjnie
Ale zanim to nastąpiło, podpisywałam coś w jakimś urzędzie, najprawdopodobniej zgodę na to, aby pobierał kindersbijslag, bo ja nie pracowałam w NL. Chyba też nie byłam zarejestrowana, zameldowana (CHYBA). Nie zdążyliśmy tego zrobić.
Mam plan i PROSZĘ POWIEDZCIE CZY DOBRZE MYŚLĘ???
Chcę zadzwonić do SVB i zgłosić, że nie otrzymuję na dziecko kindersbijslag, który pobiera ojciec. Niestety znam tylko imię i nazwisko, stary adres zameldowania i chyba stary nr paszportu.
Bo taka jest prawda. On się ukrywa.
CO O TYM MYŚLICIE ? ? ?
Znalazłam na internecie jego jako dyrektora i współwłaściciela firmy.
A on dopiero po kilku telefonach z łaski przesyła na dziecko 150-250 Eur.
Pewnie bierze kindersbijslag , dokłada jakieś grosze i przez 13 lat gra wielkiego maczo - super ojca - bo takie.......extra alimenty przesyła.
PRAWDZIWA ŚWINIA !!!
Chcę również złożyć sprawę o alimenty, ale nie wiem co i jak i gdzie najlepiej, bo uważam , że powinien i stać go na to przesyłać minimum 500 EUR - bez żadnej łaski.
Narazie nie znam jego adresu i chcę, aby moje dziecko dostało kindersbijslag (zaznaczam , że nie ma obywatelstwa holenderskiego, tylko polskie. Ma uznanie ojcostwa - przez holendra, jeżeli chodzi o dokumenty.
odpiszcie proszę
_________________
Alicja
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 4:48 pm   

Jezeli chodzi o alimenty - znasz imie i nazwisko ojca,stary adres zamieszkania,adres firmy,w ktorej pracuje - to powinno wystarczyc.Jezeli wezmiesz adwokata w Polsce to umow sie z nim na stala kwote odnosnie zaplaty za jego uslugi,zeby w trakcie prowadzenia sprawy nie podnosil kosztow.Jako matka powoda nie powinnas placic zbyt duzo.
Co do proponowanej przez Ciebie kwoty samych alimentow...czy nie sadzisz.ze jest to zbyt wygorowana kwata? Minimum 500 euro? Wydasz na 16 letnia dziewczynke w Polsce ponad 2000 tysiace zl.miesiecznie?
 
 
niunia24 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 12
Skąd: hengelo ov
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 5:54 pm   kinderbaslag

no witam nie uwazam ze przysyla ci malo poniewaz kinderbaslag dostajesz raz na trzy miesiace i na dziecko w twojim wieku jakies 270 euro ale niewieze ze on je jeszcze dostaje bo twoja curka musiala by tutaj chodzic do szkoly oraz do lekarza oraz miec wyrobiony sofinumer beztego nie otrzyma kinderbaslag a jezeli udowodni w urzedzie ze twoja curka zamieszkuje wpolsce to musi rowniez wykazac w urzedzie ze przesyla na utrzymanie na dziecko do polski tak ze mysle ze mozesz sie cieszyc ze ci przesyla dobrowolnie asz tyle kasy bez procesow i tak dalej pa pozdrawiam
 
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 6:01 pm   

mysle ze co do tego kinderbijslag to on raczej nie moze tego pobierac.. bo jednym z glownych warunkow jest to ze corka musiala by z nim mieszkac (ale sa wyjatki)...
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
ANICOLA 
Poczatkujacy
alicja

Dołączyła: 03 Maj 2009
Posty: 9
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 7:03 pm   

No to trochę się zasmuciłam. Bo przecież jesteśmy w Unii Europejskiej. Byłam na stronie SVB i widziałam, że można się o to starać, gdy dziecko nie mieszka w Holandii.
To jest na ich stronie. Trzeba report the birth of your child.
Przecież mając ojca holendra i mieszkając na terenie Unii może z tego korzystać.
Czy jesteście do końca pewni tego, że nie otrzyma takiego świadczenia?

