NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Duuvelke
Śro Cze 10, 2009 1:05 pm
NAPRAWA monitora w laptopie
Autor Wiadomość
hancia
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 14
Wysłany: Śro Cze 10, 2009 12:26 pm   NAPRAWA monitora w laptopie

WITAM został uszkodzony ekran w laptopie t.z są rysy i czarne plamy czy ktos wie czy jest możliwosc naprawy i jakie są tego koszty ?
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Cze 10, 2009 12:49 pm   

Najtaniej to chyba poszukac uzywanej matrycy i przelozyc - koszty nowej moga byz przerazajace....
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Śro Cze 10, 2009 2:59 pm   

Już to przerabiałem w poprzednim laptopie LG, koszty wymiany matrycy mnie zabiły, bardziej się opłaciło kupić nowego HP- ka ;)
 
 
Dementor 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 21
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 9:45 am   

Napisz dokladnie jaki to model lapka, zobacze czy mam taka matryce u siebie, ew. moge zamowic (ceny bardzo niskie ). Moze sie zdarzyc, ze maja kilka bad pikseli, ale to nie problem, w 90% przypadkow da sie to naprawic w 2 minuty. Przelozenie matrycy to kilkanascie minut i po bolu. A, jeszcze jedno pytanie, czy po tym uszkodzeniu dziala podswietlanie?
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 9:59 am   

Może mógłbyś sprawdzić do mojego starego laptopa? W kraju zaśpiewali mi około 1200 złotych. Model jest LG, ale nie mam dokładnego symbolu, za dwa tygodnie będę na weekend w PL to sprawdzę dokładne dane.
 
 
Dementor 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 21
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 10:24 am   

Jesli chodzi o kompy to moge prawie wszystko ale byloby dobrze abys napisal mi teraz symbol, gdyz w poniedzialek jade juz do NL i bede mial utrudniony dostep do sprzetu. To jest matryca 15,4"? blyszczaca czy matowa? Ostatnio mialem w lapach LG z uszkodzona plyta glowna, dyskiem i napedem tylko nie pamietam czy klient chcial sie go pozbyc na czesci. Jakis czas temu wymienialem matryce koledze w IBM'ie i Toshibie, z tego co pamietam to koszt matryc wynosil odpowiednio 200 i 350 zl (plus duze piwo dla mnie :) )
Matryce mialy klika bad pikseli (czyli te swiecace na stale kolorowe punkty) ale udalo sie szybko to naprawic a gnomy w serwisach krzycza za to potezne pieniadze, w dodatku w wiekszosci przypadkow odmawiaja napraw.
Ostatnio zmieniony przez Dementor Pią Cze 12, 2009 10:26 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 10:33 am   

Kluczem jest zdobyc uzywana matryce - jak ja zdobedziesz to wymiana juz pikus.
Warto spisac model matrycy bo czesto byla wkladana do kilku-kilkunastu roznych laptopow i pozniej juz niesmiertelne allegro.pl
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 10:48 am   

Dokładnie, matryca jest 15,4 matowa. Na początku pojawił się pionowy ciemniejszy pasek przez środek ekranu, po odebraniu z serwisu, gdzie sprawdzali co z matrycą cały monitor zrobił się czarny.
 
 
Dementor 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 21
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 11:10 am   

Mysle, ze pionowy pas w Twoim przypadku to byl najzwyklejszy problem z tasma ACF laczaca matryce z plyta glowna (czeste otwieranie i zamykanie) spowodowalo odklejenie sie jej od szkla matrycy. Lutownica i mlotek rozwiazaloby sprawe, no dobra, tylko lutownica :) . A czy jesli spojrzysz pod katem widac cokolwiek teraz? moze rozbierali i zle zlozyli a teraz pojawil sie jeszcze problem z podswietlaniem, obraz jest generowany ale bez w/w podswietlenia i dlatego niby nic nie widac. Moze wystarczy jeszcze raz rozebrac i upewnic sie, czy faktycznie masz matryce do wymiany.
Identyczny problem mialem przedwczoraj z nawigacja, chlopak podrzucil mi ja aby wgrac nowe mapy a okazalo sie, ze tez ma pasek, wystarczylo kilka chwil, kawalek gumy i smiaga jak nowka
Ostatnio zmieniony przez Dementor Pią Cze 12, 2009 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 12:56 pm   

Teraz nie widać w ogóle nic, ekran jest czarny, matryca nawet nie wiem czy jest założona z powrotem, trza by zerknąć na to fachowym okiem ;)
 
 
Dementor 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 21
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 1:18 pm   

Od wtorku bede stacjonowal w Rotterdamie, mozna by zerknac.
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 8:50 pm   Dokladnie lepiej kupic drugiego..

...szczegolnie teraz-oddajac starego mozesz dostac nawet 200 euro znizki przy zakupie nowego(kolega na Slowacji oddał 10 letni magnetowit i dostał 100 euro obnizki przy zakupie Toshiby za 700!)
A jak chcesz juz koniecznie wymieniac to moge Ci to zrobic za.... 300-400 euro
 
 
aneta21 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Lut 2009
Posty: 17
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 4:43 pm   

a ja mam problem z gniazdkiem od ladowarki w laptopie,wogole nie laduje i pytalam w prawie wszystkich sklepac i serwisach i mowia ze nie da rady tego zrobic czy to mozliwe? mowia zeby skataktowac sie z hp ale za samo zerkniecie podobno 3 stowy :043: to lepiej kupic nowego.i co poczac?pozdrawiam :039:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 4:44 pm   

sprawdzalas inny zasilacz? Czesto kabel peka przy samej wtyczce i wymiana zasialcza zalatwia sprawe
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 8:49 pm   Zasilanie

A czy po rozładowaniu bateri robilac cos jeszcze z latopem,czy mruga choc jakas dioda? W pierwszej kolejnosci nalezy sprawdzic czy bateria nadaje sie do uzytkowania.Jesli jest jakis czas nie uzywana to napiecie spada ponizej krytycznej wartosci(ponizej tej wartosci nie rozpoczniesz nawet ładowania bateri) i trzeba je podniesc- "na krotko".
Nastepnie nalezy szukac dalej; powodow moze byc wiele:przerwany kabel,uszkodzony zasilacz i w najgorszym przypadku przerwana(mikropekniecie) na sciezce plyty gł.-zeby to stwierdzic potrzebne jest badanie oscyloskopem

Najtanszym i chyba najszybszym dla ciebie sposobem-kupic zewnetrzna uniwersalna ładowarke baterii do laptopow.
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Wto Cze 16, 2009 8:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group