NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polski temat numer jeden ;)
Autor Wiadomość
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 8:15 pm   Polski temat numer jeden ;)



Chyba bez komentarza ;) :077:

PS ciekawe kto im tłumaczył na polski ;) :lol:
_________________
Nell
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 9:35 pm   

ja pierdziu :twisted:
Nie dziwie sie ,ze maja ubaw ale to juz chyba wszedzie :D
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 10:39 pm   

to dopiero skandal;/
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 10:56 pm   

to ja opowiem niecenzuralny stary holenderski dowcip, a propos seksualnej orietacji teletubbies:
siedza wszyscy czterej jeden za drugim w wannie i jeden puszcza baka, czy wiecie ktory ?
oczywiscie ostatni.
pozdrawiam,malgosia
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 11:00 pm   

a poza tym nastepnym zakazanym filmem bedzie Akademia Pana Kleksa, dlaczego? Przeczytajcie sami:
My, pokolenie urodzone w połowie lat 70., przyjęliśmy Akademię Pana Kleksa naturalnie, zwyczajnie, jak niewinne dziatki. Dziś Kleks prezentuje się groźnie, odsłania swoje prawdziwe oblicze, okazuje się studnią bez dna, kopalnią znaczeń. Okazuje się bowiem, że film Krzysztofa Gradowskiego to dzieło złożone, to postmodernistyczna sieć utkana z tysiąca odniesień i tropów. Zdekonstruujmy więc wielopiętrową konstrukcję, odnajdźmy pola odniesień nieistniejące dla niewinnych dziecięcych umysłów. Powróćmy na chwilę na wyspy Bergamuty…

Homoseksualizm

Wątki gejowskie narzucają się od razu. Przede wszystkim bohaterami są tylko mężczyźni. Kobiety nie pojawiają się w ogóle – chyba że symbolicznie, jako królowa bajek czy dziewczynka z zapałkami. Jako ikony, nigdy jako osoby. Akademia jest dla chłopców. Nie przypomina jednak wielokrotnie opisywanych w filmach męskich szkół z internatem – patriarchat i rywalizacja nie mają tu racji bytu. Tu panuje niezmącona radość, przyjaźń, a wyznawane wartości to wrażliwość, wyobraźnia, spontaniczność. Pokutujący społecznie stereotyp homoseksualnego chłopca jest tu wyzyskany w pełni: wychowankowie Ambrożego Kleksa są androgyniczni („lalusiowate pajace”, jak twierdzi golarz Filip), delikatni, subtelni. Zawsze w obciskających drobne ciała ubrankach, z uładzonymi włoskami, nigdy nie biegają umorusani. Nawet gdy bawią się na podwórku, ich gry nie są brutalne. Odrzuceni przez okrutne społeczeństwo zamykają się w Akademii – świecie wyobraźni i słodkiej utopii, gdzie spotkać mogą sobie podobnych wyrzutków. Kondycja psychiczna Adasia Niezgódki, nielubianego i nierozumianego przez rówieśników, który woli czytać w samotności niż szaleć z podwórkowymi urwisami, przypomina mękę chłopca, który zmaga się z ustaleniem własnej tożsamości, także seksualnej. Który, choć jeszcze nie wie, już przeczuwa swoją „inność”… Subtelna chłopięcość wychowanków Akademii kojarzyć się może z filmami Dereka Jarmana (zwłaszcza scena kąpieli nago pod drzewem deszczu) czy Todda Haynesa (przypomnijmy epizod Hero i Homo z Poison). Natomiast fascynacja ich (nierozwiniętą jeszcze, ale jednak) cielesnością przypomina quasi-homoseksualne wizje zabaw przedwojennych zgrupowań skautowskich wyznających kult młodego, pięknego ciała, tak chętnie portretowanych później (o zgrozo) w organizacjach (para)faszystowskich.

Cała Akademia tonie w kolorach tęczy – tęczowa jest brama, tęczowe są światła, tęczowa jest nawet tarcza do rzutek na podwórku. Dla bardziej wtajemniczonych oczywisty będzie fakt, że odnaleziony przez Ambrożego Kleksa gdzieś na bliskowschodnim targu szpak Mateusz woła nań „ale cudak!, ale cudak!”. Czy to nie tak właśnie niektórzy polscy teoretycy tłumaczą angielskie słówko „queer”?
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 12:08 am   

Zwrócić należy uwagę na bardzo ważną scenę - prysznic pod drzewem, gdzie dokonujący porannych ablucji młodzi wychowankowie akademii pokazani są nago. Pedofilia? ;) Oto materiał dla Sowińskiej! ;) :077:
_________________
Nell
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 12:10 am   

malgosia napisał/a:
to ja opowiem niecenzuralny stary holenderski dowcip, a propos seksualnej orietacji teletubbies:
siedza wszyscy czterej jeden za drugim w wannie i jeden puszcza baka, czy wiecie ktory ?
oczywiscie ostatni.