[ Dodano: Nie Maj 03, 2009 7:07 pm ]
Ja rozumiem, że jesteśmy na terenie Unii Europejskiej i mieszkając w Polsce, czyli na jej terenie , ale mając ojca holendra takie prawo powinna nabyć.
Czy jesteście do końca pewni, że nie może z niego skorzystać????
_________________
Alicja
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 7:16 pm   

ANICOLA,
Cytat:
Zgodnie z art. 20 prawa międzynarodowego prywatnego roszczenia alimentacyjne (w tym przypadku dziecka względem ojca) podlegają prawu ojczystemu osoby uprawnionej do alimentacji - czyli dziecka. Skoro więc dochodzone mają być alimenty, a więc roszczenia majątkowe - łącznikiem decydującym o jurysdykcji jest miejsce wykonania zobowiązania (art. 1103 pkt 3 kpc). Miejsce to zaś ze względu na zamieszkanie uprawnionego znajduje się w Polsce (art. 26 kc). Z tego względu sprawa należy do jurysdykcji sądu polskiego.

Właściwy jest sąd rejonowy miejsca zamieszkania uprawnionego dziecka. Dziecko reprezentuje matka. W tym celu należy złożyć pozew. Dalsza procedura należy do sądu. Do sądu lub innego organu państwa obcego sąd zwraca się o udzielenie pomocy prawnej, jeżeli osoba mająca być przesłuchana lub odbiorca pisma nie jest obywatelem polskim albo jeżeli chodzi o przeprowadzenie innej czynności postępowania. Strona zamieszkała za granicą, jeżeli nie ustanowiła pełnomocnika do prowadzenia sprawy zamieszkałego w Polsce, obowiązana jest wskazać w Polsce pełnomocnika do doręczeń. W razie niewskazania pełnomocnika do doręczeń, przeznaczone dla tej strony pisma sądowe pozostawia się w aktach sprawy ze skutkiem doręczenia. Stronę należy o tym pouczyć przy pierwszym doręczeniu. Strona powinna być również pouczona o możliwości złożenia odpowiedzi na pismo wszczynające postępowanie i wyjaśnień na piśmie oraz o tym, kto może być ustanowiony pełnomocnikiem. Wykonalność orzeczenia zależy od uznania wyroku przez państwo obce, w którym będą dochodzone alimenty.


http://e-prawnik.pl/alime...,prawo-rodzinne

http://www.forum.prawnikow.pl/topics16/18606.htm

wydaje mi sie iz w takim wypadku, dobrze bedzie zasiegnac porady prawnej w Polsce dopiero potem zaczac dzialac ...

pozdrawiam :039:
 
 
ANICOLA 
Poczatkujacy
alicja

Dołączyła: 03 Maj 2009
Posty: 9
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 7:20 pm   

Witch01 napisał/a:
Jezeli chodzi o alimenty - znasz imie i nazwisko ojca,stary adres zamieszkania,adres firmy,w ktorej pracuje - to powinno wystarczyc.Jezeli wezmiesz adwokata w Polsce to umow sie z nim na stala kwote odnosnie zaplaty za jego uslugi,zeby w trakcie prowadzenia sprawy nie podnosil kosztow.Jako matka powoda nie powinnas placic zbyt duzo.
Co do proponowanej przez Ciebie kwoty samych alimentow...czy nie sadzisz.ze jest to zbyt wygorowana kwata? Minimum 500 euro? Wydasz na 16 letnia dziewczynke w Polsce ponad 2000 tysiace zl.miesiecznie?


