NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyspa Texel
Autor Wiadomość
mariola 784 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 220
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 2:17 pm   Wyspa Texel

Polecam na niedzielny wypoczynek wyspe Texel Mozna w jeden dzien ja przejechac samochodem lub rowerem jak ktos ma dobra kondycje rowerki mozna wypozyczac za niewielka oplata na caly dzien.W Den Helder wjezdza sie na prom samochodem bilet kosztuje 35 euro .Niewile jest miasteczek ale mozna podziwiac prawdziwe wsie a przedewszystkim naprawde odpoczac.Proponuje na poczatek zaopatrzyc sie w najblizszym kiosku w mapke wyspy .W kazdym miasteczku sa restauracje mozna zjesc napic sie kawy .Polezec na plazy.Fajna sprawa.My zaczelismy zwiedzac od miasteczka De Koog.Spedzilismy tam caly dzien.Polecam.
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 7:01 pm   

będę musiała się wybrać w któryś weekend,już kiedyś miałam w planach ale nic z nich nie wyszło.Z den Helder jest najkrótsza droga do przepłynięcia promem na jedną z wysp fryzyjskich.Kiedyś pytałam się o cenę na prom na inną z wysp to kosztował ponad 100 euro. :119: :039:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 10:37 pm   

Bylam, polecam... ale tylko latem....pozna jesien, zima ....wieje okrutnie.... Tu rozne fotki z roznych zakatkow wyspy http://www.texeltv.nl/tex...video&Itemid=15 :039:
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 9:17 am   

A jaklubicie spacerowac, to w 2 dni mozna cala wyspe przejsc wzdluz. Bylam 2 late temu w maju -super! Spalismy na kempingu, chyba w Koog, juz nie pamietam dokladnie. Ale na prawde mily spacerek!
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 6:42 pm   

planuję się tam wybrać na weekend.Jaki polecacie camping (dla dwóch osób),tzn. interesuje nas domek do wynajęcia a nie namiot czy camping gdzie zabiera się własną przyczepę.

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 7:01 pm ]
może też być niedrogi hotel
 
 
filnec 
Gaduła


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 168
Skąd: Twente / Hengelo
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 11:02 pm   

Byłem w kwietniu na Texel (pod cocksdorp), co prawda dla rowerzystów lepsza jest Ameland (więcej urozmaiconego terenu) to i ta wysepka jest ciekawa, zwłaszcza zachodnia cześc z lasem, wydmami i ładnymi miasteczkami. Reszta zbyt przypomina płaską resztę kraju. Co do to. domków to nie wiem, na pewno znajdą się jakieś pod koog. Całe mnóstwo domków do wynajęcia jest natomiast na Ameland Powodzenia
 
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 7:32 am   

już znalazłam pensjonacik w Ouddorp :039:
a sa jakis darmowe parkingi w den Helder lub typu p+r bo nie moge znalezc

[ Dodano: Wto Maj 12, 2009 11:34 am ]
tzn pensjonacik nazywa sie Ouddorp a miasteczko Oudeschild :043:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group