NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy dostane kare?
Autor Wiadomość
Pati1126 
Poczatkujacy
Pati1126

Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 23
  Wysłany: Sob Mar 07, 2009 9:09 am   czy dostane kare?

Witam czy ktos moze mi powiedziec czy dostane kare za brak ubezpieczenia,kiedy jestem zameldowana w Holandii a obecnie nigdzie nie pracuje.
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 9:15 am   

Tak i jeszcze bedziesz musiala zaplacic zalegle ubez.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Coccolinco 
Super gaduła

Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 292
Skąd: skontowni
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 9:29 am   

Tak a ta kara to 30%.
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 10:05 am   

Jezeli napiszesz pismo i ladnie umotywujesz to moze Ci umorza.Mojej znajomej umorzyli.
 
 
Kesja 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 40
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 4:55 pm   

Nie jest to tak do końca powiedziane że dostanie karę. Ja zameldowałam się we wrześniu a w styczniu wysłałam paiery do ubezpieczalni. Też nastawiona byłam na kilkaset euro z tytułu zaległosci, ale nie. Dostałam pismo że zostałam ubezpieczona od dnia 16 stycznia tak jak wpłyneły moje dokumenty, a wczoraj rachunek do zapłaty od stycznia. Nie wiem dlaczego tak się stało, czy dlatego że to nowy rok, czy poprostu nikt nie sprawdził od kiedy się zameldowałam.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 5:33 pm   

Nie mow hop - kontrole mozesz dopiero miec. Moja dziewczyna ubezpieczyla sie od wrzesnia i dopeiro w marcu przyszly papiery zeby pokazac ze bylo sie ubezpieczonym przed wrzesneim.
W formularzu ubezpieczeniowym podaje sie date od ktorej chcesz byc ubezpieczona
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Mar 07, 2009 5:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kesja 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 40
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 5:47 pm   

W formularzu ubezpieczeniowym nie podawałam żadnej daty, wydaje mi się że to nie ja sobie datę wybieram??? I w cale nie mówię HOP, napisałam jak było w moim przypadku, byc może kontrola mnie dopiero czeka tak jak piszesz, ale wiem że moi znajomi musieli zapłacic pierwszy rachunek już z naliczoną kwotą za zwłokę.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 5:57 pm   

Rok temu wypelnialem formularz w CZ to byl miesiac od kiedy chce sie ubezpieczyc i podalem marzec (ubezpieczlaem sie w polowie lutego, zameldowalem sie na poczatku grudnia) i po tygodniu CZ przyslalo do mojeog HR (bo mam kolektywne ubezpiecznie) pytanie czy napewno od lutego bo powienem meic od grudnia jak sie meldowalem
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Nie Mar 08, 2009 7:04 pm   

w moim przypadku bylo tak ze maz byl zameldowany od pazdziernika ubezpieczyl sie w maju a kare dostal w marcu do zaplaty czyli prawie poltorej roku to trwalo zanim sie doliczyli :)
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Joanna Wolska 
Poczatkujacy
asiek

Wiek: 53
Dołączyła: 12 Sie 2008
Posty: 8
Skąd: Den Haag
Wysłany: Nie Mar 08, 2009 9:10 pm   Ubezpieczenie

W moim przypadku(chyba jest najświeższy).Wypełniłam formularz przez internet i podałam datę wypełnienia(luty).,jednak VGZ przysłało mi polisę z datą zameldowania(grudzien).Sami sprawdzili w systemie i musiałam zapłacić cała sumę od daty zameldowania.Następnie otrzymałam kartę.
Pozdrawiam
 
 
Pati1126 
Poczatkujacy
Pati1126

Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 23
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 7:58 am   

Dziekuje bardzo wszystkim!Chyba jednak sie ubezpiecze mimo tego ze nie nie pracuje,bo nie chce pozniej dostac ogromnej kary....
Pozdrawiam :039:
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 2:47 pm   

Kesja napisał/a:
W formularzu ubezpieczeniowym nie podawałam żadnej daty, wydaje mi się że to nie ja sobie datę wybieram??? I w cale nie mówię HOP, napisałam jak było w moim przypadku, byc może kontrola mnie dopiero czeka tak jak piszesz, ale wiem że moi znajomi musieli zapłacic pierwszy rachunek już z naliczoną kwotą za zwłokę.


Niestety nie wybierasz sobie daty. Masz obowiazek ubezpieczenia sie od dnia zameldowania. Niektore ubezpieczalnie sprawdzaja to od razu, inne po jakims czasie. Szykuj sie na rachunek za nieoplacone miesiace, bo on przyjdzie na 100%.
Ostatnio zmieniony przez Beata Pon Mar 09, 2009 2:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kristofxx 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 4
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 6:14 pm   

czy jak nie mam zameldowania w holandii i pracowalem teraz 3 tyg ale bez ubezpieczenia ale praca legal tomnie tez beda scigac?
 
 
r'dam girl 
Nieśmiały użytkownik


Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 92
Skąd: Schiedam
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 7:50 pm   

nie, nie beda cie scigac
 
 
minia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 07 Cze 2009
Posty: 4
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 8:41 pm   

A w moim przypadku było tak-zameldowałam się we wrześniu a do stycznia miała jeszcze ubezpieczenie zrobione w PL i w ubezpieczalni powiedzieli mi tak;jeśli masz ubezpieczenie do stycznia w PL to my Ci zrobimy TU od Stycznia i od wtedy bedziemy pobierac opłaty po czym pózniej skasowali mnie od września od dnia meldunku i powiedzieli ze musieli mi błędnych informacji udzielic także różnie to bywa....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group