Uważam, że ta kwota nie jest absolutnie wygórowana, bo cały trud wychowania jest po mojej stronie. On nie zrobił niczego w tym kierunku, oprócz kilku przyjazdów w roku jako "Santa Claus". Więc jak w tak razie można robić karierę. Musiałam i muszę nadal zajmować się jej wychowaniem. A jeśli chodzi o koszty, to za samą energię płacę 500 zł m-cznie +...+.........
A gdzie jest jedzenie. Idziesz do sklepu i kupując je na 3 dni wydajesz 35 EUR. A odzież? A korepetycje, np. z matematyki 2 x w tygodniu po 10 Eur = 80 Eur, a wyjście do kina, na basen. Dlaczego dziecku, które ojciec zostawił, nie może tego zapewnić. Czy ona nie może mieć normalnego życia, jak inne dzieciaki? Czy jest temu winna?

[ Dodano: Nie Maj 03, 2009 7:26 pm ]
Gochna H napisał/a:
wydaje mi sie iz w takim wypadku, dobrze bedzie zasiegnac porady prawnej w Polsce dopiero potem zaczac dzialac ...

pozdrawiam :039:


Dziękuję ci bardzo za informacje, ale czy to jest jedyna droga. Czy naprawdę nie ma możliwości wystąpienia do sądu bezpośrednio w Holandii. Przecież ja nie znam nawet jego adresu, a polski Sąd przecież wiesz, że tego nie ustali.
pozdrawiam
Alicja
_________________
Alicja
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Maj 03, 2009 7:42 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 7:26 pm   

ANICOLA, jako kobieta doskonale Cie rozumiem
ale nie jest latwo od Holendra wydebic 500 euro alimentow nawet jak wiesz ze Ci sie one bez niczego naleza ....

co nieco z forum

http://www.niedziela.nl/f...menty++holandii

http://www.niedziela.nl/f...menty++holandii
 
 
ANICOLA 
Poczatkujacy
alicja

Dołączyła: 03 Maj 2009
Posty: 9
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 7:29 pm   

mysle ze co do tego kinderbijslag to on raczej nie moze tego pobierac.. bo jednym z glownych warunkow jest to ze corka musiala by z nim mieszkac (ale sa wyjatki)...

A jakie są te wyjątki.
Może lepiej zajmę się najpierw jej obywatelstwem, żeby miała i polskie i holenderskie?
Co o tym sądzisz?
_________________
Alicja
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 7:34 pm   

ANICOLA napisał/a:


Dziękuję ci bardzo za informacje, ale czy to jest jedyna droga. Czy naprawdę nie ma możliwości wystąpienia do sądu bezpośrednio w Holandii. Przecież ja nie znam nawet jego adresu, a polski Sąd przecież wiesz, że tego nie ustali.
pozdrawiam
Alicja


Ustali ustali,mozesz byc o to spokojna.Jezeli myslisz,ze holenderski sad przyzna Ci wieksza kwote niz polski to jestes w bledzie.
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Nie Maj 03, 2009 8:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ANICOLA 
Poczatkujacy
alicja

Dołączyła: 03 Maj 2009
Posty: 9
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 7:38 pm   

Gochna H napisał/a:
jako kobieta doskonale Cie rozumiem
ale nie jest latwo od Holendra wydebic 500 euro alimentow nawet jak wiesz ze Ci sie one bez niczego naleza ....

co nieco z forum

http://www.niedziela.nl/f...menty++holandii

http://www.niedziela.nl/f...menty++holandii


Dzięki, już to wszystko przeczytałam. Wiem, że on ma pieniądze. Tylko szasta nimi na prawo i lewo, a dziecko traktuje jak kolejny rachunek do zapłaty. Widzę, że dobrze jest zacząć sprawę w Polsce, ale do końca nie jestem przekonana, bo polskie Sądy wiesz jak pracują.
A ustalenie jego miejsca zamieszkania? Ciekawe, dlaczego je ukrywa, pomimo że poznałam tą holenderkę z którą jest. Może dlatego właśnie, że się boi, że dowiem się ile naprawdę zarabia. Jak sądzisz?
_________________
Alicja
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Maj 03, 2009 7:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 7:41 pm   