:082: :043: no tego to nie znałam ;)
_________________
Nell
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 12:36 am   

Tak na dobra sprawe to mozna by sie bylo przyczepic do wszystkich bajek jakie od lat serwowane sa najmlodszym ,do smerfow ... bo jedna smerfetka i sami faceci ?
do gumisiow ,bo stale na soku gumisiowym.... do Misia Puchatka.... i nawt do Lolka i Bolka (czy aby nie..tego )
(czy aby nie..?.) itd....jesli ktos chce znalezc jakiegos haka, to go znajdzie i nic ,ani nikt mu w tym nie przeszkodzi a temat teletubisiow byl pod katem homo juz kilka lat temu roztrzasany w USA a potem w Anglii
Jesli o Polske chodzi to wydaje mi sie, ze dzialaja jakies demoniczne (czyt.polityczne) sily
oby tylko te ... robia zla robote i sraja we wlasne gniazdo wystarczy jedno potkniecie tylko jedno nieopatrzne slowo i robi sie z tego afera nie na skale kraju lecz na skale UE
pogadaja poplotkuja i przestana
A czy pamietacie jeszcze niedawno kiedy to Holandia oglosila wobec swiata ze wprowadza eutanazje ,potem , ze legalizuje homo, moim zdanie wlasnie to mozna bylo nazwac skandalem Jeszcze na koniec powiem ze narod polski jest manipulowany niemilosiernie ze wszystkich mozliwych stron w mediach nie publikuje sie calosci wybiera sie to co jest wygodne
dla otumanienia narodu i po swojemu opowiada sie'' ludowi'' co sie wydarzylo ....a nie jak sie rzeczy faktycznie maja....
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Mar 08, 2013 11:44 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 12:52 am   

Gochna tak było zawsze. Zawsze była jedynie słuszna partia, jedynie słuszne poglądy, jedynie słuszna wiara itp, itd. Żyję w tym kraju już 36lat i jest mi wstyd za rządzących nim, za niektórych ludzi. Z roku na rok jest coraz gorzej. Socjalizm i demokracja jak dla mnie niczym się nie różnią w tym kraju. Jeśli ktoś słyszał najnowszy przebój Lady Pank to doskonale wie o czy mówię
Patriotyzm????? Co to takiego?????
Wstyd mi przyznawać się ze jestem Polką. I chociaż moim jedynym językiem jaki znam perfect jest język polski to chętnie zmienię go na inny. Wierzę w to ze Ojczyzna może być wszędzie, nie tylko tam gdzie się urodziłam.
Może mi ktoś mieć za złe tego posta, ale jestem taka - kawę na ławę - prosto z mostu.
Pozdrawiam wszystkich, którzy znaleźli swoje miejsce na Obczyźnie :)
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 7:13 am   

A co powiecie na temat bajki o Jacku i Lechu, o przepraszam Placku, ktorzy ukradli ksiezyc ? Przeciez oprocz pochwaly zlodziejstwa w tytule dochodzi jeszcze kwestia orientacji seksualnej, bo Jacek zamiast z Agatka utrzymywal kontakty (jakie ?) z Plackiem ???!!!!
Pozdrawiam, Malgosia
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 10:02 am   

malgosia napisał/a:
A co powiecie na temat bajki o Jacku i Lechu, o przepraszam Placku, ktorzy ukradli ksiezyc ? Przeciez oprocz pochwaly zlodziejstwa w tytule dochodzi jeszcze kwestia orientacji seksualnej, bo Jacek zamiast z Agatka utrzymywal kontakty (jakie ?) z Plackiem ???!!!!
Pozdrawiam, Malgosia


:043: :082: :043: :082:
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 1:57 pm   

Akurat bylam w Polsce, kiedy wybuchal afera na temat biednego Tinkiego Winkiego. Temat byl oczywiscie rozdmuchany we wszystkich mediach i kazdy zastanawial sie nad tym czy ta kobieta nie maiala nic lepszego do roboty jak zajmowanie sie takimi bzdurami. Fakt. Nikt jednak nie powiedzial co byloby z Tinkim nietak gdyby w istocie byl gejem?!
Poza tym Teletubisie sa dla dzieci w przedziale wiekowym 0 -3 lata, ktore nie rozpoznaja jeszcze pojecia plci - szkoda ze Pani od ochorny praw dziecka wczesniej do tego nie doszla. Na jej miejscu zrezygnowalabym ze stanowiska.
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 4:23 pm   

moja Droga, polskim problemem jest to, ze politykom nie znane jest pojecie dymisji. W momencie takiego skandalu jakim jest samobojstwo pani Blidy za ktore w swietle prawa odpowiedzialni sa agenci ABW (od momentu wkroczenia do jej mieszkania na nich spoczywa prawnie obowiazek zadbania o jej zycie i zdrowie) szef tych sluzb pan Wasserman zwany Wodnikiem juz dawno powinien poddac sie do dymisji. Ale to nie ta kultura polityczna. Pozdrawiam, Malgosia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group