NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Maj 05, 2009 5:38 pm
Ubezpieczenie bez meldunku dla nowonarodzonego dziecka
Autor Wiadomość
ELVIczek 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Utrecht
  Wysłany: Wto Maj 05, 2009 5:01 pm   Ubezpieczenie bez meldunku dla nowonarodzonego dziecka

Pomóżcie, mam problem. Jestem w ciąży. Mam meldunek i ubezpieczenie w Agis. Mam zamiar urodzić w Polsce. Po dwóch miesiącach mam zamiar powrócić do Holandii. Byłam w Agisie, gdzie powiedziano mi, że dziecko będzie podlegało pod moje ubezpieczenie. Niestety musi mieć meldunek czyli po powrocie muszę je zgłosić do Gemente, a właściciel domu nie chce zgodzić się na zameldowanie dziecka. Jak to rozwiązać? Może znacie inne ubezpieczalnie gdzie mogłabym ubezpieczyć tylko dziecko (bez meldunku oczywiście).
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 7:32 pm   

Poszukaj tutaj: http://www.niedziela.nl/f...?t=7480&start=0
 
 
ELVIczek 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Utrecht
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 7:40 pm   

Witch01 napisał/a:
Poszukaj tutaj: http://www.niedziela.nl/f...?t=7480&start=0

Niestety nie znalazłam tu odpowiedzi
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 7:49 pm   

ELVIczek napisał/a:

Niestety nie znalazłam tu odpowiedzi


nord napisał/a:
W Delta Loyd nie wymagala od nas meldunku.Koszt miesiecznej skladki to 102E.Ten pakiet zawiera wszystkie uslugi zwiazane z ciaza.nie ma w nim stomatologa.jesli byscie mieli problemy z formalnosciami piszcie na priv to podam wam adres kto prowadzi tego typu uslugi za symboliczne kwote.


majuga napisał/a:
www.vgz.nl

www.deltalloyd.nl/dlnl/pa...CFQsh3godwCSmDA

te dwie firmy ubezpieczaja bez zameldowania, chyba, ze cos sie zmienilo bardzo niedawna ;-)
 
 
Oskar 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 97
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 7:50 pm   

Witch01 napisał/a:
ELVIczek napisał/a:

Niestety nie znalazłam tu odpowiedzi


nord napisał/a:
W Delta Loyd nie wymagala od nas meldunku.Koszt miesiecznej skladki to 102E.Ten pakiet zawiera wszystkie uslugi zwiazane z ciaza.nie ma w nim stomatologa.jesli byscie mieli problemy z formalnosciami piszcie na priv to podam wam adres kto prowadzi tego typu uslugi za symboliczne kwote.


majuga napisał/a:
www.vgz.nl

www.deltalloyd.nl/dlnl/pa...CFQsh3godwCSmDA

te dwie firmy ubezpieczaja bez zameldowania, chyba, ze cos sie zmienilo bardzo niedawna ;-)


Nic sie nie zmienilo...ubezpieczenie/ubezpieczalnie chyba zmienia sie z koncem roku, a mamy maj?
_________________
Ostrzezenie za ostrzezeniem.... :P
 
 
 
ELVIczek 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Utrecht
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 7:50 am   

Niestety obie powyżej podane ubezpieczalnie nie mają biur w Utrechcie, a tam mieszkam.
Ostatnio zmieniony przez ELVIczek Śro Maj 06, 2009 7:50 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 8:15 am   

A dlaczego biuro musi byc w Utrechcie?Do czego to bedzie Ci potrzebne?

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 8:40 am ]
ELVIczek napisał/a:
Może znacie inne ubezpieczalnie gdzie mogłabym ubezpieczyć tylko dziecko (bez meldunku oczywiście).


Dziecko jest zawsze ubezpieczone przy jednym z rodzicow,nie mozesz go oddzielnie ubezpieczyc.
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Sob Paź 15, 2011 11:21 am   

Kiedy nalezy zameldowac dziecko? Zaraz po urodzeniu? Czy dostane jakies potwierdzenie ze szpitala z ktorym ide do Stadhuis?
 
 
osiolek100 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 60
Wysłany: Sob Paź 15, 2011 12:17 pm   

Masz dwa dni robocze od urodzenia dziecka na jego zameldowanie. Praktycznie w każdym szpitalu jak i gminie są informacje gdzie i jak mozesz to zrobić. Najlepiej jest zadzwonić i wcześniej umówić sie na konretny dzień i godzinę. Ze szpitala nie dostaniesz nic , albo taką kartkę wypisana dlugopisem, z podstawowymi danymi dziecka. Po umówieniu na konkretna godzinę wpadasz do gminy, czeka na ciebie urzednik, formalnosci trwaja maks jakies 10 minut, jesli chcesz europejski akt urodzenia to ta przyjemnośc kosztuje cie jakieś 11euro. Nie zapomnij wziąć ze soba jakiegos dokumentu tozsamości. Z reguły dostajesz tez jakąs mini maskotkę. Ewentualnie urzednik moze cie zapytać o to czy wyrażasz zgodę na to aby fakt urodzenia dzieciaka mógł byc odnotowany w lokalnej gazecie. Reszta dokumentów przyjdzie pocztą na twój adres. I to w sumie tyle.
_________________
chciwość zabija wszystko
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Sob Paź 15, 2011 1:14 pm   

Pytam dlatego doszly mnie sluchy ze mam isc do gemeente zglosic ze dziecko przyjdzie na swiat miesiac do dwoch przed narodzeniem co wydaje sie idiotyczne ale tu niektorzy Polacy wymyslaja swoje wlasne przepisy.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Paź 15, 2011 2:38 pm   

stroopwafel napisał/a:
Pytam dlatego doszly mnie sluchy ze mam isc do gemeente zglosic ze dziecko przyjdzie na swiat miesiac do dwoch przed narodzeniem co wydaje sie idiotyczne ale tu niektorzy Polacy wymyslaja swoje wlasne przepisy.


czasem, tak trzeba... ale tylko wtedy jesli nie jestescie malzenstwem... wtedy uznajesz dziecko przed jego narodzeniem... po to aby moc uzyskac prawa rodzicielskie... nie wiem tylko czy dotyczy to osob, ktore nie maja obywatelstwa niderlandzkiego...

a sam fakt, ze dziecko sie narodzilo... dokonujesz juz po jego narodzinach... masz na to 3 dni robocze... ze szpitala lub od poloznej dostaniesz kartke z ktora udajesz sie do urzedu gminy... w niektorych trzeba sie umawiac w niektorych nie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group