ANICOLA,
Cytat:
Może lepiej zajmę się najpierw jej obywatelstwem, żeby miała i polskie i holenderskie

a w jaki sposob chcesz to zrobic ?jak nawet nie masz oficjalnie przyznanych alimentow z Holandii
i tu nikt nic o niej nie wie
zeby nadane zostalo komus obywatelstwo trzeba spelnic okreslone warunki
ale to dlugi temat i tu na forum juz byl przerabiany jesli masz czas to przegladnij ...
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
ANICOLA 
Poczatkujacy
alicja

Dołączyła: 03 Maj 2009
Posty: 9
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 7:45 pm   

Ustali ustali,mozesz byc o to spokojna.Jezeli myslisz,ze holenderski sad przyzna Ci wieksza kwpote niz polski to jestes w bledzie.

Acha! Dzięki. Ale zobacz, jak on pokaże, że wysyłał te swoje marne 250 Eur, to ja tak czy inaczej mogę wystąpić o zasądzenie alimentów i podać ich wysokość (warunki mieszkaniowe i niskie moje dochody)???, bo jestem na początku drogi w finansach.
I potrzeby dziecka???
_________________
Alicja
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 7:49 pm   

ANICOLA napisał/a:


Acha! Dzięki. Ale zobacz, jak on pokaże, że wysyłał te swoje marne 250 Eur, to ja tak czy inaczej mogę wystąpić o zasądzenie alimentów i podać ich wysokość (warunki mieszkaniowe i niskie moje dochody)???, bo jestem na początku drogi w finansach.
I potrzeby dziecka???


No oczywiscie ze mozesz,nawet powinnas bo to Twoj obowiazek.Nie mozesz zadac alimentow wstecz ale otrzymasz od daty zlozenia pozwu.
 
 
ANICOLA 
Poczatkujacy
alicja

Dołączyła: 03 Maj 2009
Posty: 9
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 7:50 pm   

Gochna H napisał/a:
ANICOLA,
Cytat:
Może lepiej zajmę się najpierw jej obywatelstwem, żeby miała i polskie i holenderskie

a w jaki sposob chcesz to zrobic ?jak nawet nie masz oficjalnie przyznanych alimentow z Holandii
i tu nikt nic o niej nie wie
zeby nadane zostalo komus obywatelstwo trzeba spelnic okreslone warunki
ale to dlugi temat i tu na forum juz byl przerabiany jesli masz czas to przegladnij ...


OK, dzięki, poszukam.
Czyli najpierw alimenty, potem obywatelstwo. Proszę napisz, jak wygląda obecnie prawo. Czy ona będzie mogła mieć i polskie i holenderskie obywatelstwo, czy tylko może wybrać jedno???

[ Dodano: Nie Maj 03, 2009 7:54 pm ]
Witch01 napisał/a:
ANICOLA napisał/a:


Acha! Dzięki. Ale zobacz, jak on pokaże, że wysyłał te swoje marne 250 Eur, to ja tak czy inaczej mogę wystąpić o zasądzenie alimentów i podać ich wysokość (warunki mieszkaniowe i niskie moje dochody)???, bo jestem na początku drogi w finansach.
I potrzeby dziecka???


No oczywiscie ze mozesz,nawet powinnas bo to Twoj obowiazek.Nie mozesz zadac alimentow wstecz ale otrzymasz od daty zlozenia pozwu.


Dzięki. Prawo polskie mówi, że alimenty płaci ojciec dziecka do czasu ukończenia nauki. Czy w tym przypadku też ma to zastosowanie?
Bo ona ma 16 lat. Chce studiować.
A jeśli on nie będzie chciał płacić, to czy można to zgłosić bezpośrednio do jego firmy z powiadomieniem pracodawcy, że żądam potrącania tego z jego wynagrodzenia???
_________________
Alicja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group