NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Śro Lip 13, 2011 4:59 pm
zwrot podatku za tzn po naszemu " rozłakowe"
Autor Wiadomość
agnieszka_27 
Poczatkujacy
agnieszka_27

Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2008
Posty: 23
Skąd: Den Haag - Rotterdam
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 5:21 pm   zwrot podatku za tzn po naszemu " rozłakowe"

witam

w marcu maz rozliczyl sie przez biuro
20.05 otrzymal list z informacja ile otrzyma zwrotu podatku (najpierw przyszla kasa a po tygodniu koperta)mial zaznaczone ze przesla mu na jego konto

poniewaz ja jestem w polsce maz rozliczyl nas także na " tzw rozłakowe" - wiem ze to nie jest prawidlowa nazwa,

26.06 dostalam niebieska koperte do Polski z informacja ile dostane zwrotu podatku moim polski adresem i numerem sofi ( z tym ze w tym liscie nie ma napisanego numeru konta na jakie przesla zwrot)

w biurze gdzie rozliczal sie mąż tj, w Holandii otrzymalismy papiery z rozliczenia gdzie bylo zaznaczone ze zwrot za tzw, rozłakowe ma byc przelane na meza holenderskie konto

moje pytanie - jak dlugo sie czeka za zwrotem? z boku jest tylko informacja ze moge sie odwolac do 7.08 nic pozatym? nie ma zadnej innej informacji?

nie ma tez informacji ze brak numeru konta albo cos sie nie zgadza?
w zwiazku z tym - czy mam czekac czy dzwonic do balastingu?
jest tez napisana kwota do zwrotu 2040 euro- czy ta kwota bedzie wyplacona w ratach czy w calosci?

biuro ktore nas rozliczalo mowi zeby czekac bo wszystko jest ok, ale czy to nie dziwne ze minelo juz 3 tyg i nic?
 
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 11:19 pm   

Tak, tak, czekac! Urzad podatkowy w NL ma zolwie tempo! Przekonali sie o tym juz niejedne osoby.
Mozna tez zadzwonic do urzedu i przedstawic sprawe.
Zadawalajaca informacja bedzie chyba tylko fakt, ze kwota bedzie wyplacona jednorazowo.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
JoannajobNL 
Poczatkujacy
podatek z Holandii

Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 32
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 10:29 pm   

agnieszka_27 napisał/a:
nie ma tez informacji ze brak numeru konta albo cos sie nie zgadza?
w zwiazku z tym - czy mam czekac czy dzwonic do balastingu?
jest tez napisana kwota do zwrotu 2040 euro- czy ta kwota bedzie wyplacona w ratach czy w calosci?

Może odpowiem nieco dokładniej na pani pytania.
Jeśli nr konta nie będzie się zgadzał lub go nie będzie to u.podatkowy wyśle w tej sprawie do pani korespondencję
agnieszka_27 napisał/a:
moje pytanie - jak dlugo sie czeka za zwrotem? z boku jest tylko informacja ze moge sie odwolac do 7.08 nic pozatym? nie ma zadnej innej informacji?

Jeśli chodzi o tzw rozliczanie rozłąkowego to jego wypłata dla obydwu partnerów zazwyczaj odbywa się w różnych terminach i to wcale nie musi być okres 3 tyg a z doświadczenia wiem,że bywa kilkumiesięczny lub nawet pół roku.
_________________
Joanna jobNL
www.podatek-holandia.pl
Holandia-podatki,rodzinne,dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego,tłumaczenia
 
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Wto Lip 12, 2011 8:54 pm   

Witam, a ja mam takie pytanie. A mianowicie, jak dlugo mozna czekac na wyplate tzw. rozląkowego (heffingskorting)? Chodzi o to, ze w styczniu b.r. rozliczalem sie za rok 2008 i 2009. Rozliczalem sie z mamą mieszkajacą w Polsce ktora jest na rencie. Soffi nr wyrobilem juz jej w ubieglym roku. A wiec w staralem sie o to rozłąkowe za te 2 lata. Pod koniec marca przyszedl list z Belastingu z potwierdzeniem numeru konta, ze na te konto zostanie przelane heffingskorting. List zostal wyslany na poczatku marca, do Polski doszedl pod koniec marca :) . No i do dzisiaj cisza. Ani kasy, ani zadnych innych wiadomosci..
Czy ktos wie, jak dlugo mozna czekac? Pozdrawiam.
 
 
 
marek121 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 7
Wysłany: Śro Lip 13, 2011 9:05 am   

ja czekałem 2 lata za 2009 dostałem miesiąc temu pozdrawiam trzeba się uzbroić w cierpliwość . znajomy mi mówił że można dzwonić do belastingu i oni mówią kiedy zostaną wypłacone pieniądze najlepiej dzwonić i się dowiadywać bo pużniej tylko niepotrzebne kłopoty i nerwy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group